• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Herkez be konuya duyarlı olsun

kargoyla çok alet alıp sattım.ne yazık ki ptt olsun diğerleri olsun sorumluluk kabul etmeyiz diyorlar.şansınıza artık.özel kargo şirketleri biraz daha dikkatli taşımacılıkda.aslında bir düzenleme getirilmesi lazım kargo işleri hakkında ama kim yapacak...

Cevap: Re: Herkez be konuya duyarlı olsun

kargoyla çok alet alıp sattım.ne yazık ki ptt olsun diğerleri olsun sorumluluk kabul etmeyiz diyorlar.şansınıza artık.özel kargo şirketleri biraz daha dikkatli taşımacılıkda.aslında bir düzenleme getirilmesi lazım kargo işleri hakkında ama kim yapacak...

evet kim yapacak bunu guzel bir söz ustad elektronik esyalar yani kırılabilir esyalarin kargoda özel paketleri olması lazım yada paketi verirken ptt görevlisi nezaretinde tekrar paket yapıp kargo paket sartlarina uygundur teslim alınması lazım alındıktan sonra kargoyu veren ve alan kisi dogabilecek zarardan mesul degildir anlasması olması lazım insallah ilerde boyle bir sey cıkar

Cevap: Herkez be konuya duyarlı olsun

Ptt kargodan bende çok çektim, senin duygularını anlıyorum.

ben bi ara kargoda çalışmıştım.sizi temin edebilirim ki bu konularda sigorta yapmasa bile en güveniliri yurt içi kargo.bant sistemiyle çalıştıkları için transfer merkezlerinde at tut sistemi yapmıyolar.aklınızda bulunsun malın başına ne gelirse büyük arabada geliyo hasar olarak.senin teslim ettiğin yerde ve teslim aldığın yerde olmaz öyle şeyler.hepsi kamyona üst üste yüklenir genelde ama yurt içi kargo onu da çözmüş transfer merkezleri arası araçların nerdeyse hepsinde raf var.öyle alelade kamyona yüklenmiyo.

nihayetinde bu bir ticaret. risk alıcının beğenme aşamasına kadar devam eder. ptt bu konuda taşımada sıkıntı olmadı diyip kendini kurtarır, alıcı zaten ürün kusurlu diye almaz burda maddi anlamdaki zarar göndericiye olur. madden sıkıntı yaşatan bu durumun sana tek dönüşü tecrübe olarak geri döner. gerçekçi yorum yazın demişsin tüm gerçekliğiyle yorumladım kardeşim..

nihayetinde bu bir ticaret. risk alıcının beğenme aşamasına kadar devam eder. ptt bu konuda taşımada sıkıntı olmadı diyip kendini kurtarır, alıcı zaten ürün kusurlu diye almaz burda maddi anlamdaki zarar göndericiye olur. madden sıkıntı yaşatan bu durumun sana tek dönüşü tecrübe olarak geri döner. gerçekçi yorum yazın demişsin tüm gerçekliğiyle yorumladım kardeşim..

tskler zararın neresinden dönersen kardır derler bizde oyle yaptık insallah sonu hayırlı olur ama herkez hakkını ararsın ugrailmaz demeyin benim tavsiyem bu daha bu isin sonu gelmedi bekliyorum :)