• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

ustadlar yardım edin kafayı yemek uzereyim

Selo_2233

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
pa 800 be yaa
slm değerli piyanist abilerim, kardeşlerim şimdi soracağım soru cok klasık bi soru ama bilgiye ihtiyacım var. cok professyonel değilim öncelikle onu belirteyim ilk klavyem pa55tr onu sattım aradan 3 yıl gecti hevesim cok fazla rüyalarıma giriyor o derece. 4600 gibi bir bütce hazırladım kendim bilgisayar donanım bölümü mezunuyum elektronik bilgim cok fazla. şimdi siz değerli ustadlarıma sormak istiyorum. söyle şıkır şıkır 256 ramlı pa 800 mü yoksa kutusunu benim acacagım pa 900 mü yoksa yamahada bos durmamıs a 2000 modeli mi neolur yardım edin...

SAGILAR BOL KAZANÇLAR HAYIRLI İŞLER....

Cevap: ustadlar yardım edin kafayı yemek uzereyim

sevgili arkadaşım klevye meselesi zevk ve tercihle çok alakalı ne tarz çalmak istediğinize ve nerede kulanacaınızla çok alakalı kimi yamahadan vaz geçmez kimileri roland dan kimi korg dan hepsinin kendine göre üstün tarafları var bence mağzaya git üçüne de bak sen hangisine ısınırsan onu al ses kalitesi malzeme kalitesi bunlarıda kıyasla birde nerede çalıp ne kazanacaksın bunların tümü senin alacağın orgu ortaya çıkaracak ben yaşlandım biraz pa1x taşıma zorluğundan dolayı sattım 600 aldım yani tamamı ile senin tercihin 900 u denemedim bilmediğim bir orgu karalamam mümkün değil pa3x de çok ho fakat bana göre ağır taşıması eziyetli o yüzden yamahanın 2000 den öte tayros da alabilirsin abim etki altında bırakmak istemem o yüzden 800 de güzel saund ları hoş bence 800 ile 900 arasında seçimini yap yamaha olacaksa tayros düşün derim :)

o paraya sana kesinlikle pa2x pro tavsiye ederim siddetle böylee bir sound yok yanii adamlar o soundu bir 3xte başarms gerisii fassoo fisooooo aletlerinnn

her zaman yeni alet alcan pa900 tuşesi ile 192 rem dual mp3 mic kayitlarini bile cok rahat yapabilirsin.. şiddetle tavsiyemdir paran yetmesse pa600 al arasındaki farklari netten araştir....

Alternatif olarak , PSR- S 950 secenekler arasinda bulunsun ve arastirmani öneririm.

Bana kalırsa güncel ve son model bir klavye almalısınız zaten yıllar sonra ilk gözağrınız olacak.

Tyross 3 korg pa2x arasında karar senin

Size benim tavsiyem ilk orgun korg sa hep korgla devam etmelisin. Kendi tecrübem ile sabittir. Başka markayı alırısn senelerce kullanırsın keyifte alırısın ama içinde hep bişiyler eksik kalır döner dolaşır aklın korgta kalır.Korgun bana göre müzisyene hitabı bambaşka daha iyi soundlu klavyen bile olsa bu değişmiyor.

PA800 mü PA900 mü PA2X mi dersen Pa900 benim için çok güzel bir klavye sound u fazlasıyla kulağıma güzel geliyor. Hepsini detaylı inceleyin ona göre karar verin bence.

tesekkür ederim cevaplar için yarın pa 900 u görmeye gideceğim. bakalım ya nasip ben geliştirmeye acık bir cihaz olsun istiyorum..yarın buluşcaz pa 900 la tekrar cevaplar için teşekkürler. Bol kazançlar .Saygılar..

hadi o zaman hayırlısı, değerlendirmelerini burda paylaşırsan diğer arkadaşlarda bundan faydalanır.