• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Türkiye'de Org Fiyatları Hakkındaki Görüşleriniz

gecer66

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
tyros 4 black edition yamaha a2000
arkadaşlar türkiyede kullanabileceyimiz en pahalı org sizce ne kadar olmalıdır

Edit: Başlığı düzelttim Türkçemizi daha hassas kullanmaya çalışalım lütfen.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: tr org fiyatları ne kadar olmalıdır

Fuzuli bir konu.

Bencede olması imkansız sadece vergi değil cihazlar pahallı

her kes bir şekilde bir derdini döküyor, müzisyenlerin de dertlerinden birisi cihazların pahalı olmasıdır tabiki çünkü ben gençlik yıllarımda çok uzak hayaldı org sahibi olmak sağolsun çin piyasası çıktıta orga kavuştuk yoksa imkanı yoktu org sahibi olmanın çünkü TÜRKİYE de kimse hobi için gidip te 2-3 bin bir orga vermez. Veren bunu ticari meslek için veriyordur ama ben ve benim gibi arkadaşlar sırf kendi içinden gelen müzik aşkı için veriyor bu parayı tabi 1-2 bin arası, bir çok kişinin de halen rüyası bir org sahibi olmak

Benımde bunda 7yıl önceki tek hayalim pa80 sahibi olmaktı ozamanlar hiç anlamıyodum orgtan ama görüntüsü ve kalitesi çok ilgimi çekiyodu şimdi 3x aldım evde kendi halimde takılıyorum bence önemli olan imkanlar içinde bişeyler yapmak değil imkansızlıklar içinde bişeyler yaratmak tır gerçek işini bilen piyanist ıçin marka farketmez

işe profesyonel açıdan bakarsak keşke orglar daha pahalı ve daha az teknolojik olsaydı da müzisyenim diye geçinen önüne org koyup md den mididen iş yapmaya çalışanlardan da piyasa kurtulsaydı. mesela midi mp3 çalma olmasa yada intro veya hazır looplar olmasaydı ben o zaman görürdüm kaç kişi gerçek müzisyen

işe profesyonel açıdan bakarsak keşke orglar daha pahalı ve daha az teknolojik olsaydı da müzisyenim diye geçinen önüne org koyup md den mididen iş yapmaya çalışanlardan da piyasa kurtulsaydı. mesela midi mp3 çalma olmasa yada intro veya hazır looplar olmasaydı ben o zaman görürdüm kaç kişi gerçek müzisyen

ama şu da var gerçek müzisyenlik teknikte değil yürekte saklı, kişi ne kadar samimi ise o kadar kalitelidir ne kadar bilgili ise değil, eğitim şart ama şartlar eğitim için elverişli için uygun olmayabiliyor

sevgili arkadaşlar konu org konusu ama polimik olmasın sigara vergi siyaset efendim şu iyi şu kötü müzisyen gibi bir birbirimizi incitecek yazılar yazılmasın lütfen hatta yazı yı yazanlar silsin başka bi şeyler yazsınlar konuyu okuyan diyer arkadaşlar yazılardan etkilenmesin istediyimiz orgun fiyatının ne kadar olmasını isterdik bunu yazmamız yeterli sizden ricam incitici sözler yazmayalım arkadaşlar sevgiyle kalın

korg pa80 0 inin uretimi 2000tl olmasini isterdim

bencede gereksiz bir konu...her cihazın özelliğine göre fiyatı degişir ki..KISACA teknoloji de surekli ilerlediğine görede bu org fiyatları da sürekli ilerleyecektir demek