• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

tyros4 mu pa3x mi almaliyim, yardim lutfen beynim sulandi

fatihkurtcu

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yamaha A 2000 + Emo Usb
Arkadaslar eski bir piyanistim 9 yildir suudi arabistandayim. buraya gelmeden bir yil once muzige veda ettim, yani toplamda 10 yil oldu.
10 yil kacabildim muzikten ama yoruldum ve yakalandim. Artik evde kendimce devam etmeye karar verdim ve en iyi klavyeyi almak istiyorum, fiyatta limit yok. Biraz arastirdim internetten once PA3X gordum hosuma gitti. kesin karar vermistim taki TYROS 4 e rastlayana kadar. TYROS 4 te kararim degismisti ve turkiyeden bir piyanist arkadasimi aradim, bana soyledigi;TYROS4 ideal bir alet ama sen PA3X al dedi. Nedeni ise tyros4 dordun usb seti cikmamis ve cikmayabilirmis. ancak toplama set yaparsin, yani aletin devami yok dedi.
Simdi bu isi gercekten bilenlere soruyorum. Temmuzda turkiyeye gelecem alet almak icin. Hangisini almaliyim..... t4 un gercekten ritm ve ses sorunu varmi yani aletle beraber satin alabilecegim icinde herseyin oldugu bir usb yokmu. tesekkurler.

Cevap: tyros4 mu pa3x mi almaliyim, yardim lutfen beynim sulandi

tyros 4 için usb set çıkıyor.Salimin A 2000 için açıkladığı takvimde var.ayrıca şu anda bile Batuh ve Salimde tyros 4 için set var.ve eminim dünya kadar sampling ses davul kiti vardır.sadece or 700 v2 plusın davul kitini tyros 4 e koysan heralde 400-500 veya daha fazla ritm olur elinde.bende tyros 2 varken bile en az 150-200 arası sampling ses vardı.sen merak etme arkadaşım tyros 4 ü gönül rahatlığıyla al ve bu arkadaşları bul:)

t4'ün pa3x'e göre set sıkıntısı olmasına rağmen t4 almanızı içtenlikle öneririm.zira en iyi klavyeyi almak istediğinizi belirtmişsiniz oda tabiki tyros 4...

Para sıkıntınız yoksa ve canlı müzik yapmayacaksanız tabii ki TYROS 4.

oncelikle konouyla ilgilendigin icin cok tesekkur ederim. bu bahsettigin arkadasllari nasil bulacagimi aciklarsan sevinirim.

Batuh veya Salim bu sitede zaten.özel mesaj at arkadaşlar ile telefonlarını alıp görüşebilirsin.

evet simdilik canli muzik yapmayacagim ama canli muzik yapabilecegim bir alet olsun isterim cunku bilirsiniz muzisyenlik bu yarin evde kendi kendine calmak yetmeyecek ve bir yerlerde birilerine dinletme arayislarina gireceksin ve bir alete yogunlasip onu cozmek vakit ister ve aleti cozdukten sonrada yok bu bana yetmiyor degistireyim deme imkanim yok burada.

canlı müziğin kralını yaparsın.tyros 4 olan arkadaşlar evde mi çalıyor zannediyorsun:)tabiki sahne alıyorlar.sahnede en az sana 500 rtim,en az 150-200 sampling ses yetmez mi üstadım?öyleki tyros 4 açık alet istediğin kiti yükle.A 2000 için,or 700 için,s 650 için yapılan bütün ritmleri bu alette çaldırabilirsin:)alette 1 gb rom var yükle yükleyebildiğin kadar sampling ses,davul kiti.bu kadar hafıza hangi alette var?

CANLI VEYA CANSIZ MÜZİK ARASINDA NE FARK VAR:) yani tyros canlı çalınmıyormu çok komik ama bence korg pa3x almanız sizin ve cebinizin menfaatinedir

CANLI VEYA CANSIZ MÜZİK ARASINDA NE FARK VAR:) yani tyros canlı çalınmıyormu çok komik ama bence korg pa3x almanız sizin ve cebinizin menfaatinedir

Demek istediğim şey şu:
Cihazı aldığınız an sahneye çıkabilecek misiniz?Az çok bir nevale toplamanız veya editlemeniz gerekecek.Yoksa TYROS 4 zaten aletin kralı.Fakat nevalesi olmayınca emek vermek gerek.9.000 TL veren adam çok şey beklemekte haklıdır.