• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Yamaha Or700 v2 Plus Hoparlör Cızırtısı

• Konbuyu başlatan İlker
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 32
  • Görülen : 13K
Cevap: Yamaha Or700 v2 Plus Hoparlör Cızırtısı

Arkadaşlar ben bugün yamaha prs or 700 aldm da v1 veya v2 oldugunu nerden anlıyacagım ?

Masum83 ve rüstem arkadaşların konuşmalarına takıldım :) ..Birbirlerine haklı olduklarına inandıkları konularda sitem ediyorlar ama hiç kaba hakaret benzeri şey yok ve ikiside "canın sağolsun" diyor kendilerini tebrik ediyorum ve sorun inşallah her iki taraf içinde hayırlı bir şekilde çözülür :)

Konumuza gelirsek o hoparlör cızırdaması ses fazla açıldığında her 0r700'ün başına geliyor..Ses potansından gelen cızırtı ise kanımca yine yaygın bir durum bende de aynı sorun var..Her iki durumun da cihazın stabil çalışmasına engel olmadığı "yetkili" ve "yetkin" kişilerce de açıklanmıştı evvel zaman..

bende v2 var.. bu şubatta aldım.. hazirana kadar herhangi bir sıkıntı yokken sol hoparlörde cihaz uzun süre açık kaldığında özellikle 9-8 lik ritimlerde cızırtı geldi.

kış geldi cızırtı gitti.

bunun en baba sebebi güç ünitesinin solda olmasıdır.. ısınan alan hop. dengesini bozabiliyor.. bu tabiki cihazın rutin özelliği değil.. garantisi olan bir cihaz kullanıyorsanız servisine götürebilirsiniz. zira ben bi zaman bulup gidemedim servise..

çok büyük bir sorunda değil. bunun için üzülmeye darılmaya gerek yok dostlar..

cihazda en önemli sorun tuşların basmaması ve menü ekranının gidip gelmesidir.. gerisi çok önemli olmasın..

saygılar..

bu hoperlorleri degıstırsek baska taksak aynı sorunla karsılasırmıyız evde bıraz calısırkene sorun oluyoo hep cıhaza takamıyorum ses lazım

bu hoperlorleri degıstırsek baska taksak aynı sorunla karsılasırmıyız evde bıraz calısırkene sorun oluyoo hep cıhaza takamıyorum ses lazım
üstad 2+1 bi ses sistemine bile bağlasan işini görür kulaklık çıkışını bi çivi jakla kapatmayı unutmamak lazım tabi

Bu makinanın bu sorunu nasıl tamir olunur ve çözülür aynı sorun bende de var yoksa tekbir aletmi dönüyor piyasada:)

Bu sorun acaba tüm yamaha or700 modelleri için kronik bir sorun mu?

Selam arkadaşlar, ben sağ hoparlörün patlak ses vermemesi için öncelikle güç devresinin üzerine küçük bir fan bağladım, bu yaz aylarında yarım saat kadar idare ediyor, sonra o da yetmez oluyor ve yine patlak ses veriyor. Bu konuda size tavsiyem şudur. Ben Lg 120w sound bar buldum ikinci el, 150-200 tl arası. Mükemmel bir sesi var ve klavyenin sesi değişti. Size tavsiyem başka marka da olabilir bir soundbar alarak klavyeye bağlamak. Or700'ün nota sehpası konulan yerlerine herhangi bir telefoncudan 2 adet sandalye tipi telefon standı alın, nota sehpalık bölümüne takın ve üzerine de soundbarı koyun. Korg3x hoparörü gibi olacak ve güzel bir sese sahip olacaksınız.

Ben hoparlör den patlak ses gelme olayını çözdüm aletin anfi katındaki soğutucu yetersiz kalıyor 1sogutu cunun üstünü alüminyum folyoyle kapladim sorun cozuldu arkadaşlar

Ben hoparlör den patlak ses gelme olayını çözdüm aletin anfi katındaki soğutucu yetersiz kalıyor 1sogutu cunun üstünü alüminyum folyoyle kapladim sorun cozuldu arkadaşlar

Resim ekleye bilirmisiniz