• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Ve nihayet artık bende DANTE TR' deyim

Cevap: Ve nihayet artık bende DANTE TR' deyim

Evet devir öyle bu hale getirenlerde bizleriz her gece mesaideyim hani beni denetleyenler nerde asgari ücret maaş bankada borç hazır mesai de var sıkıyosa kalma kölelik sistemine devam neyse konuyu dağatmayalım gerek yok

Karşılık vermeyip nispeten okeylemişsin. Ben de öyle aldım. Artık doğruların peşinde olmak kendi kişiliğimizi (ali) etmenin, yalakalıktan kurtulmanın zamanı. Bak o zaman güvenilirliğin tespit olunduğunda satışlarının arttığını göreceksin. Yeterki dürüstlükle gönüllerde taht kur. Ne kadar çamur atsalar dahi. Ben bile gizli gizli ek yapmıştım. İş yerine üç kağıt, kişilere son derece dürüsttüm. Mecburdum. Hangi devir olursa olsun, dürüstlükle belki az kazanırsın ama, akşam yattığında rahat uyursun. Birazda açlık geğirmesi olsada dahi. Daha ne diyeyim be ALİ ..........Hoşçakal..................................

Karşılık vermeyip nispeten okeylemişsin. Ben de öyle aldım. Artık doğruların peşinde olmak kendi kişiliğimizi (ali) etmenin, yalakalıktan kurtulmanın zamanı. Bak o zaman güvenilirliğin tespit olunduğunda satışlarının arttığını göreceksin. Yeterki dürüstlükle gönüllerde taht kur. Ne kadar çamur atsalar dahi. Ben bile gizli gizli ek yapmıştım. İş yerine üç kağıt, kişilere son derece dürüsttüm. Mecburdum. Hangi devir olursa olsun, dürüstlükle belki az kazanırsın ama, akşam yattığında rahat uyursun. Birazda açlık geğirmesi olsada dahi. Daha ne diyeyim be ALİ ..........Hoşçakal..................................

aramızda 26 yaş fark var az değil

Bugünün imkanlarına baktığımda geçmişime çok acıdım.
Bugün burun kıvıranlara da aslında acıyorum.Çünkü yokluk görmemişler herhalde.
Size geçmişimden biraz çıtlatayım.
Almanya'da Radyo TV ve Video üzerine eğitim aldım ve buraya döndüğümde millet siyah beyaz TV kullanıyordu ve Renkli TV çok lüks sayılıyordu.Tamirinden de az kişi anlıyordu ve bu sayede benim tamirci müşteri çevrem de oluşmuştu.Fakat Almanya'dan döndükten sonra bir Klavyem veya Orgum yoktu ve bir şeyler çalabilmek için Bahçelievlerden Bakırköyde oturan bir tanıdığıma gidip izin alarak yarım saat çalardım.
Babam çok katı kurallıydı ve bir alet almamı istemiyordu.Ben de çalışıp elimdekini eve verdiğim için para da biriktiremiyordum.
Hiç unutmuyorum,Türkiyedeki ilk klavyemi alabilmek için parçaları birleştirip bir renkli TV yaptım ve bunu satarak elde ettiğim para ile ilk klavyemi aldım ama eve getiremiyordum sürekli iş yerinde kalıyordu.Ufukta Babam gözüktüğünde saklardım.Bu maalesef yıllarca böyle sürdü gitti.
Düşünün:
Ben Almanyada Yöresel bir Org yarışması kazanmıştım ve çeşitli alman gruplarında org çalardım ve karnaval derneğine bile üyeliğim vardı ve orada da çeşitli gösterilerde org ile eşlik ederdim.Türk orkestramız vardı ve halen de aynı orkestra devam ediyor Duisburg'ta."Altın Eller" orkestrası.Bu orkestrada da yıllarca çaldım ve hiç unutamam.
Bizim yaşadığımız şehirde 28 Mayıs 1983 yılında 20.000 kişiye çaldım.(açık havada).
Ve bu adam Türkiyede kaçak köçek klavye çalmaya çalışıyor.
Bugün benim için iyi klavye veya kötü klavye yoktur.Hiç bir klavyeyi kötülediğimi duydunuzmu?
Bence ne olursa olsun ruh anlaşmalıdır onunla beden veya parmaklar değil.
Zaten parmaklar zamanla oturuyor.
Neyse aslında daha da uzun bu hikaye ama konuyu fazla saptırmayalım.

Bugünün imkanlarına baktığımda geçmişime çok acıdım.
Bugün burun kıvıranlara da aslında acıyorum.Çünkü yokluk görmemişler herhalde.
Size geçmişimden biraz çıtlatayım.
Almanya'da Radyo TV ve Video üzerine eğitim aldım ve buraya döndüğümde millet siyah beyaz TV kullanıyordu ve Renkli TV çok lüks sayılıyordu.Tamirinden de az kişi anlıyordu ve bu sayede benim tamirci müşteri çevrem de oluşmuştu.Fakat Almanya'dan döndükten sonra bir Klavyem veya Orgum yoktu ve bir şeyler çalabilmek için Bahçelievlerden Bakırköyde oturan bir tanıdığıma gidip izin alarak yarım saat çalardım.
Babam çok katı kurallıydı ve bir alet almamı istemiyordu.Ben de çalışıp elimdekini eve verdiğim için para da biriktiremiyordum.
Hiç unutmuyorum,Türkiyedeki ilk klavyemi alabilmek için parçaları birleştirip bir renkli TV yaptım ve bunu satarak elde ettiğim para ile ilk klavyemi aldım ama eve getiremiyordum sürekli iş yerinde kalıyordu.Ufukta Babam gözüktüğünde saklardım.Bu maalesef yıllarca böyle sürdü gitti.
Düşünün:
Ben Almanyada Yöresel bir Org yarışması kazanmıştım ve çeşitli alman gruplarında org çalardım ve karnaval derneğine bile üyeliğim vardı ve orada da çeşitli gösterilerde org ile eşlik ederdim.Türk orkestramız vardı ve halen de aynı orkestra devam ediyor Duisburg'ta."Altın Eller" orkestrası.Bu orkestrada da yıllarca çaldım ve hiç unutamam.
Bizim yaşadığımız şehirde 28 Mayıs 1983 yılında 20.000 kişiye çaldım.(açık havada).
Ve bu adam Türkiyede kaçak köçek klavye çalmaya çalışıyor.
Bugün benim için iyi klavye veya kötü klavye yoktur.Hiç bir klavyeyi kötülediğimi duydunuzmu?
Bence ne olursa olsun ruh anlaşmalıdır onunla beden veya parmaklar değil.
Zaten parmaklar zamanla oturuyor.
Neyse aslında daha da uzun bu hikaye ama konuyu fazla saptırmayalım.

aynı durumdayım aynı sorunları yaşıyorum forumda olan beni tanıyan arkadaşlar çok iyi biliyor. Paylaşımınız için çok tşk ediyorum umut ışığı oldunuz

bu aletın pıchbendının neresi kullanışsız ben halen anlamış değilim?bazen kendikendime diyorum yoksa benmi bilmiyorum diye kendimi sorguluyorum?bence gereksiz çalışmalar bunlar,bu alete yapılacak tekşey zengin sesler yapmak için efekt ve efektlerde detay.bu aletde başka eksik yok.200e yakın hafızada rtim var sesler ortada menuda gayet başarılı,mixer tek tuşda elinin altında?ukalalık yaptıysam herkesden özürdilerim ama olanı bu malesef?.
joıstık pitchbend de 4 eksene gorev atanıyor bıldıgınız gıbı
tek elemanda 4 ayrı gorev
ve joıstık pitchbendın tekerlege gore daha serı manevra yapabılme olanagı var arkadaşlar
yamaha a 300 tr ve korg i 30 kullanıyorum
yamahaın pctchbendını i 30 dakı gıb kullanamıyorum cok zor gelıyor
joıstık gıbı olmuyor sahsen ben hıc alısamadım

joıstık pitchbend de 4 eksene gorev atanıyor bıldıgınız gıbı
tek elemanda 4 ayrı gorev
ve joıstık pitchbendın tekerlege gore daha serı manevra yapabılme olanagı var arkadaşlar
yamaha a 300 tr ve korg i 30 kullanıyorum
yamahaın pctchbendını i 30 dakı gıb kullanamıyorum cok zor gelıyor
joıstık gıbı olmuyor sahsen ben hıc alısamadım
Mustafa kardeşim; o kadar çok alete atladınki, inan zihnim durdu adeta. Daldan dala. Seni takip etmek, insanın nefesini kesiyor.:) Ben yaşlıyım o kadar koşamam, malum. Hiç olmadı 3, 5 alette karar kılki bizde ne demek istediğini bilip, karşımı çıkacağız, fikirmi üreteceğiz, fikirmi vereceğiz, yanındamı olacağız, tavsiyedemi bulunacağız bilelim. Ufkumu şaşırtın yahu.:confused:

hepsı maddıyat yuzunden abı :)
inan benımde beynım durdu
dugunlerde cok zayıf kaldı ses acısından ıstedıgım sesi kalıtesını en makul nasıl elde ederım dıye ugrasıyorum
fl studıo kullanıp orgumun bırıyle sample kullanmayı bıle denedım ama sesler gene ıstedıgım gıbı olmadı
tek derdım ses abı rıtmı duse kalka olsada yazıyorum veyahut buradan ındırıyorum
ama ses konusunda çıldırmak uzereyım

hepsı maddıyat yuzunden abı :)
inan benımde beynım durdu
dugunlerde cok zayıf kaldı ses acısından ıstedıgım sesi kalıtesını en makul nasıl elde ederım dıye ugrasıyorum
fl studıo kullanıp orgumun bırıyle sample kullanmayı bıle denedım ama sesler gene ıstedıgım gıbı olmadı
tek derdım ses abı rıtmı duse kalka olsada yazıyorum veyahut buradan ındırıyorum
ama ses konusunda çıldırmak uzereyım

Mustafacım elindeki aletleri temizle geç sende DANTE TR ye, istediğin seslerin fazlası var...

hayirli olsun murat ustam

danteyle uzun yollar gideceksin bundan eminim zaten orgta kim ne derse desin gereken önemli sesler ve ritimleri
ustalar en iy sekilde hazirlamislar ve destekliyorlar.
eyer imkanim olsa bende hic düsünmeden alirdim fakat burda yok sadece avrupa modeli var.

tekrardan hayirli olsun

saygilarimla

Slm:Öncelikle DANTE TE Ye olan ilginize teşekkür ederiz.DANTE TR Yi görüp dinlemek isterseniz ALMANYADA DANTE TR Var.Sayın:Ali Öztug bey Dante tr aldı.Size vereceğim adresle veya telefon numarası ile yada EMAİL İle ulaşabilirsiniz....Size seve seve yardımcı olacaktır. ( ADRES:Max-Planck-Str.4 D-68766-Hockenheim. ) ( EMAİL:eek:eztug@freenet.de ) ( TEL:00491522877-1963 ) Umarım size yardımcı olabilmişimdir.Alet hakkında sormak istediğiniz bir konu olursa istediğiniz zaman arayabilirsiniz İyi günler.