• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Piyanistlik öldümü

Cevap: Piyanistlik öldümü

ambians olayı çok doğru bundan 30 yıl evvel bi üstadımız vardı o zamanlar ne vardı yamaha psr 62 farfisa roland vk9 eskiler bilir hatta orgtan önce akordiyon çalan abimiz vardı adam ayak parmakları ile çalardı notayı ters koyar prçayı tersten okurdu bi düğünde karşılaştım ağzına mızıka koymuş omzunda elektro gitar önünde 2katlı ahşap org yanında asılı zil gibi bişey ve hala teknoloji ne kadar gerçeğe dönsede öyle bi müzisyen ne gördüm ne duydum
ama üstadım keşti misafir olduk kişi ben kahve ile aram iyi olmadığımdan içmedim ama içenler zom meğersem kahve suyunu alkol ile yapmış zaten duman altı olunca kütlediler :)
antakyada sado (sadullah) eskiler bilir

bir yorum da benden size değerli arkadaşlarım: müzisyenlik vs asla ölmedi sazına sesine hakim olan herkes bu işi ole yada böyle yapmaya devam edecek.ancak bu işin cılkının çıktığı su götürmez,nedeni ise yeteneği olsun olmasın herkesin bu işi yapmaya cüret etmesidir.ülkemizde inanılmaz bir müzisyen enflasyonu var maalesef,bir de teknoloji bu kadar ileri olunca tabiki sonuç kaçınılmaz yani rezalet vaziyette.3 dakıkalıkbır bır sarkıda 10larca kez detone olan birine dinleyicilerin ne kadar eğlendiriyor değilmi cevabına ,benim verecek cevabım maalesef yok..kulak cahilliği ülkemizde kronik bir sorun haline geldi..kim iyi çalar söyler yerine kim sahnede daha çok konuşur piçlik yapar sa o iyi müzisyen oluyor. düğün yada normal restoran bar programı ne olursa olsun durum böyle maalesef..ucuz iş gücü dunyanın neresınde olursa olsun tercih edilir tabiki,ama sanatta ucuzluk halkımıza henüz ve asla anlayamayacağımız bir olgu.çünkü çalan kişinin kalitesinden çok ne kadar oyun havası çallıp insanların hoplayıp zıpladığıyla ilgililer ,bu da onlar için kalite anlayışı bide ucuz oldumu alsana kalite..meslek hayatımın 23 . yılına gırerken bu işin hiç ileri gitmediğini hep gerilediğini görmek gerçekten acı veriyor..hepimize allah kolaylık versin değerli arkadaşlarım..

TŞK EDERİM SADO ABİ MÜZÎĞİN Bİ BAŞI VARDIR AMA SONU YOKTUR EVRENSELDİR 50Lİ YAŞLARDA 3TANE PİYANİST ABİ VAR 3Ü DE BIRAKMIŞ SAHNEYİ BİRİSİ MALTEPEDE Bİ GECEKONDUDA YAŞIYO EVİNİN YANINA BARAKA GİBİ BİYER YAPMIŞ ADAMIN ORDA YAPMADIĞI İCAT YOK TESİSAT TAMİRİ ORG TAMİRİ TELSİZ ELEKTRONİK ÜZERİNE AKLA GELİCEK HERŞEY 53 YASINDAYIM Ne ÔZEL Bİ SİRKETTE CALISTIN NEDE Bİ SİGORTA YAPTIRDIM BÜTÜN DÜNYAM BURASI DÜNYAM BURASI DİYOR ÜZÜLDÜĞÜM NOKTA ŞURASI BU ADAM GÜLLÜ COŞKUNER GÜLDEN KARABÖCEK KİBARIYE ÇALMIŞ BİRİSI ŞİMDi SORUYORUM BEN VE BENİM GİBİ ACEMİ PİYANİST ARKADAŞLARINDAMI GELECEĞİ BÖYLE OLUCK ALEM SAHNEYİ KURARKEN ORGTAN ONCE LAPTOPU HAZIRLIYOLAR

örnek kimine zulümsün kimine mezar enver yılmaz bu adamın neresi sanat ben müşteri olsam oda sanatçı diye masama gelse aşk bumu sevda bumu adlı eseri istesek katır gibi anırır sonra sanat yok adam isim yapmış diye vol leri 50ser liradan gagalarlar
müzisyenlik asla ölmez elbet kıymet bilen kişiler çıkar bazen tv de türk filmleri çıkıyor o eski müzik ne kadar güzel öyle emrah olsun bülent ersoy olsun gökhan güney olsun bi başka ya zaten bi oynama şıkıdım çıktı arkasına neremi neremi daha sonra çeksene elini kırcanmı belimi son noktayı da ajdar koydu nane nane teknoloji ile beraber helal olsun eğer ajdar şöhret olduysa biz olamadıysak ben böle sanata turp sıkayım

bu arada adım macit beni macit vega olarak bilirler ve sıksık banlarlar :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

TŞK EDERİM SADO ABİ MÜZÎĞİN Bİ BAŞI VARDIR AMA SONU YOKTUR EVRENSELDİR 50Lİ YAŞLARDA 3TANE PİYANİST ABİ VAR 3Ü DE BIRAKMIŞ SAHNEYİ BİRİSİ MALTEPEDE Bİ GECEKONDUDA YAŞIYO EVİNİN YANINA BARAKA GİBİ BİYER YAPMIŞ ADAMIN ORDA YAPMADIĞI İCAT YOK TESİSAT TAMİRİ ORG TAMİRİ TELSİZ ELEKTRONİK ÜZERİNE AKLA GELİCEK HERŞEY 53 YASINDAYIM Ne ÔZEL Bİ SİRKETTE CALISTIN NEDE Bİ SİGORTA YAPTIRDIM BÜTÜN DÜNYAM BURASI DÜNYAM BURASI DİYOR ÜZÜLDÜĞÜM NOKTA ŞURASI BU ADAM GÜLLÜ COŞKUNER GÜLDEN KARABÖCEK KİBARIYE ÇALMIŞ BİRİSI ŞİMDi SORUYORUM BEN VE BENİM GİBİ ACEMİ PİYANİST ARKADAŞLARINDAMI GELECEĞİ BÖYLE OLUCK ALEM SAHNEYİ KURARKEN ORGTAN ONCE LAPTOPU HAZIRLIYOLAR

işte geleceğimizi şimdiden görüp bu anlattığın olay hepimizin başına gelecek olaydır benim babam gitaristti elvis preysli gibi bişeydi ama şimdi hali içler acısı alkol bitirdi

BİZDEDE HATA VAR KİMSE KUSURA BAKMASIN 50TL YE BESTE SATARSAK İSIM YAPMAK İÇİN MALTEPEDE GECEKONDUDA KALIRSIN GÜLLÜNÜN ACIMAYORSAN SARKISINI YAZAN KISI INANIN CEVIZLIDE KIRADA YASIYOR BESTEYI YAP SEFASINI BASKALARI SÜRSÜN ORGTADA AYNI ALTYAPIYI EMEK VER BASKALARI EKMEK YESIN BUGUN KENDINI PIYANIST ZANNEDEN BI VATANDASTA GORDUM ALIHAN BUKADIN NEDEN AGLIYOR PA80 YAZILMIS MIDI BUNU YAZDIM 2008 YILINDA DIYO ACEMIYIZ YA BENI KANDIRICAK ISIN KOMIK YANI SU O MD BENDE 6YILDIR VAR BENDEN TAVSIYE YAZDIGINIZ MD LERIN UZERINE ADINIZI YAZIN DEGISTIREMISINLES SİfrELEYIN GEREKIRSE... Hayat Buysa üSTü kalsın...

Yorum yapan ustalara tşk ediyorum konuyu guncelleyelim arkadaşlar

dostum piyanistlik ölmedi onlar bizim 3te 1 fiyatımıza gidip piyasayı düşürenler onlara yetiyo

Bu konuyu açtığınız için teşekkür ederim. Bende müzisyenim ama biraz tecrübesizim ve maddi durumum orta düzeydedir. Yaklaşık 7 yıldır klavye çalıyorum ama ilk 3 4 yıl sadece hobi olarak çaldım. 2 3 yıldır düğünlerde çalıyorum ve dini musıki yapıyorum. Ben burada 300 veya 400 tl gibi fiyatlara gidiyorum ve işimi en iyi şekilde yapmaya çalışıyorum. Bütün ustalarımız söylediklerinde haklılardır. Ama ben tecrübesiz olduğum için refetuarımda biraz dar. O yüzden yaklaşık 100 de 50 oranında canlı çalıyorum. Ama bu oran yavaş yavaş yükseliyo. Çünkü bende canlı çalmayı çok seviyorum. Allah hepimizin işlerini hayırlı ve daim eylesin. Umduklarımızada nail eylesin.

hocam günaydın daha yeni mi biliyonuz öldüğünü. hepimizin başı sağolsun. saz darbuka orga yenildi. orglarda şimdi laptop teknolojisine yenildi. bu işler böyle... milletimizi rahatına düşgün ve biraz da paradan kısan bi millet...:D