• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Fransa Ermeni tasarısını kabul etti

Cevap: Fransa Ermeni tasarısını kabul etti

Sayın ferdesu Hanım teşekkür ederim hakkımdaki kişisel yargı ve kanaatleriniz için.
Burası gerçekten benim için sıcak bir aile durumuna gelmeye başladı :)
Ben de çok değerli sizleri sevmeye ve saygı duymaya başladım; tanıdıkça sizleri.
Umarım bu güzel aileye mensup, güzel insanların mutluluğu ve başarısı için elimden gelen her türlü katkıyı sağlarım zaman içerisinde...Çünkü bana burada verilmeye başlandı bu katkı; sizlerin sayesinde...

Saygılarımla,

(Bu arada benim nickimi kuvayi olarak değiştirilmesini rica etsem sizden mümkünse :) )

Mustafa
Hep aynı höt zöt...

Elçiyi geri çekeriz.
¡
Breh breh breh!
¡
İki sene önce... Fransa’nın Nancy kentine bağlı Pont-a-Mousson kasabasındaki Jacques Marquette Lisesi’nin tarih dersinde Ermeni soykırımı işleniyordu. Sınıfta bulunan beş Türk öğrenci, soykırım iddiasını reddetti, öğretmenle çatır çatır tartıştı. Öğretmen kızdı, çocukları sınıftan attı.
¡
Haftaya... Aynı öğretmen sınav yaptı, “Ermeni soykırımını anlatın” dedi. Dört Türk öğrenci dilleri döndüğünce “soykırım yoktur”u anlatırken... 13 yaşındaki Mustafa, çocuk aklıyla sinirlendi, “varsa da hak etmişlerdir” yazdı. Anında disiplin’e verildi. Okuldan uzaklaştırıldı.
¡
Mustafa’nın babası derhal okula çağırıldı, “oğlunuz Fransız yasalarına karşı suç işledi” diye fırçalandı. Baba, gayet sakin şekilde, “hak etmişlerdir sözü için oğlum adına elbette özür dilerim ama, soykırım iddiasını kabul etmeyenlerin cezalandırılmasını öngören bir Fransız yasasını hiç duymadım” dedi. Vay sen misin bu cevabı veren...
¡
“Çocukla kan davası” başlatan okul yönetimi, bu sefer Mustafa’yı çağırdı, affedilmen için şans tanıyoruz, “Ermeni soykırımı, insanlığa karşı suç” konulu ödev hazırlayacaksın denildi.
¡
Üstelik... “Soykırım tanıklarıyla görüşeceksin, kaç kişinin nasıl öldürüldüğünü tek tek detaylandıracaksın, bunları yaparken, soykırımı inkâr eden Türkiye’nin tarih kaynaklarından alıntı yapmayacaksın, sonra da çıkıp, sınıf arkadaşlarının önünde anlatacaksın” şartı koşuldu.
¡
Mustafa n’aaptı? Madem Türkiye’nin tarih kaynaklarından alıntı yapmam yasak, buyrun size, Fransa’da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşu COJEP’in raporları dedi... COJEP’in soykırım olmadığını belgeleriyle anlatan raporlarını ödev olarak verdi. Okul morardı.
¡
Bu arada, hadise basına sıçradı.
Hürriyet manşet yaptı.
Vicdan sahibi Fransız gazetelerinin bazıları da “bu ne biçim pedagoji” diyerek, okulu suçladı. Baktılar ki, dallanıp budaklanıyor, çark edildi, Mustafa affedildi, tıpış tıpış okula geri alındı.
¡
Ancak... Diaspora, mevzuya balıklama atlamıştı. “Fransa soykırımı tanıdı ama, soykırımı inkâr yasasını çıkarmadığı için sadece tanımanın bir anlamı yok” kampanyası başlattı... Hani bugün Fransız Parlamentosu’nda oylanacak inkâr yasası var ya, işte onun kampanyası!
¡
İki sene geçti.
Fransız “horoz”u dölledi.
Yumurta kapıya dayandı!
¡
13 yaşındaki Mustafa ödevini başarıyla yapmıştı ama, koca koca adamların yönettiği Türkiye yan gelip yatmış...
Uyumuştu.
¡
Ve, hâlâ deniyor ki...
Elçiyi çekeriz filan.
¡
Aferin de...
Mustafa n’olacak?

Yılmaz Özdil-Hürriyet

nickini değiştirdim isteğin üzerine. hayırlı olsun kuvayi.çabuk alışırız inşallah:)

Teşekkür ederim ferdesu hanım...
bu arada neden teşekkür butonuna tıklayamıyorum ben :) herkeste aynı mı durum acaba ?

gün içerisinde 15 teşekkür hakkımız var ve benimki bitti ne yazıkki.belki seninkide dolmuştur.:)

belki de :) bilmiyordum bu sınırınızı :)

yıllardır hükümetler kınar(!) ama hiçbirşey yapmazlar.Fransa da bizim sözde mangalda kül bırakmadığımızı bildiği için ne devlet yetkililerimizi sallıyor ne de iş adamlarını allıyor.Karizmamız bizim bu tutarsız politikalardan dolayı çiziliyor.Eğer yaptırım uygulanacaksa bunun daha önce başlanması lazımdı.Eeeee Avrupa Birliği ayağına fransa,isveç,hollanda,almanya gibi ülkelerin her dediğine eyvallah dersek olacağı bu.Akıllı olmalıyız.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Sevgili arkadaşlar 10 Ocak 1996 da gümrük birliğine girdik.dönemin hükümeti bunu bir zafer olarak lanse etti.ancak geçen yıllarda biz avrupa ülkelerine pazar olmaktan öteye gidemedik.şimdi avrupa birliği uyum yasaları çerçevesinde pek çok yenilik yapılıyor gözükmesine rağmen el altından ülkemizinolmazsa olmazı olan pek çok alanda emperyalist ülkelerin isteği doğrultusunda yasalar çıkarttık(örneğin yabancıların ülkemizde yer alması,ruhban okullarına özerklik,yabancıların kurduğu muhtelif derneklerin statülerinin bizim denetimimizin dışında olacak şekilde ayarlanması ..vs ..vs)
kısacası konuşulacak çok şey var ve bunu zaten yapıyoruz asıl olan çözüm üretme noktasında herkes üzerine düşeni yapıyor mu?en kısa zamanda gümrük birliğinin bizim tarım sanayi hayvancılık alanlarında dışa bağımlı olmamızı sağlayan düzenlemeleri iptal edilmeli.Çıkarılan yasalar tek tek ele alınarak ülkemiz insanlarının; gelenek, görenek alışkanlık,sosyo ekonomik durumu gibi karakteristik özelliklerine göre yeniden düzenlenmeli
Finans sektöründeki büyüme ile böbürlenmek yerine üretime dayalı büyüme için alt yapı oluşturulmalı(hükümet %7 büyüdük diyor halk %20 daha fakir bu büyümenin sebebi bütün finans kaynaklarımız yabancıların eline geçmiş ülkemiz insanlarına para sattıkça kazanıyorlar, bankalar kar üstüne kar açıklıyor.Ama benim halkımın %20 si açlık sınırında%40 ı geçim sıkıntısında sadece %10 luk bir kesim refah içinde onlarda zaten yabancı şirketlerle işbirliği içinde ülkemiz kaynaklarını sömüren kesim..
işte bu aksaklıklar düzeltilse kendi ayakları üzerinde durabilen bir Türkiye olabilsek Amerika fransa ingiltere gibi emperyalistler bu tür siyasi oyunlar oynayamazlar.Ama malesef şamar oğlanına döndük.imzamda dediğim gibi bunun tek yolu ulusal bilinçlenmeden geçmekte.Hepinize selamlar

Sayin ferdesu;
Ben muzisyenler duyarsiz olsun demiyorum ama her seyin bir yeri vardir ben bu konunun buraya muzisyenler sitesine uygun olmadigini savunuyorum .Yukaridaki yazinizda yaziyorsunuzki(Bazilari karsit goruslu olsada trakya muzik olarak biz bir aileyiz).Ben boyle fasist ve bilincsiz milliyetcilik yapan bir aileye mensup olmak istemem .Bu yuzden bu son yazim .Siz boyle dusunmeye devam ediniz gun gelir politikacilar anlasir hersey yoluna girer cikar icin eski dusmanlar dost olur .Size Amerika ve Japonyayi ornek olarak gosteririm. o zaman her sey unutulur gecmiste hep boyle olmustur. Saygilar.

Sayin ferdesu;
Ben muzisyenler duyarsiz olsun demiyorum ama her seyin bir yeri vardir ben bu konunun buraya muzisyenler sitesine uygun olmadigini savunuyorum .Yukaridaki yazinizda yaziyorsunuzki(Bazilari karsit goruslu olsada trakya muzik olarak biz bir aileyiz).Ben boyle fasist ve bilincsiz milliyetcilik yapan bir aileye mensup olmak istemem .Bu yuzden bu son yazim .Siz boyle dusunmeye devam ediniz gun gelir politikacilar anlasir hersey yoluna girer cikar icin eski dusmanlar dost olur .Size Amerika ve Japonyayi ornek olarak gosteririm. o zaman her sey unutulur gecmiste hep boyle olmustur. Saygilar.

hak aramak faşistlik mi oluyor ? kuzuların sessizliği nereye kadar sürecek ? hepimiz ermeniyiz diyenler neden kayboluyorlar böyle olaylarda? komik geliyor bu faşist lafları faşizmin kralını fransa veya avrupa birliği yapıyor, kıbrıstaki rumlar yapıyor.