• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

gw8 set çalışmalarının son durumu nedir.

• Konbuyu başlatan akor
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 21
  • Görülen : 8K

akor

paylaşımcı üye
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
elektro ve klasik gitar
arkadaşlar malum birçok arkadaş bu aleti çözdüler ve yaptıkları demolarla bayağı yol aldıkları anlaşıldı.önceki paylaşımlar kaliteden oldukça uzak çalışmalardı.tabii bunda aletin yeni olmasının nedeni vardı.ancak yeni paylaşımlar bıçak gibi kesildi.ne bileyim amatör olarak paylaşım burda çok önemli.paylaşımın azalması bu aletin geleceğine darbe vuracağı kesin.yani kendi bindiğimiz dalı kesmek gibi birşey olur.bazı orglar gibi yarı fiatına satamama riski doğar.ticari amaç için yapanlarında bu konuda daha hızlı çalışması gerekli.yapılan çalışmaların demoları yayınlanırsa alıcı da olur.ben aleti satıyorum ama diğer kullanıcıları da düşünmek lazım.set işini becerebilsem tüm site üyeleriyle zevkle paylaşırdım.ama yaşım buna müsait değil.kısaca paylaşım bu sitedeki herkesin yararına arkadaşlar.gw8 in geleceğide burda.ben düşüncelerimi burda belirttim.exr46 durumuna düşürüp düşürmemek artık üstadların elinde.fiatının çok üzerinde performanslı süper bi aletgw8.kısmet olur satarsam pa80 almayı düşünüyorum,satamazsam da zevkle kullanmaya devam edecem gw8 i zaten.tüm dostlara saygılar.....

Cevap: gw8 set çalışmalarının son durumu nedir.

gw-8 çok güzel bir org, içinde barındırdığı ritimler,sesler,efektler,davul takımları mükemmel...ama o kadar çok ses var ki içinde artı bunları efektlendirmek , bir set oluşturmak için çok zamana ihtiyaç var, ben zaman buldukça yeni enstrumanları oluşturuyorum,işte burada çalışmalarımı demo olarak kısaca paylaşıyorum ama bu yetmez ,dediğiniz gibi daha fazla daha fazla bu işe eğilmek lazım...

arkadaşlar malum birçok arkadaş bu aleti çözdüler ve yaptıkları demolarla bayağı yol aldıkları anlaşıldı.önceki paylaşımlar kaliteden oldukça uzak çalışmalardı.tabii bunda aletin yeni olmasının nedeni vardı.ancak yeni paylaşımlar bıçak gibi kesildi.ne bileyim amatör olarak paylaşım burda çok önemli.paylaşımın azalması bu aletin geleceğine darbe vuracağı kesin.yani kendi bindiğimiz dalı kesmek gibi birşey olur.bazı orglar gibi yarı fiatına satamama riski doğar.ticari amaç için yapanlarında bu konuda daha hızlı çalışması gerekli.yapılan çalışmaların demoları yayınlanırsa alıcı da olur.ben aleti satıyorum ama diğer kullanıcıları da düşünmek lazım.set işini becerebilsem tüm site üyeleriyle zevkle paylaşırdım.ama yaşım buna müsait değil.kısaca paylaşım bu sitedeki herkesin yararına arkadaşlar.gw8 in geleceğide burda.ben düşüncelerimi burda belirttim.exr46 durumuna düşürüp düşürmemek artık üstadların elinde.fiatının çok üzerinde performanslı süper bi aletgw8.kısmet olur satarsam pa80 almayı düşünüyorum,satamazsam da zevkle kullanmaya devam edecem gw8 i zaten.tüm dostlara saygılar.....

Roland Gw8den fazla birşey beklemeyin.Bu alete yeni bir Version veya yazılım atılmadıkça yapılan çalışmalar yerinde sayacaktır.Akor bey set set diyordunuz şuan haırlamış olduğum Song,SVD,STYLE seti var.Ama siz Korg pa80 alın;)

açıkcası dinlediğim demolar bana tad vermedi mürhen kardeşim.yoksa fiatının 2 katına alırdım hiç düşünmeden.beni tanıyanlar bilir.kafama uyarsa maddiyat 2.planda kalır.yine de çalışmalarınızı takdirle izliyorum ama bu iş biraz farklı.türker ustanın ham demoları ümit verici ama nezaman biter belli değil.bi ara piyanistler kartı hazırlıyo diye pa60 ıma kart taktırmıştım.ancak iş olmayınca orgu satmıştım.ama gw8 kötü bi alet mi hayır.halen zevkle kullanıyorum.orkestra çalışanları için bulunmaz nimet.yüzlerce ses müthiş birşey.shynti olarak kullaınılabilecek alet.benim burda anlatmak istediğim herkesin tanıdığı üstadlarımızın bu konuda çok güzel çalışmalar yaptığı ama hepsi sessiz vaziyette.niyetleri set yapmaksa bunu açıkça dile getirmeleri veya paylaşacaksa paylaşımları yapmaları gerekir.en azından ritimler daha kolaydır.ritimleri tek tek paylaşabilirler.ses seti ayrı birşey uzun çalışma gerektirir tabii.bunlar benim düşüncem isteyen katılır istemeyen katılmaz.iyi bir müzik kulağım var neyin iyi olup iş yapacağını çok iyi bilirim.kaliteli olsun 100lira fazla olsun.bu benim prensibim.herkese saygılar sunarım......

Roland Gw8in Sampling okumaması büyük eksiklik.dediğim gibi 100%de100 efor sarfedilerek yapılan çalışmalar birbirinin tekrarı olacaktır çünkü orgun kapasitesi ve rom sesleri belli.Yanlış anlamayın.4 yıl pa80 kullandım.Roland Gw8de güzel ama tesisat seçiyor.Korg her tesisata uyum sağlar.Roland Gw8 kulanan birinin çalarkende çok iyi çalması gerekli.inşallah daha güzel çalışmalar yapılır.Ben Korg pa1x ile takas etmiştim Roland gw8i.Piyano çaldığım için 76 tuş piyanoya yakın Korg pa1xpro ile takas ve üzerine maddiyat ekledim.Roland Gw8in nasıl daha kullanışlı hale gelebileceğini daha evvelki forumlardada belirtmiştim.Roland gw8in ekmeğini yedim.Korg pa1xproya Roland gw8 sayesinde geçiş yaptım.Bu alete daha sağlam Tr kitler Ve sesler yeniden atılır ve ritimler sesler sil baştan world bankalarına işlenirse o zaman daha sağlam olacaktır.

Moderatör tarafında düzenlendi:

inşallah mürhen kardeşim.iş galiba zuhal müzikte.bahse konu yazılımları yaptırmak o kadar zor olmasa gerek.yapsınlar ücretle alalım.çalışmalarınızda başarılar dilerim.saygılar..

İş zuhal müziktede değil.Roland firmasında

değerli akor kardeşim fikirlerine saygı gösteriyorum ama sende takdir edersinki roland diğer modeller gibi sıfırdan bir temeli olan bir alet değil türk müziği için
tr olarak diğer modellerde belirli kalıp vardı oda yapılmış birşeyleri güncelliyerek hergün daha güzel ve daha farklı birşeylerin çıkmasına sebeb olmuştur ama roland için bunu söyleyemeyiz çünkü roland kendi arasında tamamen türk müziği kültürüne hiç bir zaman hitap etmemiştir tabiki şimdi diyeceksinizki diğer modellerde böyle belkide haklısınız ama en azında diğer modellerde buna azda olsa üretici firma destek ve yardımcı olmuştur yani bu imkanı azda olsa bizlere sunmuştur bunun örnekleri vardır zaten sizinde bildiğiniz gibi şimdi gelelim set konusuna bu model için çalışan tüm arkadaşlarmız buna bende dahil inanın sıfırdan birşey yapmak için uğraşıyoruz çünkü altında bir kalıp yok ve bunu tekrardan canlandıralım bugün diğer bir roland modelinde bir set alıp onu gw8 modeline uyarlamak marifet değil ozaman insanlar buna para vermelerine gerek yokki gidip bir g 600 ve ya başka roland modelide alabilirler şimdi aleti tanıyıp yeni şeyler yapmak ve bunun üzerinde çalışmak bunlar gerçekten kolay şeyler değil bunu da siz müzisyen dostlarımıza sunmak ama en iyisini daha önemli benim için umarım benim demek istediğimi anlamışınızdır...ve emin olun önümüzdeki dönem bu alet daha iyi yerlerde olacaktır bu yapılan çalışmalr o dönemlerde patlayacak yen çok fazla setler olacak bunaları ben şimdiden görüyorum ve ayrıca şunuda bildireyim benim hazırlamış olduğum set bitti..tabiki bunu sizleler paylaşacağım ama biraz suların durlmasını bekiyorum ve zuhal müzikle ayrıca görüşmelerim olacaktır bu konuyla ilgili burada kimse yanlış anlamasın beni ben bu işin ticari boyutunu düşündüğüm için değil tamamen bu böyle zuhal müzikle görüşmem neticesinde sizlerinde bilgisi olacaktır arkadaşlar şimdilik kolay gelsin SAYGILARIMLA....

evet sevgili üstadlar,mürhen,kadirbey,keşanlı,sinan ve türker kardeşlerim ben dahil birçok gw8 kullanan sizlerden gelecek haberlere odaklandık.setini ücretle satmayı düşünenler bunu rahatlıkla söyleyebilirler.ancak yapılacak setin çok ciddi hazırlanması gerekir.ucuz set bukadar olur demek iş değil.kaliteli set yap değerinde ücret koy.eyvallah.ve demoları herkeste fikir verecek kadar çok yapmak lazım.ciddi çalışma böyle olur.örneğin pa800 setlerinin pazarlanma şekli.bu işi amatör olarak yapanlar ise elde ettikleri ritimleri tek tek sitede paylaşıma açmalıdır.bundan zarar değil yarar gelir.orgun satılması hızlanır.set satanlar kazanır ve orgun değeri yerini korur.zuhal müziğinde bu çalışmaları desteklemesi lazım.oldukça gw8 satıldı ve daha da satılacak üzerinde çalışmalar arttıkça.birsürü g serisi kullanan piyanist orgunun üzerine 500-600 tl koyup gw8 almayı mutlaka düşünecektir.

sitemizde roland gw8 ile ilgili gerçekten güzel ve özverili paylaşımlar bilgi alış verişi diğer benzer sitelere oranla son derece yoğun şekilde sürmekte dahada artmasını isterim bu paylaşımların.
zuhal müzik te bu durumu gözlemlemiş olsa gerek gw8 içerikli sponsor reklamı nı sitemize verdi bu da çok güzel ama ben kendi adıma en azından gw8le ilgili açılan konu ve paylaşımlara zuhal müzikten bir yorum bir teşekkür bir iştirak beklerim

birçok gw8 kullanıcısı zuhal müziğin gw8 ile ilgili piyanistleri tatmin edici bir ritim -ses seti ortaya koyma çabası içinde olmadığını anlamış durumda zaten .....ama en azından sitemizde bu aletle ilgili kafa yoran üstad ve arkadaşlarımıza sevk verici ve destekleyici (maddi değil manevi olarak ) bir yaklaşımda göremiyorum zuhal müzikten.....

bende kendi adıma mümkün olan en yakın zamanda bir gw8 alıp bu özverili paylaşıma verebildiğim kadar destek vermek istiyorum inşallah....