• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

gw8 e ses,ritim,midi ve mp3 nasıl yüklenir.

• Konbuyu başlatan akor
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 74
  • Görülen : 34K
Cevap: gw8 e ses,ritim,midi ve mp3 nasıl yüklenir.

Mp3 altyapılardan oluşması bir problem teşkil etmez.Kaç tane mp3 attın usbye

Burada Playlisti nasıl kullanacağın yazıyor.Kolay gelsin.

PLAYLİST EDİTOR Librarian 3.00 Kullanımı

Roland Gw8 klavyeniz ile birlikte aldığınız Style Converter 1.3 ve Playlist Editor 1.3 Software programlarının bulunduğu GW8 Cdniz'den Playlist editor programını bilgisayarınıza kurunuz.programı kurduktan sonra daha önce GW8de formatlamış olduğunuz USB memorynizi bilgisayara takınız.Ardından Playlist Editör Programını açın.programda Usb memory yazan kısımda sağda aşağıya doğru ok'un üstüne tıklayın.Sürücüler gözükecektir.C,D,I,F vs....en alttaki GW8i seçin.Playlist Libary başlığı gözükecektir.Buraya tıklayarak usbnizide olan mp3 leri görebilir ve editleyebilirsiniz.playlist bölümünde iken Sağa mağusa tıklatıp New Playlist seçin.Ardından bu klasöre isim verin.tekrar sağa mausa New Playlistin üstüne tıklayıp (Rename)onaylayın.Örn:TSM mp3 dedik.isim değişti.bu yöntemle istediğiniz kadar klasör yaratabilirsiniz.sonra bu klasöre atmak istediğiniz mp3leri playlist programı açık iken bilgisayardan sola moğusa tıklatıp isterseniz tek tek isterseniz tamamını yarattığınız klasöre programdaki SONGS listesine sürükleyerek yapıştırın.(Now Copying)dolmasını bekleyin yeşil uzantının.Hazırlamış olduğunuz klasörde istediğiniz mp3ler song listesinde gözükecektir.PLAYLİST bölümünde doğru klasörde olup olmadığınıza dikkat edin.bu şekilde wave,aiff,midi,MD altyapı dosyalarınızı klasörleyip oluşturun.
sonra hazırlamış olduğunuz klasörler halen PLAYLİST EDİTÖR PROGRAMINDA ve Bilgisayarınızda bulunuyor.Bu dosyaları programdan USB ye aktarmak gerekecektir.!!!!!!Şuna dikkat edin.programda Usb Memory bölümü GW8 olacak.hazırlamış olduğunuz dosyalar.USBnizdeki ROLAND klasörünün PLAYLİST bölümüne listelediğiniz şekilde yazılacak ve programdaki ayarlar usbye yüklenecek.Orgta yapacağımız işlemleri konunun sonunda anlatacağım.Transfer işlemi için PLAYLİSTS bölümünde bulunan hazırladığınız herhangibir klasöre tıklayın.Sonra LOCATİON Computer bölümünde aşağı ve yukarı ok işaretleri var.Bu bölümdeki &YUKARI& ok işaretine tıklayın (OK to transfer the files penceresinde Tamamı tıklayın.)hazırlamış ve klasörlemişolduğunuz MP3,Wave,Aiff,Midi dosyalarınız USBnizdeki ROLAND klasörünün PLAYLİST dosyasına transfer olmuştur.bu işlem 1,2dk sürebilir.sonra usbyi bilgisayardan Roland GW8 klavyenize takınız.Soldaki USB MEMORY PLAYER'A tıklayın.Üstte solda playlist ardından Enter dediğimizde.klasörlerimizi görürüz.burada Playlist Libary'e tıklarsak Playlistteki tüm verileri görebiliriz.dosyaları seçersek.sadece o dosyaya yüklediklerimizi.Hazırladığımız klasörlerden birtanesii seçip ''enter deyip''içeriğini görelim.ÖRN:KEMPA klasörünü Value tekeri yada yön tuşları ile tanıntıp enter dedim.içinden TRACK 01 bulduk sağda yanda P(info),S(info),Change,ve Delete var.P(info)'ya tıkladığımızda Playlist Information sayfası açılır.burada 2 seçenek vardır.playback Mode sayfasının altında 1.Chain play.2.Repeat ALL. yukarı aşağı yön tuşları ile Chain playı tanıtıp enter dersek (V)ŞU ŞEKİLDE KTUCUKTA ONAY İŞARETİ GÖZÜKECEKTİR.bu modta olduğu zaman sadece Kempa klasöründeki parçaları çalar.Repeat ALL onaylarsak Tüm parçalar biz orgun başında olmasak bile kendi kendine sıralı halde çalacaktır.CHANGE'i seçerek çalan parçadan bir başka parçaya geçiş yapabiliriz.DELETEDEN istediğimiz parçayı seçip silebiliriz.

1.USB Stick'i tak
2.Loading yazısının ekrandan kaybolmasını bekle.
3.Usb Memory Player'a tıkla.ENTER de
4.PLAYLIST SELECT başlığının altında USB memory onayla Enter'de

durum anlaşıldı mürhen kardeşim.burda yapılacak ilk iş yeni usb yi 1-gw8 orgunun içinde formatlayacaz 2- sonra pc ye kurduğumuz playlıst proğramında oluşturacağımız song klasörüne mp3 leri atacaz 3-sonra proğramdaki mp3 klasörünü usb ye atacaz 4-bu gibi işlemlerden sonra usbplayer e tıklayıp liste için enter yapıp müzikleri çalabilecez. burda önceden sorduğum gibi herhangi bir mp3 dolu usb ile demekki direk olarak çalınma imkanı yok.ancak yukardaki işlemlerden sonra hazır olan usb yi direk çalabiliriz.siz direk olarak 3 dokunmayla oluyor deyince ben de niye çalamıyorum diye kafayı yiyecektim.verdiğiniz bilgiler için teşekkürler...saygılar...

abicim direk içindekileride çaldırabilirsin.çok basit yahu.çaldıramadın mı daha:)

bende 3 tane farklı USB var 2si 4GB diğeri 2GB.Hem playlist editörle listelediklerimi çaldırıyorum.hemde bunların haricinde USBnin içerisindekileri.Playlistte programladıkların,ROLAND klasörünün içindeki PLAYLİST dosyasında gözükür nevaleler.Programı kullanmadan Mp3leri bu dosyaya atarsan çaldırmaz.

Roland GW8e Fortmatlanmamış USBlerde bile çaldırdım kaç defa.

dediklerini yapıyorum.1-usb yi takıyorum(usb stick değil) 2-org hazır olunca memory player tuşuna basıyorum. 3-ekrana üstte playlist select altta da usb memory yazısı var.bu yazının sonunda iki çizgili ok işareti var.karşısında da ( p info) yazısı görünüyor. bu playlist ve memory yazıları sabit.value ve yön tuşlarının bi faydası yok.neyse enter diyorum gene empaty yazısı çıkıyo.yukarda onayla enter demişsin.onaylamayı enter tuşuyla yapmıyor muyuz....

bir iki seans sonra işi çözecek hale geliyoruz inşallah..

mp3 dosyalarını roland klasörünün dışına kopyalayın çalışır.