• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland yeni klavye 1 eylülde çıkıyor

Cevap: Roland yeni klavye 1 eylül

Roland gw8 ve bk5 ten bu yana yapilmasi gerekenleri cok net gözlemledi .beklentileri ve yapilmasi gerekenleri biliyordu ve bu alette bütün yapilmasi gerekenler yapildi bence..,..umarim güzel olur

Bir öncekinde de ışıklı tuşlar albenisi yüksek gösterilen bir klavye ile tanıtım yapmışlardı ama synthesizer gelmişti diye hatırlıyorum. Bilginiz olsun da...

@Volkan selam nasılsın. :)

Selam Alper, hoşgeldin.

Rolandtan ciddi manada bir seyler bekliyorum o saf temiz sesine alistigimiz bu markanin sample ses dunyasinda da kendi tarzini o duygu dolu tonlariyla gostermesini bekliyorum.Mesala bir ud tonu her klavyede farkli cikiyor .Diyelim ki birkac orga ayni tonu yuklesek her org kendi tavirinda kendine ozgu bu tonu caliyor. Bu yuzden ben inaniyorum ki birgun roland su anda kullandigimiz sample seslerde de eski orglarinda olan orjinal seslerin duygusunu verebilecegi modeller cikartabilir
Ritim konusunda ise ben dusunuyorum ki oyle bir org olmali ki hangi ritmi yuklesek calabilmeli. Yani o modele ait tum ritimleri hangi set olduğuna bakilmaksizin o model calmali. Bu set olayi gercekten bazen zor oluyor. Bir setin ritmi baska sette calmiyor.uygun drumkit bulmak bazen zor oluyor.Bazen keske sadece bir drumkit olsa dedigim cok oluyor. Ama bu haber gercekten cok heyecan verici.Merakla bekliyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:

Tahminimce gelecek model JD XA Analog - Digital Synthesizer.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Yeni bir seri istiyoruz artık bk serisi gibi olmasın pratik dokunmatik ekranlı

g-600 ü geliştirip 256 mb ram dokunmatik ekran mp3 bord vs. :) iyi olmazmı

Yeni roland keybord cikacagini sanmiyorum

roland in sayifasinda önceki arkadasimizin dedigi gibi JD-XA ve FA-06 modelerini göstermekte yenilik olarak

fakat yeni bir orgun hata ve hata orjental modelinden hic bahs edilmiyor öyle bir org programlarinda olmus olsa ve 1 eylülde piyasaya cikacak olsa bence coktan reklamlarini sunarlardi

saygilarimla

Bk5 i içinde barındıran bk 9 olabilir.ne de olsa çift ekranmış

Aslında burada gelenin ne olduğu belli değil. Roland'ın çok geniş bir ürün yelpazesi var. Fakat efsane'ye vurgu yapılması ve uzun süre beklendiğini belirtmesi klavyeyi çağrıştırıyor bize. Bence Mürhen hocanın yüzeyselde olsa duyumu vardır bu konuda :)