• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Ustalar yardım lütfen

• Konbuyu başlatan esrari
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 8
  • Görülen : 2K

esrari

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Yok
Pa55 Tr orguma ritim yükleyemiyorum, daha doğrusu şöyle söyleyim disket sürücüsü disketleri okumuyor, başka bir sürücü takılıyor yine okumuyor, sürücü başka bir orgda deneniyor o orgda çalışan sürücü benim orgda çalışmıyor, UNFORMATTED diye bi hata veriyor, yani ne yaptıysam olmadı, arkasında bulunan İDE tipi kabloyu da değiştirdim ondan da olmadı, bir dünya disket denedim o da olmadı, farklı şekillerde formatladım disketleri yine olmadı, kafayı yiyeceğim, hiç bir şey yapamıyorum orgda konu hakkında bilgisi olanların ya da ne yapmam gerektiğini bilen varsa yardımlarınızı bekliyorum. Saygılarımla.

Cevap: Ustalar yardım lütfen

bazen kasayı kapatırken IDE kablo cıkıyor. bir de diski kontrol ettirdiğinde ışığı yanıp içnideki disketi kontrol ediyor mu? ya da diski döndürüyor mu?

ustam kasa açıkkende yani kasayı kapatmadan da denedim diski kontrol ediyor onda bir sorun yok acaba içeriğinde yani programında bi problem ya da ne bileyim açmam gereken bir yer varmı

bu tarz konularda bi kaç sebep olabilir.

1) Floppy
2) ide
3) floppy beslemesi (5V - 12V)

disket sürücüsünü söküp birde bilgisayarda denesene masaüstü pc varsa sıfır disket dene. Salim abi beslemede sıkıntı olsa floppy calısmaz ısıgı yanıyor diyor bu arada disket sürücüsünü aygıt olarak tanıyor mu org ?

disket arızalarının genel sebeplerini yazdım orhan... bu arızaya ait sebebi yazmadım.

flopy i değiştir bence sorun flopy de kabloda olmadığı kesin değiştirdiğin halde çalışmamış bu pa 55 disket sürücüsü normal pc disket sürücüsü mü öyle ise 5 tl falandır değiştir kurtul.

Flopy'i değiştirdim ide kablosunu değiştirdim yaklaşık beş tane sıfır flopy denedim onlarca disket denedim ne format atabiliyorum ne disket okutabiliyorum ne de içindeki seti alabiliyorum nede midi okutabiliyorum, ne yaptıysam olmadı, nasıl bir sorundur anlamadım bir türlü