• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Yamaha Or700 V2 Plus Süper Bir Midi Mp3 Halinde

Djorhan

Altın
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Klarnet
Arkadaşlar midileri araştırırken çile bülbülüm midisini dinleyeyim derken yaylılar müthiş birşey hoşuma gitti or700 v2 plusda arıyorum bulamıyorum yerini. midi kanallarından bakıyorum marcato olarak gösteriyor ama o titreme sesi yok benzemiyor bilen varsa söyleyebilirmi ?

Cevap: Yamaha Or700 V2 Plus Süper Bir Midi Mp3 Halinde

kardeş bende anlamadim ya midilerde sanki ses değişiyor bende yayli regler var gönderim dene bir bak ..ama mesela introlarda felanda ses daha tatli sanki ama one toucha atanan seste ayni ama orda mixing consoldan yapilan edit kayipmi oluyor ne anlamadim ya demek istediğimi iletebilmişimdir umarim :)

İki tane yaylı var Allegro, Marcato

abi bu dediğim konuyu biliyormusun mesela salim abi bir intro yazmiş ritme atiyorum bağlama 1 ve bağlama 2 sesiyle sonra onuda one touncha atamiş intro süper ama introdaki tat yok o seste bunun sebebi nedir yani burda salim abinin introlarinida beğendiğimi açikça söyleyebilirim

Farklı Efektler kullanılmış olabilir belki

yamahada

right1,right2,left seslerine verilen dsp ile, ritimlerin kanallarına verilen dspler farklıdır.

farklı bloklarda bulunurlar ve farklı ayarlarda gelirler.

orhanin çile bülbülümdeki yaylıları orgun yaylıları. Biraz daha sertleştirilip, ses seviyesi yükseltilmiş yaylılardır. Size güzel gelen duyumu ise çalım ile ilgilidir.

Re üzeri için, normal E.B yanında bir de C# F# koma bulunmakta ve C-C#,F-F# çarptırarak çalınmıştır.

Harmony Echo da Multı Assıgn seçeneği var bazı seslerde çok güzel oluyor mesela klarnet 1 ve klarnet 2 de deneyin yaylılar dada güzel hatta bağlamalarda.

çok sagolun arkadaşlar