• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

bk5 dante tr arasında kaldım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mrtts61

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Yok
arkadaslar org alacagım evde hobi amaçlı kullanmak için amatörüm roland bk5 ve medeli dante tr arasında kararsızım bk5 biraz ağır basıyor siz hangi cihazı tavsiye edersiniz saygılar

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: bk5 dante tr arasında kaldım

ınan burda oyle cevaplar gelırkı sorduguna pışman olursun :D
nedenmı ? zevkler aynı degıl bılıyorsun en ıyısı ıkısınıde dene hangısı senı daha cok etkılerse onu al
ama dantenın son guncellemesı yapılanı denemenı tavsıye ederım .. kolay gelsın

mustafa camcı abime katılıyorum ikisinide dene öyle karar ver.ama benim görüşümü soracak olursan kesinlikle bk 5 alma.
bana göre ritmler yetersiz,sesler çok zayıf,kullanım kolaylığı sıfır.bi ritm bulmak için tekerleği çevir babam çevir.

masum83 kardeş öncelikle bk 5 in varmı ne sıklıkla kullandın. bu org ne zaman çıktı çıktığı zaman içerisindde neler yapıldı inceledinmi. bana göre çıktığından beri bu orgla ilgili çalışan bütün arkadaşların destekleri ve bu sitedeki bk 5 i hakkıyla kullananların hakkını yedin yaptıklarını hiçe saydın biraz daha anlatımlı detay vererek karşılaştırma yaparsan hem kullanaları hemde bu enstrumanı almayı düşünenleri yanlış yönlendirmemiş olursun nacizane fikrim.

roland bk 5 dünya konuşuyor dante nedir arkadaş roland hergün kendini yeniyor bu sitede birçok kişi ritim set yazmaya ugrası yor yakında korg ga kafa tutar çok az kaldı bu arada katip20 , baybozkurt , pc_kopat , gibi değerli arkadaşlar mükemmel işler cıkarıyorlar alet öyle bir alet yapacaklar ki roland Türkiye bile agzı açık kalaçak ...... fazla söze gerek yok yıllardır roland cıyım .... kim nederse desin ROLAND BK 5

arkadaslar cevaplar için sağolun çarşamba günü izinliyim çaşamba günü org almam lazım pa 1x ikinci el fiyatları da bu cihaz larla hemen hemen aynı pa1x dante tr bk5 or sizce hangisi

Dante al kardeşim...

efendim öncelikle merhabalar ben yıllarca roand kullandım sonra piyasaya kızıp casio at3 medeli dante gibi cihazlarda kullandım türkiyede yamahaya pek bakılmazken a1000 almıştım bir süre tyros 2 kullandım şu an ketron sx3000 kullanmaktayım ve canlı orkestra sound u aldığım için oldukça memnunum tabi bu kadar alet değiştirdim ama ritim ve ses programlamada kendime güvenerek.ayrıca rolandın tatlı ve duygusal tonlarını hala bulamıyorum o ayrı mesele.Korg'a gelince kullandım ama para verip satın almadım benim nazarımda korgu ayakta tutan tek şey her türlü tam profesyonel ritim ve altyapıya ulaşma kolaylığını müzisyenlere sunması tonalite ve malzeme kalitesini beğendiğimi söyleyemeyeceğim bu benim görüşüm bk5 rolandın ortadoğuyu birsüre tatmin etmek için ürettiği bir alet bence çok daha iyisini yapacaklardır bu bir nabız yoklaması ama hatırı sayılır bir klavye.dante tr sadece türkiyede bulunan medeli a1000 modelinin bir varyasyonu ve evrensel olmayan klavyeleri geleceği de düşünerek(teknik destek vs.) pek tercih etmem şahsen burada hem sıkıldığında çabuk değiştirebileceğin hem her türlü ritimine ulaşabileceğin hemde herhangi bir işte seni pratiklik olarak sıkıntıya düşürmeyecek tek klavye x1 gibi görünüyor ben korg soundundan haz etmediğimi başta söyledim ama durum bu yaptığım açıklamaları değerlendir kararını ver saygılar...

Merhaba,
Herşeyi anladım da şu BK5'in 2 tane küçük hoparlöründen nasıl böyle yüksek ve aynı zamanda ses bozulmadan kaliteli olarak çıkıyor onu pek anlamadım. :) Pa600'de çıkmıyor öyle ses. Youtube videolarımdan birine yorum yazmışlardı o ses onlardan mı çıkıyor diye.
Ses böyle ise kaliteli ise varın diğer niteliklerini siz söyleyin. Hayırlı olsun.

dante tr sadece türkiyede bulunan medeli a1000 modelinin bir varyasyonu ve evrensel olmayan klavyeleri geleceği de düşünerek(teknik destek vs.) pek tercih

Bu cümleyi pek anlayamadım....

Evrensel olmayan?

Evrensellik nedir?

A1000 modeli dünya çapında piyasada olan bir model, danteTR ise türk modeli.

Tıpkı, BK5 ile BK5OR'da olduğu gibi ....

ya da PA600 ve PA600QT olduğu gibi....

Teknik destek,yedek parça, arkada çalışanların her daim hizmette durduğu gibi...

ama evrensellik nedir yahu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...