• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg pa 80 de karti seti değiştirme anlatimi

Cevap: Korg pa 80 de karti seti değiştirme anlatimi

Şöyle söyleyeyim abi sürücüye 100 tane disket tanımlayabiliyorsun onda sıkıntı yoktur seninde dediğin gibi CRD 12 diskete tekabül ediyor.Ancak her diskete parçaları ayrı ayrı yükleyebiliyoruz yani disket 1'e CRD yi tek parça halinde attığımızda 2.disketi istemiyor direk hata veriyor.Ben konun başında yazıldığı gibi ayrı ayrı klasör yaptım dediğiniz gibi bu kezde 1.disketi yükledi 2.diskette hata verdi.

O zman yapacak birşey yok demektir ya HD taktıracaksın yada Harici Disket sürücü alıp disketler ile bu işi yapacaksın.

Birçok yerde disketleri nasıl hazırlamanız gerektiğini yazmışım. Kart Backup sarı klasörünü komple disket sürücüsüne maus ile sürüklüyoruz ilk disket dolunca bir mesaj çıkar 2 nonu disketi takıp enter yapıyoruz her doluş sonrası çıkan mesaj ile birlikte bir sonraki disketi takıp enter deyip 12 disketi hazırlıyoruz. USB disket sürücülerinde böyle bir imkanın olmadığı kanaatindeyim. Kolaylıklar diliyorum. Saygılarımla,

Moderatör tarafında düzenlendi:

O zman sana şöyle söyleyeyim bunu aynen uygula
1 önce bomboş bir sarı klasör aç adı ne olursa olsun sonu .CRD olsun
BACKUPLARI 01 den 12 ye kadar tek tek çırılçıplak USB disket sürücüsündeki sözle Disketlere yerleştir. birde bu şekilde dene lütfen

.CRD klasörünü 1.diskete boş haliyle atıp diğer parçalarıda tek tek diğer disketlere mi atayım?
Bu kez .CRD boş olduğu için ilk diskette hata vermez mi :confused:

O zman yapacak birşey yok demektir ya HD taktıracaksın yada Harici Disket sürücü alıp disketler ile bu işi yapacaksın. Kolaylıklar diliyorum. Saygılarımla,

Harddiskten kart yükleyebiliyormuyuz? Ben sadece set yükleniyor diye biliyordum. Eğer yükleniyorsa yapacak bir şey yok 1 tane de HD taktıracağız

Bence denemekte fayda var afedersiniz PA-80 çok aptal bir alettir yeterki kandırmayı bil herşeyi kaz misali yumurta sanıp altına alır. Yutar yani ben birçok şeyde denedim ve başarılı oldum bu yüzden eminimki sendeki disket sürücüsünün bile kullansam bir püf çıkış noktasını yakalarım her yolu dene olur olmaz deme

Bunları yaparken de kartın mutlaka silinmiş ve formatlı olmuş olsun yoksa bilgi almaz

Teşekkürler üstadım artık uğraşacağız birinden birinde tutturacağız inşallah

Hd ile kartta yüklenebiliyor, mutlaka taktır derim. Özelden attığın mesaja en ilk fırsatta cevap vereceğim.

@SAZGRUBU
Geçen gün kart restore yaparken yarım kaldı ve kartı tanımaz oldu. Format atma, silme, tak çıkar denemediğim yol kalmadı, kartla igili bütün menüler, yazılar pasif görünüyordu ve basıldığında çalışmıyordu. Cihazı defalarca açtım kapadım. Fabrikasyon dışında data yoktu. Çaresizlik içinde menülerde dolaşırken, restore bölümünde yukarı aşağı komutlarının pasif olmasına rağmen çalıştığını farkettim. Bir kart seçip enterladım ve kart yüklendi, şuan sorunsuz. Yani olmaz dememek lazım gerçekten.

Üstadlar bu arada size danışmadan HD siparişi verdim sonradan pişman oldum uyar mı uymaz mı diye ama iş işten geçti.Bu ürün sizce uygun mu?

Üstadlar bu arada size danışmadan HD siparişi verdim sonradan pişman oldum uyar mı uymaz mı diye ama iş işten geçti.Bu ürün sizce uygun mu?

Bunun uyacağını sanmam. Hatta hiç uymaz bence boşuna para verme teslim almadan iade et bu kesinlikle uymaz. Leptop Hardiski olacak birde mutlaka 2.5 İnç İDE olacak Sata Pata gibi şeyler uymaz. Dediğim harddisklerin artık sıfırı çıkmıyor 2. el de sağlamını bulmak çok zordur bilgilerinize,

Piyasada var, kapasite yüksek olmasın 20 - 30 gb gibi olmalı. Bulamazsan Bilgisayar tamiri ve parça işi yapan küçük bilgisayarcılarda bulabilirsin.