• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Yamaha PSR A2000 Tanıtım

• Konbuyu başlatan BaTuH
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 122
  • Görülen : 48K
Cevap: Yamaha PSR A2000 Tanıtım

ben şunu merak ediyorum or700 ün ilk tanıtım videosu(eser taşkıranın çaldığı)yayınlandığında türkiyeden kaç kişi o aleti almayı düşündü?eminim ki bi elin parmaklarını geçmez.

bide şunu sorayım batuhanın tipine niye bu kadar takıldınız?klavyeyle beraber batuhanıdamı veriyolar yoksa :D

zaman ve yapılan çalışmalar gösterecek aletin akıbetini şimdi ne desek boş bence çünkü prosedür gereği arkadaşlar bilgi vermekten kaçınıyor tahminimce.

batuh abim teşekkürler güzel bir tanıtım olmuş inşallah herkez için hayırlı olur

can bey sizin a2000 ve s650 ye proje çalışmalarınız olacakmı? sizin batuh ve salim in katkıları olmıyacaksa bu aleti düşünmemizin hiçbir anlamı yok?
yani daha açık soruyum elimizdeki plus ları elden çıkaralım mı?

Ben bir Roland kullanıcısı olarak Sayın Can Başar, Batuhan ve Doktor Salim'i kutluyorum.Azim ve yaratıcılık konusunda süpersiniz.Tabi ki siz de emeklerinizin karşılığını alacaksınız,bu işten ekmek yieyeceksiniz.Kolay değil saatlerce orgun başında ritim yazmak, sesleri ayarlamak... Resmen or700 V2 + yaparak bence Türkiye'de tarihe geçtiniz hatta a300tr v2 de buna dahil.Batuh'un yurtdışı seminerlerine çağırılması ya da gitmesi, 4 ülkeye hitaben çalışmalarını kabul ettirmesi öncelikle beni bir TÜRK olarak gururlandırdı. Kıyaslama gibi algılanmasın ama keşke aynısı roland için de olsaydı, valla Yamahacılar şanslı.İyi bir ekip, başarılarınızın devamını dilerim. Org almak ve kullanmak isteyenlerin önem verdiği şeyler : ritim,ses,performans gibi özelliklerdir.Tebrikler.

Saygılar
Kadirbey1985

Cihazların sıfır hallerini karşılaştırırsanız, yapılan çalışmayı anlayabilirsiniz.

OR700'de sample ses yükleme imkanı yoktu, pitchbend tekerlek pitchbend'ti ve içinde A1000'deki arabic kit + farklı bir tane daha arabic kit vardı. (Ayrıca Or700'ün gelişimi hakkında yazmış olduğum yazıyı görebilirsiniz, yazı bana ait ama saolsun DO-RE Müzik benim yazımı isim vermeden kopyalamış :) )

Şimdi A2000'de ise sample ses yükleme imkanı var, pitchbend joystick pitchbend ve içinde yine A1000'deki arabic kit + farklı bir tane daha arabic kit var. Ancak dediğim gibi sample yükleme imkanı var. Ayrıca yazılanlara göre sound olarak da başarılı bir cihaz. Sonuç olarak A2000, Or700'ün geliştirilmiş ve üst versiyonudur. Ancak şuanda bize hitap etmemesinin sebebi Or700 için gelişmiş bir TR çalışmasının Can Başar tarafından yapılmış olmasıdır, yani Or700'ün bizdeki versiyonunun A2000'in gerisinde kalmasıdır.

Ha gün olur da A2000 için çok güzel bir exp seti çıkar, o zaman bakarız ki A2000, Or700'den daha cazip hale gelmiş. İşte o zaman Or700lerimizi satıp A2000 alırız. Ancak şuan için Or700 kraldır, A2000 için çok iyi bir exp seti (ritim yazılımından bahsetmiyorum, sample sesten bahsediyorum) çıkana kadar da kral olarak kalacaktır :)

videoyu izlerken batuh denen kardeşimizin kılık kıyafetine bakmadım sadece müziğe verdim kendimi, çok başarılı çalmış, ama bazı insanlar alete değilde kişileri hedef almış üzücü :) Ayrıca videodaki batuh denen kardeşinde kılık kıyafeti gayet normal
Yamaha modellerine TSM ve Tasavvuf müziklerini çok yakıştırıyorum

arkadaşlar fazla söze gerek yok bekleyelım sabredelım ve gorelım
saygılar...

can bey sizin a2000 ve s650 ye proje çalışmalarınız olacakmı? sizin batuh ve salim in katkıları olmıyacaksa bu aleti düşünmemizin hiçbir anlamı yok?
yani daha açık soruyum elimizdeki plus ları elden çıkaralım mı?

merhaba,

proje dönemi bitti.artık bana ihtiyaç yok.
cuma günü utar müziğe uğradım.psr a1000 talep patlamasından söz etti.
ama alet bulamıyorlarmış satmak için.
şimdi a1000 özellik bakımından or700 plus ile hiç karşılaştırılamaz.
buna rağmen şu an talep patlaması varsa bence or700 için hiç endişe duymayın.or700 zaten güncel bir alet elden çıkarmak için bir neden görmüyorum.bu tamamen sizin bileceğiniz bir şey.

teşekürler can abi ama cümlenizde bana göre yalnış olan size her zaman ihtiyac olduğu, saygılarımla abicim...

Hayırlı olsun. Batuh video ve tanıtım çok güzel. Batı özellikleri nasıl peki? Hangi tyros serisi ile batıları karşılaştırabiliriz. Ritimlerde mega voice sesler kullanılıyor mu? Ayrıca batı formda s.art. sesler de mevcut mu? Biliyorsan bu özellikleri de (mega voice ve s.art ses sayıları) belirtirsen çok sevinirim. Ayrıca, direk performansı mp3, wav kayıt yapma özelliği var mı?