• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Gw8..BK-5 al birini vur öbürüne..

• Konbuyu başlatan tarist
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 43
  • Görülen : 10K
ömer kardeşimde art niyet yok demek istediklerini eski bir roland fanatiği olarak gayet iyi anladım şüphesiz alternatif klavyeler yok olanlarında arkasında destek yok çalışma yok bir korg neden alınır.
1-piyasaya oturmuş geniş nevalesinden
2-acil alım satımlarda pirimden
o yüzden insanlar herşeyin farkında hani bir söz vardır kargaya yavrusu şahin görünür bizler öyleyiz abartmayı hava atmayı elimizdeki aleti yükseltmeyi çok severiz zaman zaman arkadaşlarla sohbet ederim aletler üzerine onlarında roland ve yamahadan beklentileri büyük yanlışım varsa düzeltin saygılar.

Cevap: Gw8..BK-5 al birini vur öbürüne..

yıllardır Roland kuıllanıyorum..E-70...sonra hafif ve yeni sesler var diye gw-8 aldım.. görünüşü spor ve işlem menüsü azda olsa orgun görünür yerinde heme ulaşıla bilirdi...daha sonra Nevşehir den harika insan Mustafa bey ile Gw8'i bk -5 ile takas ettik..aslında banışma gelecekleri bana ısrarla söyledi....ama işte ..denemek sevdası varya....sonuçta.....AHA Bu GW8 de ,,BK 5 de klaviye diye çıkaranın...ben...iki zütürikten özellik ayağına aslında bi b.k yok...her iki orgda E-70 kurban olsun ...GW8 orkstrda BAYILIYOR..SESLER SPLİTTE İKEN %50 DÜŞÜYOR....KLAVİYE YOK OLUYOR..AYNI DERT BK-5 HELE BK-5 DAH İĞRENÇ SAHNEDE BAŞNA Bİ İŞ GELSE ..ÇÖZMEK İÇİN .ALLAHH MENÜ YE GİRİP SAMANLIKTA İĞNE ARAMAK GİBİ..HA BU KADAR LAZIM OLAN ŞEYLERİ MANÜYE SOKANIN BEYNİNE SKYIM...MÜSLÜMANA GAVUR EZİYETİ.. BİN PİŞMANIM..şimdi E-70 söküp tekrardan yola devam.. E-70 ağır felan ama ..canavar yaa..baslar dolu dolu,,eşlik tertemiz.sesler karışmıyor..bayılmıyor..gw8 ve bk5 in uyduruk adaptörü bir kez insana güven vermiyor...ya damalar org diye iki allayıp ,pullayıp tenekeleri satıyorlar..ya teknoloji diye alıyoruz..çaresizlikten elimden çıkarıncaya kadar .bizimkide bize yetiyor..ev kullanıcılarınI bilmem..derhaneleride AMA GW8 VE BK-5 ORKSTRA EŞLİĞİ İÇİN YETELİ DEĞİL..BAZEN KADIRIP DUVARA ÇALASIM GELİYOR...Arkadaşlar bulsam korg pa -800 dneyeceğim..baktım up1,up2.lower vb özlellikeeri zengin..hemde mix ediliyor ..bu zaman kadar sesleri çok sert diye uzak durdum korgdan ama sarım..pa-800 alacağım...kararlıyım bide onu orkstrada deneyecğim...
..... pa-800 'ü BK-5 le takas etmek isteyen arkadaş varsa..çok ciddiyim..farkı neyse ..konuşalım ...saygılar..

pa 800 den pişman olmayacagına tamamen emiinim
pa 900 u sonraki version olmasına ragmen aratmayacak bır cıhaz
degim yerindeyse pıyasaya cuk diye oturan bır cıhaz dıyebılırım
imkanım olsa bır an bıle beklemem hemen tedarık ederım
e 70 konusunda dedıklerıne katılıyorum
kullanım acısından cok cok rahat bir he nekadar elımde gorduklerınde gulselerde her nekadar seslerı pa 800 kadar kulaga hos gelmesede okadar eskı olmasına ragmen severek caldıgım bır cıhaz
Ama ne yazık ki roland son jenarasyonda Korg a nazaran cok cok gerıde kaldı
yenı nesilde artık bende korg diyorum
Ketron audya serısıde cok temiz seslere sahıp .Ama gönlun rahat olsun Pa 800 un yerı bambaşka........
iyi çalışmalar

Cevap: Gw8..BK-5 al birini vur öbürüne..

roland bk-5 kullanılması zor bir org en büyük eksiği user program olmayışı... çok iyi bir edit yapılmasına gerek yok elektiriği ver çalmaya başla ses sisteminde kesinlikle kusmuyor... türk sesler biraz yetersiz ama o kadar gerekli değil... ben düğün yapıyorum bu aletle üzerinde çalışılması gerek... pa 800 de yazılmış bir ritmi bk-5 e convert edilse ritm olarak pa 800 ün yanında asla sırıtmaz belki 3-5 seste eksik kalır... mix konusunda bk-5 harika ritm için yazılmış her bir drumps ve perkşsyonu mix leyebilir efectlendirebilir ve ayrıca equlaizer uygulayabilirsiniz...

bk-5 küçük hafif bir alet sağlam tuşesi güzel ben seviyorum en azından gürültü yapmıyor... kulağı KORG A alışmış biri muhtemelen oyuncak gibi bakacaktır orga 2200tl ye aldım sıfır daha bir sorun yaşamadım... KORG un çok fazla önemli ve gerekli olduğunu sanmıyorum ama ROLAND ıda bu sistemde org çıkardığı için kınıyorum daha iyisini yapabilirler... BK-9 bi fırsattı ama kaçırdılar bakalım 10 gün sonra ne olacak... bk-5 kötü bir alet değil sadece kullanması zor o kadar

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 16 66.7%
  • Kararsızım

Oy: 7 29.2%
  • Hayır

Oy: 1 4.2%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri