• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

rolnad bk5 le düğün programı yapan varmı?

• Konbuyu başlatan mercek
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 32
  • Görülen : 10K
Cevap: rolnad bk5 le düğün programı yapan varmı?

soru garip düğünde nerenin karşılamamı. çiftetellimi 6.8 aksakmı hangi ritim... hangi yöre..

Arkadaşlar ben roland bk-5 i 3 haftadır düğünlerde kullanıyorum. yanında extra bir alet yok tek başına. her çaldığım düğünde orgu biraz daha seviyorum. Şu an elimde pa80 ve bk-5 olsa bk-5 i alıp düğüne giderim.
Yalnız orgun eksikleri var hemen sıralayayım:
1- Doğru düzgün bir bayon ritmi yok (roland-G serisinde de yok )
2- Halayları g-600 den aldığım ritimle yapıyorum
3- sesler tam düzenli değil çoğu seste reverb hall flan çok zayıf.

Ancak tüm bunlara ramen düğüne başlamadan önceki org fobisi yok. saundlar çok temiz.
sample sesler ve ritim tonları çok güzel org çok pratik(koma ritim geçişleri one touch). O paraya alabileceğiniz en iyi org bence.

Orgu daha pratik kullanmak isteyenlere bir tavsiye:
flashbelleğinizdeki ritimleri başlarına 0111-0112-0113 yazarak sıralayın zaten kullandığınız ritim sayısı 5-8 arası onlar da ana sayfada direk gözükür

Orgu daha pratik kullanmak isteyenlere bir tavsiye:
flashbelleğinizdeki ritimleri başlarına 0111-0112-0113 yazarak sıralayın zaten kullandığınız ritim sayısı 5-8 arası onlar da ana sayfada direk gözükür

guzel ve mantıklı bı tavsıye

evet arkadaslar gercekten roland a ve dıstrubutordekı arkadaslara sahıp cıkalım yardımcı olalım...roland ıstedımız sekılde bı klavye cıkardında boyle abuk sabuk sekılde yoprum yazanları yenıden karsıma alır onlara ben soru sorarım noolduu die..yapıcı olmaya calısalım destekcı olalım eksıksız hıc bır sey olmaz ama bunları neden gorup yıkıcı olmamalıyz..hadı bakalım daha gayretlı sekılde kullanım gostermeye :)

Bazen çok konuşmak iyi değildir,hele bilmeden konuşmak kişiyi zor duruma sokar,bazı arkadalar hangi tecrübye dayanarak yorum yapıyor garip,bi çırpıda bi modeli yerin dibine sokup diğer modeli övüyor ama bi bakıyosun sonra çelişkili konuşmlar yorumlar yazıyor,hani bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp derler ya işte sanırım olay bu söz,sen korg 3x ile çalmaya çalışırın ama bi başkası seni p80 ile mort eder,şöför araba seçmez arkadaşım,zamanında casio ht-3000 ile düğün bitiriyorduk şimdi bu süper cihazları beğenmiyoruz,sen acemisen cihaz ne yapsın ? kusura bakmayın gerçekler acıdır ,herşeye yapacak yorumunuz varın olmasın konuştukça batmaktan iidir.

okan usta asil sorun ne biliyormusun?

cihazlarin kendisi ön planda degil programlar ön planda yani alt yapilar simdiye kadar bk-5 or ye serkan ustada baska kim bize destek verdi?

ama korga bak emodan tut eco muzige kadar destek var bu destegi bk5 e de verseler inanki cogu roland ci olur ama dedigim gibi sadece simdiye kadar serkan türküm destek veriyor.

bak roland bk-5 modelini piyasaya sürmeden emo drum kitten bahs edince cogu gözü kapali roland gw8 i verip bk5 aldi

bizler zaten ritim yazabilseydik siteye pek girmez ritim yazanlara ihtiyacda bulunmazdik
bir orgta önemli olan alt yapilardir alt yapilar nekadar güzel yazilirsa hem sen hemde oynuyan kisi rahat eder bu benim görüsüm

baze arkadaslarida anlamamiz lazim aleti alipta kimse bize yardim etmez korkusuda var
serkan türkümde dese simdi bende bukadar ne olur ozaman?

saygilarimla

arkadaslar roland kullandım korg kullandım yamaha kullandım ve en son elımde wk8se var ama şimdiye kadar hiç biri eskı kullandıgım roland e35 e70 e86 tutmadı bende bu defa roland bk5 almayı duşunuyorum bakalım hayırlısı eskıden roland 70de kart olayı vardı 5 tane ritim kullanıyorduk ve süperde oluyordu ama bakıyomda roland da bircok ritim olmasına ragmen kımse begnmıyor arkadaslar bir klavyede bende kendı dusuncem saund iyi olması rtm çok olmasınada gerek pratıkde olmasın zamanla gözün kapalı bıle kullanıyorsun sonra bu aletler taşgibi arkadaş ne deyim artık herkeze kolay gelsın:)

işi bilen a300 tr ile bile düğün bitirir marifet orgta değil orgu çalanda ki zaten son yıllarda çıkan aletlerin hepsi birbirinden kalite ve güzel ...

doğru bk-5 le düğün çalınmaz olsa olsa anca konser verilir cd kalitesinde sound alıyorum yahu... sanki etrafımda beş kişilik bir orkestra var nerdeyse zevkten oynayacağım...

benim 5. proğramımım bk-5 le benlık sıkıntı yok yardırmaca devam olay pratikde ve müzisyende bitiyor son zamanlarda cıkan aletlerın hiç biri kötü değil kulunıcısı kotu bencealete bahane atamaya hıc gerek yok ...

bende bugun dügün caldim aletten beklemedigim performanssi gördüm rtimler sesler gercekten guzelmis bekledigimin üstünde cikti yaniltmadi alet beni almadan önce 3 gün uyumadan arastirdim direk gittim pa 800 alicaktim ama rolanti tercih ettim verdigim paraya deydi pratik degil diye konusuluyordu ama gayet pratik alismaniz lazim ...