• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Türkiye'de Org Fiyatları Hakkındaki Görüşleriniz

Cevap: tr org fiyatları ne kadar olmalıdır

ama şu da var gerçek müzisyenlik teknikte değil yürekte saklı, kişi ne kadar samimi ise o kadar kalitelidir ne kadar bilgili ise değil, eğitim şart ama şartlar eğitim için elverişli için uygun olmayabiliyor

valla güzel kardeşim sen istediğin kadar gönül ver doğru nota basamaz doğru makam çalamaz ve doğru ritm geçişlerini yapamazsan sadece boşa gürültü yapmış olursun. Şu orgun başına mikrofonun başına bilmeyen adam geçmesin bence. Daha bu akşam programda biri geldi millet onmunla dalga geçiyor o sanıyor ki çok beğendikleri için alkışlıyor :)

Bence konuya düşüncelerimizi yazmak hiçde fuzuli değil.Arkadaşımız mesleki açıdan en önemli techizatımız olan orglarımızın maddi ederiyle,Türkiye'de bu işten para kazananların kazançlarıyla doğru orantılı bir fikir alışverişinde bulunmak istemesi gayet normal.

Bence org fiyatları Türkiye'de pahalı ve bunda en büyük etken yüksek vergiler..Yalnız unutmayalım bizlerde org seçimi yaparken dikkatli olmalıyız.Hiç işimize yaramayacak işlevselliği olan pahalı orglar yerine,mesleki açıdan bilgimizi tecrübemizi yansıtacak daha ekonomik fiyatı olan orgları seçmek mantıklı olacaktır.Roland G-600'ü olan ve Pax3'i olandan daha çok para kazanan tanıdıklarım var.İşletme sahipleri belli modeller gözeterek işyerine müzisyen seçimi yapıyorsa buda ayrı bir Türk-sosyo-kültürel tartışmanın konusu :)

Cevap: Türkiye'de Org Fiyatları Hakkındaki Görüşleriniz

Türkiye'deki her şeyin; bu benzin, motorlu taşıtlar, elektronik cihazlar v.s. olduğu gibi onların da fiyatı uçuk. En pahalı org 3000 TL'yi geçmemeli bana göre...

bir nedeni var mı, konuyu açan arkadaşa saygısızlık yapmak dışında?
en az bu konuya hiçbir açıklama yapmadan "fuzuli" demeniz kadar fuzuli olabilir...

Ch.

Aklıma şu denklem geliyor

Zenginiz = Org + Fiyat.. :D

Fuzuli bir konu olduğunu düşünmüyorum. Forumda her konu özgürce dile getirilmeli. Yorum yazmak ya da yazmamak kişilere kalmış. Evet Türkiye'de org fiyatları çoğu elektronik eşya gibi yüksek. Ticari amaç doğrultusunda alınıp, parası amorti ediliyorsa sorun yok. Evde hobi amaçlı çalınacaksa çok büyük paralara verilmemeli. Amatör birinin binlerce lira verip birkaç özelliğini kullanacağı bir orgu alması da ölü yatırım olur. Bence önemli olan satın alınan üründen fiyat ve performans doğrultusunda maksimum verim almak.

Bence org, fiyatlarıyla tartışılmamalı. orgun ruhundan anlamamız lazım eğer kendi ruhumuzla özdeşleşirse bir org. ne kadar olduğu önemli değildir.

Bence araba parasına org olmamalı bunun maliyeti nedirki bu alet 7000-8000 tl oluyor anlamış değilim.birde verdiğimiz paralara değse tamam diyecem alet ne zaman patlayacak diye korkuyor insan.

ayrıca şu fikrede karşıyım ne kadar iyi müzisyenseniz o kadar iyi alet kullanırsınız. amatörler yada yeni başlayanlar 500-600 liralık alet kullansın.yok efendim benim param ve gidip bu işin en iyisinden başlamak istiyorum ve gidip tyros4 yada pa3x almak istiyorum.para var huzur var :)))))))

Moderatör tarafında düzenlendi: