• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

tyros 2 almalımıyım sizce?

• Konbuyu başlatan masum83
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 31
  • Görülen : 6K

masum83

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
yok
merhaba arkadaşlar
ben evde hobi amaçlı takılan biriyim.yamaha s950 nin çıkmasını bekliyordum ama tyros2 de aklımı çeldi.Sizce bu aleti alsam set sıkıntısı yaşarmıyım istediğim sesi bulabilirmiyim mesela bi kmp ses dosyasını tyrosa çevirebilirmiyiz.yada başka aletteki ritmleri convert edebilirmiyiz.görüşlerinizi bekliyorum...
teşekkürler...

Cevap: tyros 2 almalımıyım sizce?

valla hakkinda 950 hakkinda bilgim yok ama tyros2 sututdyo donanimli bir alet bence hic dusunme derim frden slmlar bende var alet degil uzay mekigi

valla hakkinda 950 hakkinda bilgim yok ama tyros2 sututdyo donanimli bir alet bence hic dusunme derim frden slmlar bende var alet degil uzay mekigi

alırsam yardımlarınızı bekliyorum :)
birde alacağım hoparlör kaç wat olması gerekir 5+1 ses sistemi alsam kurtarırmı beni

bende kullandım kesinlikle tavsiye ederim.sound mükemmel.set konusunda Burhan abi yardımcı olur.Kmp formatını tyros 2 formatı olan Tvn formatına dönüştürebilirsin.İlk önce sesi awave programında wave haline getirip sonra extreme sample convertor ile tvn ye çeviriyorsun.Belki awave son sürümlerinde kmp yi direk tvn ye çevirme olayı olabilir emin değilim.

alırsam yardımlarınızı bekliyorum :)
birde alacağım hoparlör kaç wat olması gerekir 5+1 ses sistemi alsam kurtarırmı beni

5+1 ses sistemi pek iyi olmaz.ucuz yollu aktif stüdyo hoparlörü alsan daha iyi randıman alırsın.çünkü alette vocoder var üzerine direk okuyorsun sesleri iyi alamazsın 5+1 den.

bende kullandım kesinlikle tavsiye ederim.sound mükemmel.set konusunda Burhan abi yardımcı olur.Kmp formatını tyros 2 formatı olan Tvn formatına dönüştürebilirsin.İlk önce sesi awave programında wave haline getirip sonra extreme sample convertor ile tvn ye çeviriyorsun.Belki awave son sürümlerinde kmp yi direk tvn ye çevirme olayı olabilir emin değilim.

teşekkür ederim verdiğin bilgiler için.bilmediğim yerlerde kafanızı ağrıtacam valla

teşekkürler.

teşekkür ederim verdiğin bilgiler için.bilmediğim yerlerde kafanızı ağrıtacam valla

teşekkürler.

canın sağolsun elimizden geldiğince yardımcı oluruz.zaten sampling ses yükleme dışında herşey diğer yamahalardaki gibi standart.ritm yazama,ses editleme,rgt yapma vs.or 700,A 2000 gibi.

canın sağolsun elimizden geldiğince yardımcı oluruz.zaten sampling ses yükleme dışında herşey diğer yamahalardaki gibi standart.ritm yazama,ses editleme,rgt yapma vs.or 700,A 2000 gibi.

daha önce or700 kullandım o zaman zorlanmam pek.aleti alacağım kesinleşti haftaya arkadaşın düğünü varmış bitsin yollayacak arkadaş.

yalnız aklıma bişey takıldı abi.alet 20 dk felan açılıyomuş.arkadaş ben fazla anlamıyom dedi acaba rammi düşük alette.eski laptop remleri oluyormu bunlara

alette en düşük 512 ram var zaten! belki senin alacağın 1 gb dir ama gerek yok.eğer alete 350-400 mb lık set ve içinde çok loop yüklersen alet geç açılır.ama zaten bu rakam gerçekten çok.sen içine 150-200 mb lik bir set yükle uzun sürmez.en çok yeri davul kitleri ve looplar kaplar sampling sesler çok yer tutmuyor.sen hiç 64 mb lık pa 800 veya 128 mb lik pa 2x in kaç dakikada açıldığını hesapladınmı?

bak bu benim setim işine yarar:)