• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

gw8 e ses,ritim,midi ve mp3 nasıl yüklenir.

• Konbuyu başlatan akor
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 74
  • Görülen : 34K
Cevap: gw8 e ses,ritim,midi ve mp3 nasıl yüklenir.

Mmali58 orgunuzun Versionu kaç.Usbden kaynaklanıyor olabilir.USBnizi formatlayın yada değiştirin.Orga Factory reset atıp.kullandığınız sesleri tekrar yükleyin.hangi işlemi yaparken bu sıkıntı ile karşılaştınız.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Roland GW8in bilgilerini tazelemek ve Usb stickten kaynaklanabilecek (virüs,vb....hataları)önlemek için USB takılı iken usb import ardından Exite bastığımızda UTILITY sayfası açılır.sonra buradan Factory Reseti tanıtıp ENTER deriz ve işlem başlar.ardından Power/ON-OFF başlığı ekranda belirir.orgu kapatıp açtıktan sonra.Sesler silinmiş olacaktır.diğer tüm dosyalar yerinde kalır.Usb stick takıp Usb import deyip sağa Crusor tuşu ile Sound/System tanıtıp enter deriz.sesleri yükledikten sonra,tekrar orgu kapar ve açarız.bu kadar.usb olmadan reset atacaksak.Menu ardından 7.sayfada UTILITY bulup enter deriz.FACTORY RESET direk karşımızda.Enter onaylayıp.bekleriz.iBu işlemin sonundaOrgu kapatıp tekrar açarız.sonra usb ile sesleri yükleriz.yine işlem sonunda orgu kapatıp açarız.kolay gelsin.

mürhen üstadım gw8 ile ilgili bu faydalı bilgileriniz için çok teşekkürler

hazırlamakta olduğunuz seti merakla beklemekteyim .saygılar.iyi çalışmalar

evet güzel ses ve ritimlerden oluşan bir set yaparsan birçok gw8 ci sana minnettar olacaktır.saygılar.....

çok teşekürler çok yararli bilgiler vermişsiniz.kolay gelsin

Usb stick GW8e takılı iken USB İMPORT tuşuna basıp ardından EXIT'E bastığımızda ekaranda en başta EXPORT seçeneğini tanıtıp enter deriz.EXPORT başlığı altında STYLE,SONG,Sound/System ve ALL bulunur.Orgtaki bilgileri USB stiğe aktarmak için ALL tanıtıp enter dersek Sesler,ritimler,songlar hepsini geri yükleriz.sadece ritimleri kaydetmek istiyorsak STYLE tanıtıp enter.EXPORT işlemi başlar.diğerleri içinde bu yöntem geçerli.

Bunu yaptığımda wirte error diyor. deli olucam ! yazdığım ve song a kaydettiğim şarkıyı bir türlü USB ye aktaramadım ! :(

Ya bende sadece SVD. dosyasını alıyor. Diğerlerini neden atamıyorum USB ye ? deli olcam yaw ...

Ya da bu alet 4 gb lık USB ye yazmıyor mu acep ? 2 gb ile bi deneyim :D

arkadaşlar, bu sorun bende de oldu,gidip yeni bir Flaş bellek aldım 2GB, ve şunu öğrendim. bu roland gw-8 USB bellek konusunda çok hassas, yani şöyle açıklayayaım : bilgisayardan flaş belleği çıkartırken "güvenle kaldır" yapmalıyız ve orgdan çıkartırken de orgu kapatıp flaş belleği çıkarmak. yoksa flaş belleği bu yöntemlerle çıkarmazsak, flaş bellek zarar görüyor ve org sadece SVD dosyasını kaydediyor.

bu arada şunu da ekleyeyim : 4GB flaş diski de açar , ama bence 2GB olması daha iyi çünkü daha küçük hafızaya daha hızlı işlem.zaten 2GB her türlü ritim,ses,midi ve mp3 için yeter.