• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

yardımlarınızı rica ediyorum karar sesiii nedir

Cevap: yardımlarınızı rica ediyorum karar sesiii nedir

arkadaşlar bırısı re karar uzerınden tonları yazarmı rıca etsem ?

ben gençken bır anımı anlatayım....kimler geldiği çalıyorum sanatcıya...daha ilk şarkı vve ilk solıste eşliğim. hem ton tutmadı hemde giriş eşlkik berbat oldu solıst aglayıp sahneyi terketmişti.bende pancar....

güzel kardeşim birde yorumlarda yazılmayan birşey var onuda ben hatırlatayım bazı şarkı makamları çaldığın karar sesine göre trsnps yaparsın ama bitişi mesela rast senin çaldığın kararda bitmez bunlarada dikkat etmelisin ....kolay gelsin

bati müziginde Gam,Türk müziginde Makam olarak gecen notalarin siralanisi arasinda 5 ses farki vardir.Baticilarin Re minör gaminda karar sesi la dir.aldigi ariza si bemol,armonik veya melodik durumuna göre do diyezdir.Burda senin dikkat etmen sarkinin melodisinin en son kaldigi sestir.Bu enson kaldigin ses karar sesidir.

slm kardeşim bayanlar genellikle meyanlı parçalarda re ve mi kullanır mi +2 mesela mihriban
artık sevmeyeceğim gibi parçaları la dan-5 ela gözlüm yozgat sürmelisi gibi parçaları si -3huysuz ve tatlı kadın bir ihtimal daha var gibi parçaları sol-7 genelde bayan sesleri bunlar sen zaten bayan bir parça okuduğu zaman diğer sesleri hemen çözersin çok basit bu iş