• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

05321000397 Dikkat edin arkadaşlar.

• Konbuyu başlatan piynst
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 44
  • Görülen : 9K
Cevap: 05321000397 Dikkat edin arkadaşlar.

arkadaşlar bu adam bu noyla beni dolandırdı. Paramı göndermedi. Nasıl bir yol izlemeliyim ne yapmalıyım yardımcı olun. Savcılığa başvurdum onun haricinde yapılacak birşey varmıdır.

0532 100 03 97 bu adamın adı sefa günay. Tanıyan bilen vardır belki aranızda benimle irtibata geçsin lütfen.

Keşke bu mesajlarınızı daha önceden görebilseydim kanmazdım ozaman.

cok gecmiş olsun insallah bır netıce alırsınız.sızı cok ıyı anlıyorum malesef benımde basıma geldı böyle bır olay.kötu bır tecrube.ınsanlık olmuş haberımız yok.allah nbelalarını versın bu tiplerin insan demeye bıle dılım varmıyor..

gelişmelerden haberdar ederim. Büyük ihtimal o müşteriye acil vermem gereken dediği pa 800ü de benim için diyodur. Çünkü bana başka isimle degil asıl ismiyle verdi. Savcılığa emniyete başvurdum bekleyişteyiz işte.

Hocam beni arayabilir misin? İsmim Atilla 05322408179

Bu şahıs kendini başka sitelerde de kenan müzik diye tanıtmış

Bazı özel görüşmelerinizi özelden yapın.Bu şerefsiz insan şu an bu siteye üye olup da sizin yazışmalarınız ile hamlelerinizi takip etmeye çalışabilir.

Gönderdiğim orgun seri numarası: 6029469
KORG PA 800

Gören bilen duyan olursa bu dolandırıcı arkadaşı yakalamak için yardımlarını esirgemesin lütfen.

mevcut kanunlarla dolandırıcı ve sahtekarlara ağıra yakın cezalar verilmiyor. hatta dolandırıcı ve sahtekarlar iddaname değişiklikleri ile pasif suçlu düzeyine dahi getirilebiliyor. aklın ve mantığın yolu birdir. şu devirde çok çok dikkatli olmak bir prensip olmalıdır. namuslu vatandaşlar namussuz vatandaşlara meze olmamalıdır. ar damarı yırtılmış insan olduğunu unutmuş kul hakkıyla gününü gün eden pisliklere aman vermemek gerek.

adamın rahatlığına bakıldığında konusunda uzman olduğu belli. benim anlamadığım parasını pulu almadığınız bir insana nasıl olurda 4 bin tl lik bir cihazı gönderebiliyorsunuz. bu eğer ticaret ise neden aleyhinize bir ticaret olarak işlem yapıyorsunuz. ikinci el piyasasında al gülüm ver gülüm olması gerekmez mi.? özellikle müzisyenlikten ekmek yiyen arkadaşlarımızdan bu konular hakkında anılarını paylaşmalarını istiyorum. öyleki onların denk geldiği ve şahit olduğu bu tarz konular aydınlanma sebebimimiz olabilir..

Allah doğrudan, doğrulardan ve doğru insanların yolundan bizleri ayırmasın..

mevcut kanunlarla dolandırıcı ve sahtekarlara ağıra yakın cezalar verilmiyor. hatta dolandırıcı ve sahtekarlar iddaname değişiklikleri ile pasif suçlu düzeyine dahi getirilebiliyor. aklın ve mantığın yolu birdir. şu devirde çok çok dikkatli olmak bir prensip olmalıdır. namuslu vatandaşlar namussuz vatandaşlara meze olmamalıdır. ar damarı yırtılmış insan olduğunu unutmuş kul hakkıyla gününü gün eden pisliklere aman vermemek gerek.

adamın rahatlığına bakıldığında konusunda uzman olduğu belli. benim anlamadığım parasını pulu almadığınız bir insana nasıl olurda 4 bin tl lik bir cihazı gönderebiliyorsunuz. bu eğer ticaret ise neden aleyhinize bir ticaret olarak işlem yapıyorsunuz. ikinci el piyasasında al gülüm ver gülüm olması gerekmez mi.? özellikle müzisyenlikten ekmek yiyen arkadaşlarımızdan bu konular hakkında anılarını paylaşmalarını istiyorum. öyleki onların denk geldiği ve şahit olduğu bu tarz konular aydınlanma sebebimimiz olabilir..

Allah doğrudan, doğrulardan ve doğru insanların yolundan bizleri ayırmasın..
Haklısın hocam, bu tür alışverişlerde "al gülüm ver gülüm" olması gerek. Ancak herkesin başına gelebilir, insanın basireti bağlanıyor. Bir şekilde ikna oluyorsunuz. Az daha ben de yollayacaktım.
Bu olayların temel nedeni, aslında "kurnazlıktır". Yani cihazını satanın, en kısa sürede en iyi fiyata satma isteğidir. Dolandırıcılar da bundan yararlanıyorlar.
Yıllar evvel bir galeride almayı düşündüğüm aracı, piyasa fiyatının altında bir fiyata buldum. Pazarlık ettim, aracı götürüp baktırdım. Heşey on numara! Kaparosunu verdim. Galerici bana: Araç banka kredisiyle alınmış, dolayısıyla hacizli, önce bankaya olan 24000 Lira borcu ödeyip kalan parayıda bana ödeyeceksin , sonra satış yapılacak dedi. Ben buna da inandım çünkü, adam orada yılların esnafıydı. Velhasıl aracın üzerinde, bankaya olan borcundan başka 170 milyarlık haciz varmış. :) Verdiğim 500 Lira kaparoyu geri alana kadar göbeğim çatladı. Bankaya gidip 24 milyarı ödemiş olsam, Allah korusun şimdi büyük ihtimalle hapishane de olurdum.
Sonra düşündüğümde, koskoca galericiler sitesinde benden başka kurnaz yokmuydu? :) Elbette vardı ama onlar gerçek kurnazdı.

merhaba ben bu adama 1075 lira kaptıurdım.savcılık işle ilgileniyor sensation xe göndereceğini söyledi kargoya verilen kutunun içinden 2 adet boş parfüm şişesi cıktı dokunmadım halen parmak izi ve tüm belgeler benden yana.bakalım ne olacak.

merhaba ben bu adama 1075 lira kaptıurdım.savcılık işle ilgileniyor sensation xe göndereceğini söyledi kargoya verilen kutunun içinden 2 adet boş parfüm şişesi cıktı dokunmadım halen parmak izi ve tüm belgeler benden yana.bakalım ne olacak.
Geçmiş olsun kardeşim. İnşallah en kısa sürede yakalanır namussuz.