• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

gw8 e ses,ritim,midi ve mp3 nasıl yüklenir.

• Konbuyu başlatan akor
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 74
  • Görülen : 33K
Cevap: gw8 e ses,ritim,midi ve mp3 nasıl yüklenir.

usb boş zaten içersinde roland vs dosya yok.sadece mp3 var.....

gw8 üzerinde format atıp daha sonra mp3 kopyalayın.

USB MEMORY PLAYER ardından enter de Value Tekerini kullanma Yukarı ^ yön tuşu ile açılan ekranda USB Memory yazına git.Enter'de bu kadar.

dediğini defalarca yaptım mürhen kardeşim.mp3 dolu usb yi alete takıp açtım.alet hazır olunca orgun solundaki usb memory play tuşuna bastım ekranın ortasında büyük bir EMPATY yazıyla birlikte bazı yazılar oluştu.enter tuşuna bastım yeni ekranda playlist ve usb memory yazıları çıktı.dediğiniz ok işaretine bastım hiçbir hareket olmadı.neticede usb memory yazısını enter yaptım.ekrana bu sefer tek olarak kocaman EMPATY yazısı çıktı.

evet arkadaşlar olay çözüldü.sağolsun keşanlı üstad sayesin de hallettik.olay şu.1-boş usb ye önce org üzerinde format atılacak. 2- daha sonra bigisayara kurduğumuz playlist proğramına atmak istediğimiz mp3 leri bu proğ.dan faydalanarak üzerine yüklü yoruz. 3-burda şuna dikkat edin. i-ğ-ü vs.noktalı harfli mp3 leri alet okumuyor.bunların vinapa gelen orjinal yazılışlarında dikkate alarak değiştirin. 4-daha sonra usb yi çıkarıp yukarda anlatıldığı işlemleri yaparsınız.bu işlemleri tam olarak öğrendiğimde ilerde çok basitleştirerek sizlerle paylaşıcam.burda sadece anladığım.herhangi bir mp3 yüklü usb nin direk olarak çalınamayacağı.mutlaka yukardaki işlemden geçmek lazım.mürhen kardeşim kendisinin direk çalıştırdığını söylüyor.olabilir.ama ben 10-20 kere denedim olmadı.bu konuda bana gerekli yardımı yapmak için uğraşan mürhen,keşanlı üstadlar ile diğer dostlara teşekkür ederim.saygılar.....

Bende direk çalışıyor sadece ilk format gw8 ile atılacak sonra istediğiniz kadar türkçe karekterli mp3 yükleyin.

olay çözüldü arkadaşlar.önce orgda format attım.sonra playlist proğramından faydalanarak 2gb lık usb mi mp3 ile doldurdum.hepsi tamam çalışıyor.yardımlarınız için teşekkürler..saygılar....

Midi dosyalarında değişiklik nasıl yapılıyor istediğimiz sesi nasıl kapatırız.

Midi seçilmişken part view tuşuna basıyorum ancak lower ve upper ses ayarları ve büyük şekilde de not select style yazısı çıkıyor yardımcı olabilirmisiniz.

arkadaşlar benim gw8 de kitleniyor arada neden aceba bilgisi olan bi yardım etsin lütfen''!!

Midi dosyalarında kullanılan sesleri değiştirmek,efecctleri,panpot ayarları,Mute/Solo özelliklerini kullanmak için.Midiyi Orgun Song hafızasından çağırman gerekiyor.zannedersem sen Usb'den midi okutmuşsun.Usb'den çaldırdığın zaman sadece 16kanalın volumü ile oynayabilirsin.START/STOP düğmesinin yanındaki MINUS ONE basılı tuttuğumuzda karşımıza MINUS ONE SETTINGS çıkmış olacak başta sayılar olan 16adet kutucuk.bunlar kullanılan Enstrumanları gösteren semboller.susturmak istediğimiz enstrumana yön crusor tuşları ile Örn:1 Value tekerini Sğa çevirdiğim zaman o part kesilmiş olur sola çevirdiğim zaman tekrar çalmaya başlar.Bu işlem orgun Song hafızasından çaldırdığımız midiler içinde geçerli.Mylovie sana bu konu ile ilgili mesaj atmıştım.Song hafızasından çaldır. Midilerde kullanılan tonları orgtaki tonlarla değiştirmek,effectlendirmek,sesini ayarlamak istiyorsan en iyi yöntem bu olur.kendi ayarladığın şekilde kaydetmek için.Write bas Performance,Song,System yazıları çıkacak Songu bul Enter de,istersen Midinin ismini değiştir.tekrar Enter.ayarladığın şekilde Song hafızasına yazıldı.artık O Songu çaldırdığın zaman senin yaptığın ayarlar ile çalacak.kolaygelsin.

Moderatör tarafında düzenlendi: