• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Trakyalı Piyanistler Set Anketi

• Konbuyu başlatan İlker
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 37
  • Görülen : 9K
Cevap: Trakyalı Piyanistler Set Anketi

fikir olarak çok iyi başara bilirseniz güzel şeyler çıkar ortaya.... ama sizlerin bu zamana kadar neden ritim yazmadığınızı veya set yapmadığınızı anlayamıyorum (genel olarak kişiye hitaben değil polemik olmasın )(Bu işten ekmek çıkaranlar )..bu sizin işiniz ama ilgi yok veya ugraşmak zor geliyor sonra nerden set bulurum olayı başlıyor....ben müzisyen değilim herhangi bir yerde sahnem yok solist değilim ama pa800 var 1 yıl olmadı 3 set yaptım 64 mb olarak... ilk setim 4 ay sürdü ve 150 sayfa dolusu yazılarım var not aldılarım 100 mb üzerindeki kitlerden yaptım seti. emek vermeden olmuyor. unutmadan ilk sahne deneyimim geçtiğimiz 22 eylül tansa kır bahçesinde (babaeski)piyanist arkadaşım serkan ile çaldık (evde çalmaya benzemiyor):)

çılgın müzik ben seni çıkaramadım sen kimsin bende uzunköprülüyüm ve bu işi yapıyorum (kovboy)

arkadaşlar ben tmr trakya seti kullanıyorum ve onun üzerinde çalışmalara başladım:)

Bencede güzel fikir. Ne işimize yarar doğu zurnası halayı. Hepsini silip baba bir set yapalım.

Evet arkadaşlar bana yardımcı olabilecek bu işlerden anlayan gönüllüler var mı?Başlayalım artık

valla abi çok güzel düşünmüşsünüz bencede bu şekilde yol izlesek daha iyi olur kaç kişi trakya da düğün de mey doğu zurna ve benzeri sesleri kullanıyo bunların yerine trakya zurna klarnet adam akıllı macun sesler olsun daha güzel olur.. Mesela doğu halay ritimleri yerine sağlam 2.4 ritimler olsun doğu halay nabıcaz burda onları. Bize 2.telli 9/8 - 2/4 - 4/4 lazım buşekilde yol izlersek süper olur..

bence yanlış düşünüyorsun madem set yapılacaksa bu her yöreye hitap etmelidir.çünkü sitemizde birçok doğu yöresinde düğün program yapan arkadaşlarımız var bunlarıda göz önünde bulundurmalıyız.usb setlerde bile böyle bir şey yapılamaz bence herkesin yararlanabileceği bir çalışma yapın

bence yanlış düşünüyorsun madem set yapılacaksa bu her yöreye hitap etmelidir.çünkü sitemizde birçok doğu yöresinde düğün program yapan arkadaşlarımız var bunlarıda göz önünde bulundurmalıyız.usb setlerde bile böyle bir şey yapılamaz bence herkesin yararlanabileceği bir çalışma yapın

Sevgili Sinan dediğin tarzda bir sürü set var zaten piyasada..Biz ayrımcılık gibi bir şey düşünmüyoruz istediğimiz özel bi set olması yani sadece biz Trakya Piyanistlerine hitap eden bi set

abi aslında çok doğoru söylüyosun da biz trakyalı piyanistler doğu yöresinde kullanılan seslerden ritimlerden ne anlarız. doğudaki arkadaşlarda bizim kullandıklarımızdan birşey anlamaz yani burda ayrımcılık söz konusu değil. birtane trakya yöresine ait set olsun diyoruz çokmu. sonuçta her yörede bu işin ustaları var onlarda kendilerine ait çalışma yapabilirler diye düşünüyorum..

Haklısın kardeşim neyse ben seti oluşturmaya başladım başta da dediğim gibi aydoğan ustanın yapmış olduğu seti işliyorum bilginiz olsun yine de farklı fikirleri olan varsa buyursun dile getirsin dikkate alalım.

abi şu aydoğan ustanın seti paylaşa bilirmisin. bende yok şuanda içeriğine bir bakayım nasılsa düğünler de yavaşladı bu aralar belki sezona kadar birşeyler yapabiliriz.

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 16 66.7%
  • Kararsızım

Oy: 7 29.2%
  • Hayır

Oy: 1 4.2%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri