• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Trakyalı Piyanistler Set Anketi

• Konbuyu başlatan İlker
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 37
  • Görülen : 9K
Cevap: Trakyalı Piyanistler Set Anketi

Yeni oluşturulacak setin taban setini yarın yüklerim bu konuya şimdi çıkmam gerek

Ellerine saglik seti yükledim Padlerin cogu calismiyor ama kullanmaya devem edecegim bir iki ses ilave ettik ten sonra güzel karisik bir set oldu
Lc RMX zurna
Esikatisaz
Baglama levo lari
Yk zurna
intro zurna
intro/cifte
Ritimlerde de biraz sorun var alt yapilari biraz soru isareti
Tesekkurler

Moderatör tarafında düzenlendi:

.
Sevgili İlker Kardeşim,
Güzel bir konuyu ele almışsın. Bunu ben daha önce düşündüm ancak ritim yazma konusunda çok fazla bilgi sahibi değilim. Özellikle 9-8 ritimlerin her varyasonu ayrı bir drumkit ayrı bir perküsyon kitle yazılmış oluyor. Dolayısıyla da bu durum ram de çok yer işgal ediyor.
Bence setlerden toplama yapmak yerine ritim yazabilen arkadaşlarla çalışmak daha yararlı olacaktır. Sağlam 4 kit seçilmiş olsa inan 30-40 mb la bizim iş biter. Ancak loop ritimlerle bu iş olmaz diye düşünüyorum.
Neden böyle düşündüğümü de belirteyim, Aydoğan set gayet güzel başarılı trakya yöresine hitap eden düğünlerde kullanılan güzel bir set hatta ben üzerinde biraz değişikliklerle onu kullanıyorum ancak bir programa gideceğim zaman seti silip cym set ağırlıklı olan mustafa akten seti yükleyip gidiyorum. çünkü her tür müziğe ve her yöreye hitap ediyor. tabi içinde 9-8 ler genellikle klasik olduğu için zayıf kalıyor.
Uzun lafın kısası, güzel bir trakya set oluştururken programda kullanılabilecek ritim ve sesleri de unutmamak lazım.
Elimde yaklaşık olarak 70 in üzerinde set var. Bunların içerisinde gerçekten de güzel olanlar var fakat seçme toplama işi 64 mb ram için uygun değil. O sebeple de ritim yazabilen arkadaşlardan da destek almalıyız.
Bende elimden geldğince yardımcı olmaya çalışacağım.
En basit bir örneği vereyim, 13 Aralıkta bir program var ve malesef aydoğan set tasavvuf ve halk müziğinde eksiklikler olduğu için yeterli gelmiyor. Ve birkaç ritim yazdırıyorum.
Ritim yazabilen iyi birini tanıyorum. Gerekirse görüşelim, eğer maddiyat gerektiren bir durum olursa da aramızdan toplayalım derim.
Konuyu uzatmayayım görüşelim :)

roman ve çifde led ler amzalar bende

.
Sevgili İlker Kardeşim,
Güzel bir konuyu ele almışsın. Bunu ben daha önce düşündüm ancak ritim yazma konusunda çok fazla bilgi sahibi değilim. Özellikle 9-8 ritimlerin her varyasonu ayrı bir drumkit ayrı bir perküsyon kitle yazılmış oluyor. Dolayısıyla da bu durum ram de çok yer işgal ediyor.
Bence setlerden toplama yapmak yerine ritim yazabilen arkadaşlarla çalışmak daha yararlı olacaktır. Sağlam 4 kit seçilmiş olsa inan 30-40 mb la bizim iş biter. Ancak loop ritimlerle bu iş olmaz diye düşünüyorum.
Neden böyle düşündüğümü de belirteyim, Aydoğan set gayet güzel başarılı trakya yöresine hitap eden düğünlerde kullanılan güzel bir set hatta ben üzerinde biraz değişikliklerle onu kullanıyorum ancak bir programa gideceğim zaman seti silip cym set ağırlıklı olan mustafa akten seti yükleyip gidiyorum. çünkü her tür müziğe ve her yöreye hitap ediyor. tabi içinde 9-8 ler genellikle klasik olduğu için zayıf kalıyor.
Uzun lafın kısası, güzel bir trakya set oluştururken programda kullanılabilecek ritim ve sesleri de unutmamak lazım.
Elimde yaklaşık olarak 70 in üzerinde set var. Bunların içerisinde gerçekten de güzel olanlar var fakat seçme toplama işi 64 mb ram için uygun değil. O sebeple de ritim yazabilen arkadaşlardan da destek almalıyız.
Bende elimden geldğince yardımcı olmaya çalışacağım.
En basit bir örneği vereyim, 13 Aralıkta bir program var ve malesef aydoğan set tasavvuf ve halk müziğinde eksiklikler olduğu için yeterli gelmiyor. Ve birkaç ritim yazdırıyorum.
Ritim yazabilen iyi birini tanıyorum. Gerekirse görüşelim, eğer maddiyat gerektiren bir durum olursa da aramızdan toplayalım derim.
Konuyu uzatmayayım görüşelim :)

Tamam Muhammed abi görüşelim ritm yazabilen arkadaşıda arayalım nedir ne değildir çözelim şu işi en yakın zamanda başlayalım

saolun arkadaşlar

evet setin içinde BEST KIT olmalıdır diyorum.ve hazırlanacak set,hem düğünlük hemde proğramlık olursa herkezin işine yarar.selamlar kayserden

Trakyalıları topluca burda görmek ne hoş:D

Evet hala bana yardım edecek birileri yokmu arkadaşlar?

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 16 66.7%
  • Kararsızım

Oy: 7 29.2%
  • Hayır

Oy: 1 4.2%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri