• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Abilerim hocaların acil yardım eder misiniz PA500

Atakan48

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Korg Pa800
Korg pa500 var bende,pitch bendi bozulmuştu ses değiştirmiyordu,tamire verdim bikac gün önce
Hallolmus aldım getirdim,pitch bendi kullanınca koma bozuluyor sesler karışıyor nasıl düzelir napılır bi yardımcı olursanız sevinirim şimdiden tesekkurler saygılar.

Cevap: Abilerim hocaların acil yardım eder misiniz PA500

Pa500 menüsünde varmı bilemiyorum ama kalibrasyon ayarı olması lazım. Bir bakın isterseniz.

Korg pa500 var bende,pitch bendi bozulmuştu ses değiştirmiyordu,tamire verdim bikac gün önce
Hallolmus aldım getirdim,pitch bendi kullanınca koma bozuluyor sesler karışıyor nasıl düzelir napılır bi yardımcı olursanız sevinirim şimdiden tesekkurler saygılar.

Tamire nereye verdiniz ? Bozuk pitch bend in yapıldığına eminmisiniz ?
Geçmiş olsun Saygılarımla,

Baska yerde sorun arama tamir gormus picbender bozuk veya yeni takildiysa arizali yaptirdigin yere geri gonder zaten icindeki potans 15 tl lehimden anlassn kendinde yaparsin...

Ben de yeniyim ama belki işe yarar. menüye girin gelen ekranda mixer tunning var oraya tıkmlayın altta tunnige tekrar tıklayın upper1 2 ve 3 te en üstünde PS sensitivy olması lazım onlardaki düymelerin üçünüde 2 ye getirin böyle biliyorum bir deneyin belki olur.

Kardeş öncelikle bakman gereken yer potansiyometre büyük ihtimalle lehimden falan anlar, potansiyometreyide bulabilirsen kendin değiştirebilirsin. Ama senin dediğin gibi bi olay benimde başıma pa80 de gelmişti. Ne yaptımsa sorunu bulamadım en son çare soğuk lehim düşüncesi ile orgun üzerindeki bütün lehimleri tekrar yaptım düzeldi. Ama lehimden anlamıyorsan özellikle ikinci dediğimi sakın sen yapma kartlara falan zarar verirsin o zaman zarar daha büyük olur.

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 16 69.6%
  • Kararsızım

Oy: 7 30.4%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri