• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Sizce Sıfır Pa600 QT mi ? 2.El Pa800 mü ?

Cevap: Sizce Sıfır Pa600 QT mi ? 2.El Pa800 mü ?

trakyamuzik sitesinde en fazla acılan konu 2 org kıyaslaması bence bu tur konulara karsıyım cunku mantıksız bu tur konular, neden diye sorarsanız pa600 daha iyi olsaydı fiyatıda daha iyi olurdu demekki pa800 ondan ustun bunu dusunerek bu tur konular yersiz insan gider ne begeniyorsa onu alır bos konularla siteyi doldurmanın bir anlamı yok kusura bakma ustad lafım sana degil bu tur konular cok acılıyor sitede genel anlamda yazdım

ben pa800 den ziyade pa600 ü tercih ederdim..

trakyamuzik sitesinde en fazla acılan konu 2 org kıyaslaması bence bu tur konulara karsıyım cunku mantıksız bu tur konular, neden diye sorarsanız pa600 daha iyi olsaydı fiyatıda daha iyi olurdu demekki pa800 ondan ustun bunu dusunerek bu tur konular yersiz insan gider ne begeniyorsa onu alır bos konularla siteyi doldurmanın bir anlamı yok kusura bakma ustad lafım sana degil bu tur konular cok acılıyor sitede genel anlamda yazdım

neden açılmasın böyle konular açılacak tabiki arkadaş soruyor işte hangisini alayım diye ne var bunda burada herkezin sanki org fabrikası var bir alete bir şey dendiğinde sanki adamın satışları düşecek gibi tepki gösteriyor ve ben bu konular açıldıkça her zaman yardımcı olacağım cevap yazacağım.
Bana göre pa800 ün ikinci elini almak tehlikeli biliyorsunuz sorunlu alet alırsanız sıfırını almaya çalışın yada tanıdığınız bildiğiniz bir arkadaştan ,pa600 den daha kaliteli sounda ve özelliklere sahip olduğu kesin zaten ve pa600 de güzel org ama daha yeni çıktı hemen almanızı tavsiye etmem biraz denenme süresi geçirsin derim yoksa tabiki bu aletle her türlü program düğün fazlasıyla yapılır ama birde işin zevk konusu var buda ayrı bir boyut buradada önemli olan kriterler orgun rengi şekli malzemesi ses kalitesi soundu işin içine giriyor mesela bu anlamda öncelikle ben şeklini hiç beğenmedim görüntü çok fakir tuşesi kötü tuşların altına elinizi sürün kenarları köşeleri parmaklara takılıyor çalarken bile parmağıma takıldı resmen ama ucuz her güzelin bir kusuru olur işte bunları düşünüp karar vermek lazım

neden açılmasın böyle konular açılacak tabiki arkadaş soruyor işte hangisini alayım diye ne var bunda burada herkezin sanki org fabrikası var bir alete bir şey dendiğinde sanki adamın satışları düşecek gibi tepki gösteriyor ve ben bu konular açıldıkça her zaman yardımcı olacağım cevap yazacağım.
Bana göre pa800 ün ikinci elini almak tehlikeli biliyorsunuz sorunlu alet alırsanız sıfırını almaya çalışın yada tanıdığınız bildiğiniz bir arkadaştan ,pa600 den daha kaliteli sounda ve özelliklere sahip olduğu kesin zaten ve pa600 de güzel org ama daha yeni çıktı hemen almanızı tavsiye etmem biraz denenme süresi geçirsin derim yoksa tabiki bu aletle her türlü program düğün fazlasıyla yapılır ama birde işin zevk konusu var buda ayrı bir boyut buradada önemli olan kriterler orgun rengi şekli malzemesi ses kalitesi soundu işin içine giriyor mesela bu anlamda öncelikle ben şeklini hiç beğenmedim görüntü çok fakir tuşesi kötü tuşların altına elinizi sürün kenarları köşeleri parmaklara takılıyor çalarken bile parmağıma takıldı resmen ama ucuz her güzelin bir kusuru olur işte bunları düşünüp karar vermek lazım

ustad ben ne satıcıyım ne de alıcıyım benim burda anlatmak istedigim bu tur polimiklerin yersiz oldugu cunku herkezin aklı kendine yetiyor sanıyorsam pa600 yeni ama kapalı kutu pa800 eski cokda eski degil ama pa800 ikinci eli bile pa600 den pahalı olduguna göre bunun neyini tartısıyoruz onuda anlamadım bu gune kadar kaliteyi kim ucuza almıs

Moderatör tarafında düzenlendi:

bence klavye kıyaslaması her zaman yanlış...
müzisyenlerin ne aradığı,daha doğrusu ne beklediği önemli,ona göre seçim yapması gerekir.
çünkü bende şunu söylerim o zaman arkadaş pa3x veya tyros4 al derim...
pa600 ile pa800 ün kategorileri farklı...
iyi işler...

emreyusuf55 e katılıyorum...

pa600 harika bir org.mikrofon girisini saymazsak pa800 den daha iyi

pa 600 harika bir org.Mikrofon girisi sayilmazsa pa 800 den daha iyi.

pa 600 harika bir org.Mikrofon girisi sayilmazsa pa 800 den daha iyi.

Aradaki fiat farki O olanlar icin sirf mikrofan giris icinmi. Bende org u evde calan acemilerdenim ama iki org arasinda soundlara birsey demem ama ritimlerin dolgun geldigi PA 800 de acikca belli.Alet i bir box lara baglarsan aradaki fark zaten gorulur.

Öncelikle bu kıyaslamayı sadece ben yaptım forumda.Yani defalarca açılan bir konu değil.
Amacım laf kalabalığı değil,bilmediğim bir şeyi öğrenmek ve fikir almak. Daha org çalmayı bilmiyorum diye nitelendirsem kendimi yeridir. Tabiri ile düğüncü,piyanist,müzisyen değilim.Sadece hobi amaçlı ve 'AŞIRI' haz duyduğum için ilgileniyorum,çalmaya çalışıyorum. Yani 1 sezonda aldığım cihazın parasını çıkartamam.Böyle bir düşüncem de yok.Aldığım zaman daha önceki sıkıntıları yaşamayayım,sonradan ah keşke... demeyeyim açtım bu konuyu. Hata mı ettim ? HAYIR. Bu forumun amacı bu değil mi ? Paylaşmak,sormak,cevap vermek değil mi ?
Foruma kayıtlı kişilerden çok kayıtlı olmayan kişi mevcut ziyaretçilerden. Eminim ki bir çok kişi bu konuyu ve sizlerin yorumlarını okuyup fikir sahibi olacak.Eksiklerini giderecek. Ve tabi ki en sonunda yine kendi kararını kendi verecek.Ya deneyecek imkanı varsa,ya da sipariş edecek.
1-2 güne kadar kısmet olursa bende kararımı vericem inşaallah. Ayırt etmeden tüm yorum yapan ve görüş bildirenlerden Allah Razı Olsun