• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Ustalar lütfen bi yardımcı olurmusunuz, org arıyorum

aksamaksam

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Roland GW8 V2
Bu isten anlayan arkadaslar yorumlarınız ile yardımcı olursanız duaci olurum. Yarı amatör yarı profesyonel ev kullanicisiyim.

Gecen yıl Medeli Mc120tr aldım ve inanın o dandik 250 goye aldığım orgtaki ritmleri hic bı yerde görmedim, dinleyin ama :)

Koma yok ve piyano sesi kötü diye nette araştırdım a300tr aldım. Ağırlık Bati usulü şarkıları seviyorum, misal cem Karaca nostalji müzikler akustik vs. Yamahayi aldığım gün nefret ettim. Çünkü Arap ve Dugun ritmlerinden adam gibi Bati ritmleri koymamışlar. En zoruda atak yapınca ritm degistiremiyorsun. Onu geçtim ses değiştirirken ritm değişiyor filan bı sürü abuk subuk şey. Medeli dediğim orgta ritm değiştir hemen ona uygun 4 ses hemen elinin altında.

Neyse 3 gün kullanıp paraya da kiyip Korg İs35 aldım. Orgu kutudan actım, eşek gibi makina. Tamam profesyonel ama ben sahne istemiyorum ki. İ30 filan arkadaşda kullandım cok korg biliyorum ama birsey desem hadi len dersiniz ama emin olun o dans ritmleri, pop ve Bati ritmleri korgtan daha iyi.

Bakın bilmemek ayrı ama bizzat tek tek kullanmak ayrı. Youtube de dilek tası mc120 yazın bı videom var göreceksiniz.

Neyse koskoca is35i aldığım adama geri gönderdim (880 e almıştım).

Bu forumu ortları ezberledik ama ya casio a5 ya yamaha a300. Arkadaslar bunların dısında Dugun yapmak icin degil ama icinde 3-5 turk ritmler bulunan ama pinayo ve akustik tonları on numara olan, Bati ritmleri on numara olan. ( imkansız ama koma olsa makbule gecer) lütfen bir model önerin.

Roland g600 filan demeyin artık. Ben Dugun yapmak degil adam gibi piyano sesi olup, altyapıları on numara olan 900u geçmeyecek bir cihaz bakıyorum.

Müzik aletleri satan, gercekten her modeli deneyen usta arkadaslar bana yardımcı olabilirmi?

Cevap: Ustalar lütfen bi yardımcı olurmusunuz, org arıyorum

gelen kutuna bak kardeşim

:) hocam kızma ama bir söz var hani ''kargaya yavrusu şahan görünür'' derler.. :) latife ediyorum tabiki ama siz bu klavyeye adapte olmuşsunuz diger saundları kulağınız almıyor.. youtube deki videonuzu izledim.. yani oyuncaktan biraz hallice bir orgu i35 le falan kıyaslamayın yada illaki kıyaslıyorsanız.. bizden nasıl bir teklif bekliyorsunuz bilmiyorum.. hem 900tlye kadar hem koma sesli hemde g600, i30, i35, a300 ve emsali olmayacak.... bilemiyorum.. is40 yada is50 düşünürmüsünü?? onlarda batı saundlu 750tl civarı vede koma sesleride var..

i 30 senin saydıkların arasında tek geçerim sende bi sorun var sanırım madem öyle salam bişi arıyon 3000-4000 tl çıkaracan cebinden gidip ketron alacan korgun üst modellerine bakacan yada tyros alacan 900 tl alacağan orgtan orjinal ses bekleme benim sana tavsiyem budur cebindeki paraya kıy iyi para iyi klavye...saygılar...

o paraya 900 lira dediğin için önerim 700 900tl arası roland exr46 alabilirsin,hem türk hemde batı,hem arabik olarak ritim ve ses bakımından zengin bi org,senin her türlü isteğine cevap verir,parasına göre çok güzel bi org,karar senin

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bence gw 8 al derim hem fiyet bakımından hemde senin şimdiye kadar kullandığın aletlerden daha iyidir en azından hem batı sesleri oldukça çok daha iyi içerisinde türk seslerde ve ritmleride mevcut kısaca senin aradığın klavye bence

Ben de GW8 öneririm, batı sesleri çok iyi, koma var. Türk sesleri var, ritimler bol.. Fiyatına göre iyidir.

sana casio at3 onerırım....bende var 750 tl alet senın dediğin ozellikleri barindiriyor kullanımı cok kolay audıo okuyo yanı mp3 formatındakı şarkıları... sesler elinin altında regist banklarda... a300tr den cok cok pratık kullanımı....

roland exr 40 en uygunu size...500 tl ye bulabilirsiniz

sevgili abicim batı ritimleri iyi olan koma ve senin aradığın özelliklerde 1250 tl civarında alabileceğin tek org ketron xd 9 sAYGILAR PİYANİST BENHUR