• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Trakyalı Piyanistler Set Anketi

• Konbuyu başlatan İlker
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 37
  • Görülen : 9K
Cevap: Trakyalı Piyanistler Set Anketi

ilker seti bi paylaş son değiklikleriyle iceleyellim rtim yazma konusunda yardımcı olurum.. geçtiğimiz hafta 1 adet misket 1 adet 9/8 yazdım TMR sete .. dediğim gibi başına oturup azimle saatlerimi dökemiyorum anladığım kadarıyla samle atabiliyorsun başka setten drum kitleri almakta gayet zor bir iş çünkü set yükle sil aç kapa yükle işlemleri çok..

yakında yükliycem bitmiş halini sende bişeyler yaparsın timur evet drumkit yüklemek zor ve çok yer kaplıyor malum ram 64 olunca :D

süper bir fikir.. bende yardımcı olurum.. elimde guzel ritim ve sesler var.seçmece ritim yapmak mantıklı..ben ritim guzel ritim yazamıyorum ya da yazdıklarımı begenmiyorum:) ama ritimler üzerinde ciddi değişiklikler yapabiliryorum.. örneğin her ritme ritmine göre 7'li akorlarda cırtlamalar(kanun,klarnet) koyuyorum..

Örneğin bizim trakya düğünlerinde genellikle çiftetelli (90tempo) ,ağır 9/8(90tempo), hızlı 9/8(150 tempo), gayda 9/8(125 tempo) ,misket, 2/4(110tempo), 4/4 oryantel (140 tempo) agır halay(60 tempo)-hızlanmaya musait olacak. hızlı halayda çift dediğimiz azeri halay,laz dediğimiz 7/8lik halay.. bunlardan herbirinden 2 ritim olsa saglam yeterli.. düğüncü bir set yapmak için.. 100 tane ritimden zaten dugunde belli baslı 10 12 tanesini kullanıyoruz..

seslerde macun+klarnet+sax+akordion+elektrobaglama+m3zurna+edi yaylı+keman vs gibi sampleler yeterli olacaktır. en iyilerini seçip boyutu buyuk olsa bile sadece trakya dugunluk bir set olusturulursa 40mb i geçmez..araya da klarnet ve keman taksimi koyarız 2 3 tane tamamdır.

Padler: ha ha haaay - ver coskuyu ver çoskuyu - kanun çırtması - ıslık - koçlaaar - ha haaa gibi olabilir.

bizim işimize en çok yarayacak KİTler:
Roman setleri: SFX KIT , SlowFkit, DANCEKIT, İso KIT, KJT gibi aklıma ilk gelenler
Diğer kitler : perc-perc-kit 4y

Ben de bir Trakyalı olarak çalışmalarınızı destekliyorum ancak Yamaha kullanıcısı olarak ne yazık ki projeye yardımcı olamıyorum arkadaşlar.. Bu arada Trakya tarzına yakın olarak Sökeli Hasret ritim ve sesleri kulağa çok hoş geliyor. Bilmeyen ve dinlemeyen arkadaşlar yoktur diye düşünüyorum. Hasret set'ten ritim ve ses de eklenebilir sete. Bence çok başarılı olur..
Set tamamlandığında inşallah ben de Tyros'a ses ve ritim uyarlarım.

Bir de trakya düğünlerinde olmazsa olmaz zurna sesi için m3 zurna üzerinde biraz daha çalışılmalı.. Aşağıdaki videoda amza m3 ile zurna çalıyor, izleyin..

Bir de trakya düğünlerinde olmazsa olmaz zurna sesi için m3 zurna üzerinde biraz daha çalışılmalı.. Aşağıdaki videoda amza m3 ile zurna çalıyor, izleyin..

:) benim sette bayağı bi uğraştım m3 zurna ile orjinale yakın oldu fakat usta, o çalan amza alette m3 yani ne biz onun gibi çalabiliriz ne de 800 m3 gibi gerçekçi olur!

Aydoğan seti atabilir misiniz rica etsem....

valla abi çok güzel düşünmüşsünüz bencede bu şekilde yol izlesek daha iyi olur kaç kişi trakya da düğün de mey doğu zurna ve benzeri sesleri kullanıyo bunların yerine trakya zurna klarnet adam akıllı macun sesler olsun daha güzel olur.. mesela doğu halay ritimleri yerine sağlam 2.4 ritimler olsun doğu halay nabıcaz burda onları. bize 2.telli 9/8 - 2/4 - 4/4 lazım buşekilde yol izlersek süper olur..

doğru dedin ertaç abi 800 yok ama dediklerine katılıyorum adam 500 tl para veriyo usb alıyo ama hep doğu ağırlıklı davullu 2 telli 9/8 bulmakta zorlanıyorz.

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 16 66.7%
  • Kararsızım

Oy: 7 29.2%
  • Hayır

Oy: 1 4.2%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri