• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Yamaha Or700 v2 Plus Hoparlör Cızırtısı

• Konbuyu başlatan İlker
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 32
  • Görülen : 13K
Cevap: Yamaha Or700 v2 Plus Hoparlör Cızırtısı

Resim ekliyimde 50 tane vida sokucem kosovali

Cevap: Yamaha Or700 v2 Plus Hoparlör Cızırtısı

Ben hoparlör den patlak ses gelme olayını çözdüm aletin anfi katındaki soğutucu yetersiz kalıyor 1sogutu cunun üstünü alüminyum folyoyle kapladim sorun cozuldu arkadaşlar

uzun yıllar bakımsız olarak kulllanılan Yamahaların kronik sorunudur....bu problen psr serilerinde sık karşılanan bir durumdur...or700 harici a1000 lerde görülmektedir... yüksek volümde sıcak havalarda cihaz kullanıldığında Emre arkadaşımızın söylediği gibi aşırı volüm yüklemelerinizde cihazınızın cıkış katı entekrelerinin soğutucu aliminyumlarında ısı artmaktadır.... bunun sebebi cihazın teknik bakımlarının yapılmamasından kaynaklanmaktadır...emra arkadaşımız folya kaplamış bu bir çüzümmüdür hiç görmedim fakat mantıklı olabilir saygı duyarım...fakat yapılması gerekense öncelikle ses çıkış katı entekrelerinin uzman yetkili servis elemanlarınca soğutucudan çıkarılarak arkasına pc işlemcilerde kullandığımız termal soğutucu macununun sürülerek acil olarak tazelenmesi gerekmektedir....bu klavyelerde 2 adet cıkış entekresi vardır baslar ve tizler olarak sorun daha ziyade tizlerden kaynaklanmaktadır... aksi taktirde devrenin tamamında bulunan diğer devre elemenlerıda asırı ısıdan dolayı bozulabilir cihazınızın besleme katınada arıza verebilir pleksi kartınızı yakabilirsiniz...2. sorun ise kirlilik toz ve ses potansınızıda yenilemek yada fazla yıpranmamış fakat kirli durumda ise kontak ile temizlenerek kart yetkili ve uzman kişiler tarafından elektronikte kullanılan malzeme ile yıkanarak güncellenmelidir....sorun yaşayanlara geçmiş olsun...lütfen kendiniz müdahele etmeyin cihazlarınızı 2 yılda bir yetkili servislere bakıma yollayın ve dediğim gibi işlemlerinizi yaptırın...arızasız günler dilerim...

Merhaba Arkadaşlar. Hobi amaçlı , OR700 V2 aldım. Sağ hoparlörden cızırtı geliyor. Güncel pratik bir çözüm var mı?