• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg pa 80 de karti seti değiştirme anlatimi

Cevap: Korg pa 80 de karti seti değiştirme anlatimi

"CARDBK01" adlı dosyayı diskete attım "disk" menüsünden son sayfaya yani "card restore" sayfasına geldim ama "select" yapıyorum enter yapıyorum herşeyi deniyorum bir türlü yüklenmiyor.. Lütfen yardımcı olurmusunuz?... Kartıda sildim ortada kalcam yoksa...

PC de sarı bir klasör açacaksın örnegin adı TURKER.CRD olsun bu şekilde isim ver sonu mutlaka .CRD olacak yoksa org görmez. Bu klasörün içine CARDBK01 - 3 4...11 bu dosyaları çırılçıplak ve sırasıyla at sonra klasörden çık 11 adet disketi formatla ve 1 den 11 e kadar numaralandır sonra ilk 1 nolu disketi PC ye tak ve maus ile TURKER.CRD klasörünü komple distet sürücününe sürükle (kesinlikle kopyala yapıştır yapma) ilk disket dolunca bir mesaj çıkacaktır 2. disketi tak enterle bu şekilde tümünü doldur daha sonra orguna formatlı kartını tak ilk 1 nolu disketi tak Disk > Menü > Ulilites bas tempovaue tekeriyle 10 No'lu sayfaya gel F1 tuşunua bas FD yi gör TURKER.CRD yi seç ve f2 tuşu ile onayla enter yes yap bir mesaj çıkar F4 de bas diye onuda uygula yükleme başlar ilk disket yüklenince 2. disketi tak enter de ondan sonra org senden sırasıyla tüm disketleri isteyecektir sırasını şaşırmadan tak devap et 100% olunca işlem tamamlanır org kendiliğinden normale döner kartın tamamdır. Lakin bu süre zarfında orgun kablosunu çekersen, elektrik kesilirse, Power den kapatırsan her türlü kartın bozulur ve bir daha çalışmaz. Hata bile yapsan sakın bu dediklerimi yapma org kendisi hata verecektir ve sana nasıl çıkman gerektiğini yazacaktır aynen uygula ve tekrar kartını formatla ve devap et. Kolay gelsin Saygılarımla,

PC de sarı bir klasör açacaksın örnegin adı TURKER.CRD olsun bu şekilde isim ver sonu mutlaka .CRD olacak yoksa org görmez. Bu klasörün içine CARDBK01 - 3 4...11 bu dosyaları çırılçıplak ve sırasıyla at sonra klasörden çık 11 adet disketi formatla ve 1 den 11 e kadar numaralandır sonra ilk 1 nolu disketi PC ye tak ve maus ile TURKER.CRD klasörünü komple distet sürücününe sürükle (kesinlikle kopyala yapıştır yapma) ilk disket dolunca bir mesaj çıkacaktır 2. disketi tak enterle bu şekilde tümünü doldur daha sonra orguna formatlı kartını tak ilk 1 nolu disketi tak Disk > Menü > Ulilites bas tempovaue tekeriyle 10 No'lu sayfaya gel F1 tuşunua bas FD yi gör TURKER.CRD yi seç ve f2 tuşu ile onayla enter yes yap bir mesaj çıkar F4 de bas diye onuda uygula yükleme başlar ilk disket yüklenince 2. disketi tak enter de ondan sonra org senden sırasıyla tüm disketleri isteyecektir sırasını şaşırmadan tak devap et 100% olunca işlem tamamlanır org kendiliğinden normale döner kartın tamamdır. Lakin bu süre zarfında orgun kablosunu çekersen, elektrik kesilirse, Power den kapatırsan her türlü kartın bozulur ve bir daha çalışmaz. Hata bile yapsan sakın bu dediklerimi yapma org kendisi hata verecektir ve sana nasıl çıkman gerektiğini yazacaktır aynen uygula ve tekrar kartını formatla ve devap et. Kolay gelsin Saygılarımla,

gerçekten bu forum sitesini kuran arkadaşa hatta bu forum sitelerini icat eden kişiye tabikide özellikle sıkılmadan bıkmadan bizlere cevap veren SAZGRUBU ve CEVAT ÖZMEN adlı abilerimize çok teşekkür ediyorum... şuan yüklemeyi yapıyorum bittiğinde tekrar yazarım...

Moderatör tarafında düzenlendi:

yükledim sorun yok... Çok teşekkürler... Gerçekten bilgi paylaştıkça güzel

s.a bişi sorcam benım pa80 versiyon 3,06 zaten ıllede os_3,06 yı yuklemem sart mı olmuo denedım 3 kez baska dısketlede denedım olmuo direk restorelerı yapsam olmaz mı yardım edın

Eğer orguna FULFORMAT atmış isen versiyon 3,06 orgunda yüklü olsa bile org fabrika ayarlarına dönmüş olduğundan tekrar dan yüklemelisin. Versiyon disketi bir sarı klasör içinde ise org görmez diskete çırılçıplak ve klasörsüz yükleyip org da yüklemelisin. Kolay gelsin Saygılarımla,

bilgiler için sonsuz teşekkürler.

Usta ben yeni kullanıcıyım. Bu söyledikleriniz kartlı pa 60 için de geçerlimi saygılar

syn sazgrubu vermişmiş olduğunuz bilgilerden dolayı çok tşkler ben pa 80 de yeniyim şimdi ben orgumda başka setleri denemek istiyorum 80 netten indirdiğim setlerde global prfmans prgram stl olarak şimdi ben kullanmış olduğum seti dğiştirmek istiyorm önce orgta kartım takılı iken formatmı atacağm format atmadan önce orgtan birşey yüklicekmiyim diskete netteki hazır bakaplı setlervar onları direk yükleyip disketten sonra kartamı kopyalıyım bukonuda bana yardımcı olmanızı isterim lütfen korgta yeniyim yapacağım işlemi sırasınca anlata bilirmisiniz saygılarımla

KARTI DEĞİŞTİRDİM FAKAT SAMPLE SESLER ÇALIŞMIYOR ÖZELLİKLE ELEKTROLAR NEDEN BÖYLE ANLAMADIM. YAPTIĞIM İŞLEM ŞUU ;
1.önce karttaki seti programla sildim
2.sonra 3.06 versin yükledim
3.restore data bacupları yükledim
4.sonra kart bacuplarını yükledim
5.sonra kartın setini yükledim

ama sample elektrolar yok çalışmıyor iştee yardımcı olursanız sevinirim:eek: