• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Setlerde Drum Kit Çalışmıyor

ilyasengincavus

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Yamaha A100tr
ben korg pa800ü yeni aldım özelliklerini tam olarak bilemiyorum internetten yüklediğim setlerin ritimlerinde drum kitler çalışmıyor ve nasıl yapılacağını bilemiyorum yardımcı olursanız sevinirim.​

Cevap: Setlerde Drum Kit Çalışmıyor

ben korg pa800ü yeni aldım özelliklerini tam olarak bilemiyorum internetten yüklediğim setlerin ritimlerinde drum kitler çalışmıyor ve nasıl yapılacağını bilemiyorum yardımcı olursanız sevinirim.​

seti komple yüklediğiniz zaman herşey tam faal çalışır hocam,eğerki çalışmıyorsa sette problem olabilir,başka set yükleyipte deneyin sorun ortaya çıkar,başka set yükleyipte hala çalışmıyorsa yüklemede sıkıntı olabilir,

saol üstad yorumun için teşekkür ederim fakat 3-4tane sette bunu yaptı besbur v4 seti yükledim perkusyon altyapı herşey var fakat drum kit direk çalışmıyor anlayamadım yüklerken acaba nerede yanlışlık yapıyorum pcm dosyası yüklenmiyor o nedir

Tam olarak yüklediğinden eminmisin kardeş ?

hocam dediğim gibi yükleme yaparken sıkıntı var,sanırım yüklemeyi yanlış yapıyorsunuz,

ya yüklemeyi tek tek yapıyorsunuz,

ya da yüklerken işaretli olmayan kutumu var,yani seti eksikmi yüklüyorsunuz,

seti eksik yüklüyorsunuz sanırım,acaba seti nasıl yüklediğinizi buraya yazar mısınız,nasıl yükleme yapıyorsunuz kısaca buraya yaptıklarınızı yazın hocam bakalım bir yanlışlık var mı,

set doğru bir şekilde yüklenildiğinde bu tarz sıkıntı kesinlikle olmaz,

Seti tek tek yüklüyorum çünkü tümünü direkt yüklemeyi bilmiyorum. ALL dosyasını seçip OK a basın diyorlar ama Ok tuşunu göremedim loadda o yüzden tek tek dosyaları yüklüyorum. Sadece PCM Dosyalarını yukleyemiyorum tek tek yüklediğim zaman.

yukledıgın setler 16 dk olan setlerse,senın orgunda 16 yuklu deılse,
userdk kıtlerı okumaz,
sample sesler calısıyomu?
eger sample sesler calısıyo ıse,userdk yı 16dk yapmalısın..

Moderatör tarafında düzenlendi:

yukledıgın setler 16 dk olan setlerse,senın orgunda 16 yuklu deılse,
userdk kıtlerı okumaz,
sample sesler calısıyomu?
eger sample sesler calısıyo ıse,userdk yı 16dk yapmalısın..

Hocam iyi hoş güzelde konuyu açarkende dediğim gibi yeni aldım pa800ü o yüzden nasıl userdkyı 16dk lık yapacağım :S

kardeşim sample intro herşey çalışıyor sadece drum kitler yok çoğunda oda senin dediğin sorundan kaynaklanıyor büyük ihtimalle nasıl yapabiliriz yardımcı olursan sevinirim nasıl anlayacaz 16lık olduğunu yada ne yapmamız lazım

kardeşim sample intro herşey çalışıyor sadece drum kitler yok çoğunda oda senin dediğin sorundan kaynaklanıyor büyük ihtimalle nasıl yapabiliriz yardımcı olursan sevinirim nasıl anlayacaz 16lık olduğunu yada ne yapmamız lazım

site 16 dk dosyası var onu yükle sonra seti yeniden yükle sorun kalmayacaktır,
sitede pa80 bölümüne gir orada var 16 dk dosyası,nasıl yükleniyor neler yapıyor gerekli açıklamalrda var,pa800 download bölümüne girin araştırın hocam