• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Bunuda gordum

emreyusuf55

**Müzik**
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
SAZ
Sayın arkadaslar dun gece bursa inegöle gittim dugune salonda pa800 vardı ama org pa800 du ama piyanist ona uygunmu bilemedim her zaman dikkatimi ceken birsey vardı pa800 mp3 calması ne anlama geldigini aksam gordum ve yanında rezaleti gordum bir zamanlar lettopculara laf söyleyenlere gelsin sözum önunde pa800 var ama mp3 ustune calarsan ne anlamı kaldı potpori kavrami ritim kavramı kalmamıs bir piyanistti dinledim hey onbesli yi fidayda ya baglamaya calisan piyanist gordum en utanilmazida ortaya gelip insanlardan bahsis dileyen sarkı soyleyeni gordum bunlarda duguncu iste buyurun sizlere ses kalitesi o kadar bozuktuki anlatilmaz bunlarda piyanis sayın arkadaslar beni nasil anlarsanız anlayın o orgun hakkını vereceksiniz saygılar

Cevap: Bunuda gordum

daha neler görecegiz :) paylaşıma devam karaoke olsun hemde lyrcslı olsunki bide söz aramasınlar :)

ben de orgu satıp kendime laptop mu alsam napsam :)

Bu olaylar neden oluyor ... Insanlar gecinmek icin para kazanmaya calisiyorlar ve boyle bi fikir olusmus mp3 ile is yapmak gibi ...

Hep bu insanlarin ekonomik zor durumda olmalarindan kaynaklandigini dusunuyorum insan paraya muhtacsa baskalarinin isine saygi gostermeyi birakir fikir uretir nasil para kazanirim ve gecinirim diye ...

Mesela gecen National gegraphic kanalinda bisey gordum hayvanlar alemini cekiyorlar ... Aslan bi yem buluyor kendine tam tek basina yiyecekken kuslarin saldirisina ugruyor cunku onlarda ac ve bu yemi aslana birakmaya niyetleri yok ... Kuslarin aslana saygi gosterecekleri yok aslani surekli yeminden bezdirmeye calisiyorlar ve basariyorlar, onu kiskirtip kiskirtip iyice yorup gitmesini sagliyorlar ... Ve aslanda harbiden yemini birakiyor bi sure kuslarla ugrasip yoruldugu zaman ....

Burda bizler aslan oluyoruz yani klavyeyi kendi ellerimizle caliyoruz yetenegimizle , kuslar ise bu mp3 veya laptop gibi aletlerle isleri yapanlar...

Artik bunlara direnmemkmi lazim yoksa nalet olsun deyip onlara birakmakmi lazim.. orasi sizin gorusunuz .... Bu kuslarin yaptiklari sey yani laptopcularin md cilerin bi tur insani psikolojik yormak ....

Haa suna karsi degilim yetenegin vardir klavyeni ogrenmissindir caliyorsundurda arada bi veya bilemedin 2, 3 tane altyapi calarsin.. Karsi oldugum benim butun dugunu veya eglenceyi mp3 lerle bitirmek ....

Saygilar .....

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bu olaylar neden oluyor ... Insanlar gecinmek icin para kazanmaya calisiyorlar ve boyle bi fikir olusmus mp3 ile is yapmak gibi ...

Hep bu insanlarin ekonomik zor durumda olmalarindan kaynaklandigini dusunuyorum insan paraya muhtacsa baskalarinin isine saygi gostermeyi birakir fikir uretir nasil para kazanirim ve gecinirim diye ...

Mesela gecen National gegraphic kanalinda bisey gordum hayvanlar alemini cekiyorlar ... Aslan bi yem buluyor kendine tam tek basina yiyecekken kuslarin saldirisina ugruyor cunku onlarda ac ve bu yemi aslana birakmaya niyetleri yok ... Kuslarin aslana saygi gosterecekleri yok aslani surekli yeminden bezdirmeye calisiyorlar ve basariyorlar, onu kiskirtip kiskirtip iyice yorup gitmesini sagliyorlar ... Ve aslanda harbiden yemini birakiyor bi sure kuslarla ugrasip yoruldugu zaman ....

Burda bizler aslan oluyoruz yani klavyeyi kendi ellerimizle caliyoruz yetenegimizle , kuslar ise bu mp3 veya laptop gibi aletlerle isleri yapanlar...

Artik bunlara direnmemkmi lazim yoksa nalet olsun deyip onlara birakmakmi lazim.. orasi sizin gorusunuz .... Bu kuslarin yaptiklari sey yani laptopcularin md cilerin bi tur insani psikolojik yormak ....

Haa suna karsi degilim yetenegin vardir klavyeni ogrenmissindir caliyorsundurda arada bi veya bilemedin 2, 3 tane altyapi calarsin.. Karsi oldugum benim butun dugunu veya eglenceyi mp3 lerle bitirmek ....

Saygilar .....

Hocam güzel yorum yapmışsın.Takdir ettim seni.MP3 ile başlayıp MP3 ile biten programlara karşıyım.Öyle düğünler var ki dinlenmeye bile zamanın olmuyor.Farklı bir hava veya üç dakikalık bir su molası için MP3 kullanılsın, ondan fazlası zaten yeteneğe hakarettir.

Mp3 le full düğün bitirmek müzisyenlik değil müzisyenliğe hakarettir. Mp3 ile iş yapan müzisyen değil esnaftır. Ama ayırt edilmesi gereken bir iki nokta var. MD alt yapı üzerine canlı okuyan insanlar var onlar ayrı, ses sistemini laptop'a bağlayıp sözüde müziği de mp3 ten çalan düğün vb. organizasyonu laptop'a yaptıranlar ayrı bence.

Peki ben simdi kendim calıp sözssüz kayıt yapmak istiyorum. Kendi caldıgım şarkıların üstüne laptoptan okusam o zaman md cimi oluyom ne oluyom :D
Şaka bi yana arkadaşlar bu MD ciler + DJ lerin önüne geçmenin tek yolu demoları uzun çalmamak. Uzun oyun havaıs lütfen koymayın artık foruma. kısa kısa koyun yada arada ritmi filan kapatıp tekrar acın yani.. aman dikkat...

Peki ben simdi kendim calıp sözssüz kayıt yapmak istiyorum. Kendi caldıgım şarkıların üstüne laptoptan okusam o zaman md cimi oluyom ne oluyom :D
Şaka bi yana arkadaşlar bu MD ciler + DJ lerin önüne geçmenin tek yolu demoları uzun çalmamak. Uzun oyun havaıs lütfen koymayın artık foruma. kısa kısa koyun yada arada ritmi filan kapatıp tekrar acın yani.. aman dikkat...

EN doğrusu bu zaten.

Evet bence de en doğrusu kısa demolar... Parçayı tam çalıp kaydettiğimiz zaman md cilere gün doğuyor. Demo zaten tanıtımdır. Tam olarak çalıp kaydettiğimizde bu demo değildir zaten md oluyor...
Saygılar...

düğünün hepsini laptoptan bitirmek yanlış ama şuda var sen istediğin kadar canlı yap düğünde çalınan şarkılar bellidir roman veya ankara tarzı örneğin roman çalarken sen istediğin kadar canlı çal ama adam daha önceden dinlediği mp3 ü istiyor senin canlı çaldığını beğenmiyor neden çünkü o şarkıyı asıl dinlediği kişiden istiyor orjinalini yani güzel çalsanda çalmasanda orjinali istiyor bu nasıl bir zihniyet fikri olan var mı ?

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 17 68.0%
  • Kararsızım

Oy: 7 28.0%
  • Hayır

Oy: 1 4.0%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri