• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Tekrar Aranızdayım :)

Cevap: Tekrar Aranızdayım :)

Öncelikle tanıdığım tanımadığım eski yeni bütün arkadaşlara Merhaba demek istiyorum.

En son bir WK1'im vardı. Muhtemelen bu sitenin yeni versiyonuna geçildiği dönemlere denk gelmişti ,çeşitli nedenlerden dolayı orgumu satıp bir süre org'dan uzak kaldım. Sonrasında biraz gitarla devam ettikten sonra , şimdilerde yeniden org iştahım kabardı. :) Org böyle birşey demek ki, amatör olarak çalıyor olsak bile , bir tutku bir aşk gibi. Bırakamıyorsun sadece ara verebilirsin. Zaten planladığım dönemde dönüş yapıyorum.

Şimdi yeniden bir org alacağım.İlk olarak tercihte değerli abilerimizin/arkadaşlarımızın yardımlarını rica ediyorum.

Dönüşümüzde fiyatları daha uygun bulacağımızı sanmıştım ama birkaç model hariç fiyatlarda pek bir farklılık göremedim. Sadece OR700'de fiyat farklılıkları görüyorum. 1500 diyende var 2500 diyende. Burada fark neden oluşuyor, işte bunu anlamıyorum.

Benim kafamda orta düzeyde bir A1000 vardı şimdilik. Ancak OR700'de 1500 civarında rakamlar görünce aklım kaymıyor değil. Elektronik ve teknolojik alet olunca mesele , rakamın tavanı yok. 1000 vermişken , 1500 vermişken diye başlayan cümleler kurmak yanlış oluyor. O zaman rakam gidiyorda gidiyor :)

Düğüne programa gidecek değilim. Eş-dost için olursa arada bir program yapıyoruz,hepsi o. Profesyonel değilim yani bir çoğunuz gibi.

Lütfen seçim yapmama yardımcı olur musunuz hem teknik hemde fiyat anlamında...Ayrıca OR700'ün fiyatları neden bu kadar düşmüş yada neden bu kadar fiyat farklılıkları oluşmuş. Biz yokken klavyede bir problem mi keşfedildi?

Tekrar selamlar Trakya Müzik ailesi...

o zaman seni en arka dörtlü koltuğun sol cam kenarına alayım ücretler peşin lütfen indi bindi yapacaksan 1.5 tl fabrika 2 tl (pejo j 9) esprisi :D

o zaman seni en arka dörtlü koltuğun sol cam kenarına alayım ücretler peşin lütfen indi bindi yapacaksan 1.5 tl fabrika 2 tl (pejo j 9) esprisi :D

Yok üstad indi-bindi yaptık 2010'da bundan sonra inmeyeceğiz inşallah :)

hocam öncelikle hoşgeldin aramıza.
4,5 yıllık aleti almak ne derece doğru?
cevap:5yıllık bir klavye eski değildir. 5yıllık bir klavyeyi (heleki evde kullanacaksan) en az on yıl daha sorunsuz kullanırsın.
eğer para sıkıntın yoksa sıfır bir bk5, s650, vb bu kategoride bir alet alabilirsin. yada pa600 çıkıyor tahmini 2700tl civarı olması bekleniyor. böyle bir alet alabilirsin. xd9, x1 gibi aletler en az 10yıllıktır çokta yeni sayılmaz ama temizini bulursan evde yıllarca kullanırsın.

Sizin yorumunuzdan da birşeyler aldım. Ama rakam olarak o paralar yüksek benim için. Ben 1000-1500 arasında işime yarar bir cihaz arıyorum. Yakın zamana kadar A1000 düşünüyordum ama baktım ki OR700'ün piyasası düşmüş, fiyat aralığımı sadece bir tık üste taşıdım.

32 daha gençsin be reis :D

Tekrar hoşgeldiniz. Umarım gönlünüzden geçen orga sahip olursunuz. Ben memurum, pa1x kullanıyorum ve ilk çıktığında almıştm. Tabi o dönemlerde çalıştığım kurumun sosyal tesislerinde de program yaptığım için buna gereksinim duyarak almıştım. Şu an halen aynı orgu kullanıyorum ve beni tatmin ettiği için gayet memnunum.

tekrar hoşgeldiniz...
GW8 yada s650 düşünebilirsiniz fiyat aralığınızda...

Ch.

hoşgeldin kardeşim bence tartışmasız s650 diyorum fiyatı da düştü kampanya var şuan a1000 den yeni ve daha teknolojik bir alet sıfır al bir daha değiştirme evde filan takılıcaksan çok güzel alet ama orgu çözersen dışarıda programda yapabilirsin ...

aramıza hoşgeldiniz..

Hoşbulduk teşekkürler hepinize. :) Ben birkaç gündür araştırmakla beraber, dünden beri gece dahil, demolar bulup onları da dinledim,siteninde altını üstüne getirdim :)

Temiz bir OR700 veya A1000 yeterli olacaktır benim için.OR700 Hem V2 dediğimiz modeli olursa 1500'e kadar çıkabilirim.

Bu çip ve versiyon dediğimiz olayı tam olarak bilemiyorum.Yani esasında bu tamamen yazılım atmak'mı oluyor bizim bilgisayar sektöründe öyledir. Yoksa çip yani aletin içi açılıp entegre'mi değişiyor... Yazılım atmak ise, düz bir OR700 bulup bir miktar para ile yine V2 yapabilir miyiz?

Çünkü sitede yazılanları okudum.Sanırım OR700 Esasında bir tane. V1 V2 gibi modellerden kasıt , bu normal OR700'e türk ritim ve seslerini yazılım yoluyla atıyorlar. Bu işin üstadı'da Can BAŞAR beyefendi.

Doğru mu anlamışım olayı.

cihazda kullanılmayana arap ritm ve ses bankaları yerine türk enstrumanları ( sample ses) ve yeni yazılmış olan türk ritmleri 2/4 4/4 vahde karadeniz 6-8 thm sanay müziği gib silinen bankalara çip ,le yükleniyor - cihaz TÜRKİSH oluyor yani - ev kullanıcısıyım lazım olmaz demeyin a1000-or700 veya a2000 ÇİPLİ olanı tavsiye ederim ayrıca S650 ŞU AN 1150 tl sıfır- garanili + 180 TL verirseniz Batuhan& DrSalim set çıkıyor 1 ay sonra 1400 TL ye yeni teknoloji setli cihaz iyi tercih ...