• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Piyanistlik öldümü

Cevap: Piyanistlik öldümü

Konu günceldir üstadlarım

Konu gunceldır tecrübeli üstadlardan yorumlar bekliyorum

Piyanistlik ölmemiş buğùn bidaha şahit oldum bi altyapı dinletti bi arkadaş bize 4 piyanist pa80 altyapısı dedi adam g600 oyle sesler editlemiş öyle bi sesler yapmışki 2000 5000 lira para veripte 400 liraya set alanları hiç anlamıyorum artık

bu genelıkle şundan kaynaklanıyor artık mekanlar salonlar para vermıyor eskısı gıbı ınsanlarda canlımı calıyor calmıyor onada bakmıyor mekanlar levanı vermeyınce mecburen bızde bu sekılde sahne alıyoz mesela izmirde cogu dugun salonu muzısyene yovmeye vermez alaturaya calısırsın bar ve restoranlarda yovmeyeler 40 tl ye kadar dustu bırazda bundan kayynaklanmıyor aekadaslar

bu genelıkle şundan kaynaklanıyor artık mekanlar salonlar para vermıyor eskısı gıbı ınsanlarda canlımı calıyor calmıyor onada bakmıyor mekanlar levanı vermeyınce mecburen bızde bu sekılde sahne alıyoz mesela izmirde cogu dugun salonu muzısyene yovmeye vermez alaturaya calısırsın bar ve restoranlarda yovmeyeler 40 tl ye kadar dustu bırazda bundan kayynaklanmıyor aekadaslar

olay piyanistlerde bitiyo yarın g600 demosu ekliycem dinleyin anlarsınız 3ay once cocuk 16mp pa80 2000 satıp 2500 8mb pa80 aldı tek içindeki sesler için kendin çalmadıktan sonra tyros 4 alsak ne olur

bu konu hemenn hemen her yıl genelliklede kışın açılır ve herkes kendi yöresine yada iline uygun muzdarip halleriyle derdini yazar 20-30 sayfa olur bi zaman sonra unutulur yaz gelir işler başlar kimsede çıt yok işler yolundadır az çok iş gelir düğünler kınalar nişanlar sünnetler ...derken yine kış gelir işler düşer bahaneler hazırdır bu böyle kısır döngü gider durur tıpkı dünyanın dönüşü gibi ........

saygılar

ölmez arkadaşlar merak etmeyin:)

Tabiki ölmez ama biçim değiştirir.sade müzik için;elektronik aksamı olmayan bir enstrümanı alır müzisyen ve yeteneği,bilgisi ölçüsünde canlı çalar.İşte gerçek müzisyenlik bu.işin içine yardımcı unsurlar girmeye başladımı bunun üst sınırı yok çünkü teknoloji çok gelişti.artık erkek sesini kadın sesine çevirebilen,sesteki detoneleri göstermeyen yazılımlar üretildi.İnsanların müzik anlayışları,kulak zevkleri değişti,beklentiler değişti.Öyleyse iyi müzisyeni tekrar tanımlamak gerekir.İyi müzisyen çaldığı enstümana ve onun teknik özelliklerine hakim olacak,iletişim gücü iyi olacak,sözlü anlatımı iyi olacak,müzik bilgisi olacak,hal ve hareketleri ile olgun mütevazi,ağırbaşlı olacak,her yaş grubuna hitap edecek güncel repertuarı olacak.bulunduğu ortamdaki insan psikolojisini iyi analiz edip duruma uygun yöntem geliştirme becerisi olacak.
İşte film burada kopuyor bu özelliklerden biri veya bir kaçı eksik olanlar bu piyasada tutunmak için her türlü yönteme başvurabiliyorlar.Bu yöntemler de çoğu zaman müzisyenlik ruhu ile bağdaşmıyor.Selamlar

Moderatör tarafında düzenlendi:

piyanistlik ayrı bir konu.herkesin yapabileceği işdeğil.sitede tplasan gerçek piyano çalabilen bir elin parmaklarını geçmez.çalabilenlerde işsiz kalmaz.örnek halit hocamızın oğlu gerçek piyanist olup lüx bir otelde devamlı müzik yapmaktadır.prof olarak herhangi bir gurupta veya stüdyo çalışmalarında lazım olur.piyanist şantörlük ise tamamen ayrı bir olay.müzikten çok az anlıyan biri bile çok kısa zamanda org çalabilir.ama piyano öyle mi.yıllar lazım ve eğitimini almadan mümkün değil çalamazsın.şunu anlatmak istiyorum.zaten üstad seviyesindeki bir piyanist mahalle düğünlerinde çalmaz.elit yerlerdeki özel günlerde boy gösterir ve işsiz kalma olanağı yoktur,parası da ii olur.ucuz yerlerde çalışmak da az para demektir.şahsen ben genç olsam 4 arkadaş daha bulup güzel bir orkestra kurup kaliteli müzik yapardım.bırakın mahalle kınaları vs de laptopçular yapsın.....müziği bilenler zaten piyanist değil rock guruplarını dinliyo artık.alt tarafı düğün için 4-5 binlira verip org almak ve 3-5 kuruşa toz toprak içinde çalmak bana anlamsız geliyor.zaten artık olay ses tesisatı+dj sistemine dönmeye başladı.artık 5-6 yaşındaki çocuklar bile anlıyor orgun çalınmadığını.o zaman kandırmacaya ne gerek var.aç sesi ver laptop veya dj setinden müziği gitsin.ne kadden ekmek o kadden köfte.

Piyanistlik ölmedi ÖLDÜRDÜK!!! herkes tembel olmuş uğraşmak istemiyorlar halbuki kalvyenin kendi sesi gibi var mı .Biz şahsen sahnemisde asla laptop kullanmayız,herşey kendimizce yaparız yorum katarız şarkılara böylesi daha zevkli.