• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Sizce hangisi ? LÜTFEN DİKKAT

maxaltix

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
yok
Merhabalar,

2 org arasında kararsız kaldım bunu ustalarımıza ve gerçekten bilgi sahibi olan büyüklerimize danışmak istiyorum..
Olayı kısaca özetler isek ;

KORG ve ROLAND cihazları arasında bir seçim yapamıyorum. Birisi meşhur pa80 digeri ise bk5 or . Cihazlar hakkında kısaca bilgi vermek gerekirse..

PA-80 --> Gerçekten piyasadaki aletlere göre çok temiz ve sorunsuz bir alet ( fiyatı ortalama 1400 TL civarı )

BK-5 OR --> Garantisi devam etmekte olan bir cihaz ( fiyatı ortalama 1750 TL civarı )

Dip notlar :

1-) PA-80 daha öncesinde kullandıgım ve iyi bildigim bir cihazdır.

2-) BK-5 OR hiç kullanmadıgım ve bilmedigim hatta hiç dokunmadıgım bir cihazdır.

SİZ OLSANIZ NE YAPARSINIZ ? TERCİHİNİZ HANGİSİNDEN YANA OLUR ? İKİSİNİ ELE ALACAK OLURSAK HANGİSİNİ NEDEN SEÇMELİYİZ ?
Saygılarımla..

Hocam ne amaçla kullanacaksınız?

Cevap: Sizce hangisi ? LÜTFEN DİKKAT

Ben olsam ikisinide almam. illede ikisinden birini alicaksan Korg pa 80 derim. Cünkü Türk, Balkan ve Arap müziginede en düzgün ritimbaxa sahib olan marka Korg,dur. Tabiki bu yönde müzik yapacaksan? her zaman Korg derim.

Cevap: Re: Sizce hangisi ? LÜTFEN DİKKAT

Hocam ne amaçla kullanacaksınız?

Hocam her türlü işlerimizde kullanabilecegimiz bir durum söz konusu.. Düğün,cafe,bar, özel günler ve çeşitli etkinliklerde sahne alınması için..

Ben olsam ikisinide almam. illede ikisinden birini alicaksan Korg pa 80 derim. Cünkü Türk, Balkan ve Arap müziginede en düzgün ritimbaxa sahib olan marka Korg,dur. Tabiki bu yönde müzik yapacaksan? her zaman Korg derim.

Hocam normalde KORG serisinden şaşmıyoruz, elimizde 800-3x gibi cihazlarımız var zaten. Bu konuda hem fikiriz fakat bir cihaz almamız gerekti ve 800-3x gibi bütçe ayırma şansımız yok. Bu yüzden bu soruyu sorduk. Normalde kafamızda agır basan tabii ki PA80 oluyor lakin BK 5 OR için yapılanları görünce ister istemez düşünüyor insan.. Ve aralarında fazla fiyat farkı olmadıgı için bizim baktıgımız 2 cihazda yani.. Bu yüzden danışalım diye düşündük.. İlginize teşekkürler

Hocam Bk5 kaliteli ve yeni bir cihaz ama sahnede pratik olmayabilir, ayrıca korg sound'u bildiğiniz üzere sahneye daha uygun. Dediğiniz gibi temiz ise 1400 TL ye kaçmaz bence. Ben ikisinide kullanan birisi olarak (sahne tecrübem yoktur) kesinlikle pa80 derim.

Bu devirde cok temiz pa80 biraz enteresan,dikkat ettinizmi boyanmismi?Benim sahsi fikrim tabiki pa80 dir ama oyle dediginiz gibi temiz ise.BK5 cok guzel bir makina cok iyi ses tonlari var,yeni nesil lakin ekrani cok kucuk ve pratik degildir,menulerde gezer durursunuz,zaten roland tr de destegi kesti herhalde,pa80 de nevale bol set bol orda bir sikinti yok,ama yinede cok temize ve bu fiyata aldanmayin bir bilene gosterin derim,,,,

pa 55 aldım çocuklar gibi sevindim 80 den şaşma yinede sen bilirsin kararını etkilemek istemem benim şahsi düşüncem

Bu devirde cok temiz pa80 biraz enteresan,dikkat ettinizmi boyanmismi?Benim sahsi fikrim tabiki pa80 dir ama oyle dediginiz gibi temiz ise.BK5 cok guzel bir makina cok iyi ses tonlari var,yeni nesil lakin ekrani cok kucuk ve pratik degildir,menulerde gezer durursunuz,zaten roland tr de destegi kesti herhalde,pa80 de nevale bol set bol orda bir sikinti yok,ama yinede cok temize ve bu fiyata aldanmayin bir bilene gosterin derim,,,,

boyanma söz konusu degil. Alet tabiki kozmetik olarak 10 üzerinden 9,5 alır şuan için. Sebebi ise 2. sahibinde olması ve ev kullanıcısında olmasından dolayı. Herhangi bir ilanı falan yoktur yani. hiç bir şekilde soyulma renk solması vb şeyler söz konusu degil. Ekran temiz..

Cevap: Re: Sizce hangisi ? LÜTFEN DİKKAT

Hocam Bk5 kaliteli ve yeni bir cihaz ama sahnede pratik olmayabilir, ayrıca korg sound'u bildiğiniz üzere sahneye daha uygun. Dediğiniz gibi temiz ise 1400 TL ye kaçmaz bence. Ben ikisinide kullanan birisi olarak (sahne tecrübem yoktur) kesinlikle pa80 derim.

evet her ikisini kullanan birinden bu şekilde bilgiler duymak gerçekten güzel oldu. Sizde de pa80 mevcut bildigim kadarıyla ve hatta sahibinden de ilanınızda var. Sizinde cihazınız temiz görünüyor. 16 mb kart ile ne işler başarır o :)