• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg pa 80 de karti seti değiştirme anlatimi

Re: Cevap: Korg pa 80 de karti seti değiştirme anlatimi

Usta ben yeni kullanıcıyım. Bu söyledikleriniz kartlı pa 60 için de geçerlimi saygılar

PA-60 a zaten kartlı sistem tanımlandığında PA-80 misali işlem görür ve PA-80 de yapılan tüm veri girişleri aynı olur. Kolay gelsin Saygılarımla,

Re: Cevap: Korg pa 80 de karti seti değiştirme anlatimi

s.a bişi sorcam benım pa80 versiyon 3,06 zaten ıllede os_3,06 yı yuklemem sart mı olmuo denedım 3 kez baska dısketlede denedım olmuo direk restorelerı yapsam olmaz mı yardım edın

Yüklü olduğuna emin isen tekrar dan yüklemene gerek yok. Tekrar yüklenmiyor ise yüklemeye çalıştığın dosya veya disket arızalı demektir. Birde 3,05 i dene derim. Kolay gelsin Saygılarımla,

Cevap: Korg pa 80 de karti seti değiştirme anlatimi

KARTI DEĞİŞTİRDİM FAKAT SAMPLE SESLER ÇALIŞMIYOR ÖZELLİKLE ELEKTROLAR NEDEN BÖYLE ANLAMADIM. YAPTIĞIM İŞLEM ŞUU ;
1.önce karttaki seti programla sildim
2.sonra 3.06 versin yükledim
3.restore data bacupları yükledim
4.sonra kart bacuplarını yükledim
5.sonra kartın setini yükledim

ama sample elektrolar yok çalışmıyor iştee yardımcı olursanız sevinirim:eek:

Ayni sorun bendede var. Karti formatladim. 11. sayfa restore backup komutu ile klasor (harddiskte klasorler ve onlarin iceririsindede .crd uzantili datalar) sectim. Yaklasik 15-20 dakika yukleme yapti ve 100% olup sonlandi. Daha sonra ilgili kartin setini yukluyorum fakat sample iceren ses ve ritimler dogru calismiyor. Ozelliklede sesler. Kart info"dan bakiyorum free data=1420 Free sample=14000.. kusur yani kart bos. Yardimci olun arkadaslar, saatlerdir ugrasiyorum.

Cozuldu, tek klasor icinde olmasi gerekiyormus. Yani tek kalsorun direkt harddiske (yada disketlere) atilmasi gerekiyormus.

Kart eğer org da CRD aktif gözüküyor ise hiç bir programa gerek yoktur direk org dan format atabilirsiniz eğer pasif gözüküyor ise BACKUP ları kilitli demektir bunu da ya kilitsiz bir kartı formatlar şekilde işlem yapıp enter/yet yapılacağı yerde hemen kilitsiz kartı çıkarıp formatlamak istediğiniz kilitli kartı takın enter/yes yapın org bunu yutar (orgu kandırmış olursubuz) ve formatlar :) İllaha da 2 kart falan yoktur der iseniz CARDMANAGER programını indirin direk ve çırılçıplak diskete atın orga kartınız takılı iken ve org kapalı iken CARDMANAGER disketi de takın ve orgu açın 2 seçenek size sunacaktır hangisini yapmak isterseniz uygulayın ERASE yi seçmek gerek ki silsin. Kolay gelsin Saygılarımla,

ZAFER 1983 kardeşim bu işte bir yeri yanlış belirtmişsin düzeltmek istedim.

Şöyleki, bir tek sarı klasör açarak (örneğin KORG.CRD şeklinde) yüklemek istediğiniz kart bekapları olan DAT klasörlerini çırılçıplak bir şekilde açılmış olan KORG.CRD klasörünün içine sırasını bozmadan atıyoruz. Formatlı ve numaralandırmış olduğumuz 10 - 11 adet disketin 1 numara lısını PC ye takıyoruz. KORG.CRD klasörünü komple disket sürücüsüne maus ile sürükleyip bırakıyoruz. Bu disket dolunca sırasıyla diğer disketleri PC ye takarak enter ile devam ederek tüm disketleri hazırlıyoruz.

ANLAYACAĞINIZ ÜZERE HER BİR DAT DOSYASINA AYRI BİR KLASÖR AÇILMAZ. AÇARSANIZ ORG sizden 2. disketi istemeden hata verir. Gerisini siz yazmışsınız. Kolay gelsin Saygılarımla,

Sayın SAZGRUBU abim veya bu işten anlayan abilerim kartı formatladım,Pa80'i formatladım,restore datalarını yükledim buraya kadar sıkıntı yok tek sıkıntım kart yüklerken yukarda anlatılığı şekilde yapamıyorum çünkü disket değil usb kullanıyorum pc'de tek disket alanı içerisine klasörü attığımda 2.disket alanına atmıyor veya istemiyor direk hata veriyor yer yok diye.
Özetle usb sürücü kullananlar kartı nasıl yüklüyorsunuz.Yüklemenin başka bir yolu var mı?
Yardımcı olursanız sevinirim...

Üstat bence 1 tane İD leptop harddiski ve harici İD Harddisk kutusu bul disket falan ile uğraşma derim. Bu USB disket sürücüsü ile ben hiç denemedim bu nedenle birşey diyemiyorum.

Sana şu kadarını söyleyeyim sende aynen uygula istersen.

USB ye sadece içinde kart BACKUP u bulunan örneğin KIYLI24.CRD klasörünü at ve orga tak org üzerinden de 10 - 12 diskete böl sonra DİSK > LOAD > ULİLİTES bas Page 11'e gel F1 ye bas FD yazsın KIYLI24.CRD durum tuşunun önüne getir F2 ile onayla Enter7yes yap okeylemen için sana F4 e bas diyecek ona da bas eğer Working 0% gibi birşeyler çıkarsa 20 dakika bekle 100% olunca yükleme gerçekleşmiş olacaktır. Kolay gelsin Saygılarımla,

Abi sıkıntı orda zaten CRD klasörü büyük usb disket şeklinde parçalara bölündüğü için diyelim 1.diskete atıyorum onun boyutu da 1.44 mb olduğu için CRD dosyasını kabul etmiyor.Onu kabul etse sıkıntı kalmayacak zaten.

CRD klasörü zaten kendi içinden 10 - 12 disketlik bir bilgi ye sahiptir eğer Disket Sürücü bu olayı yapamıyor ise USB disket sürücü ne işe yararki midi mi sadece yükleyecek

O zman sana şöyle söyleyeyim bunu aynen uygula
1 önce bomboş bir sarı klasör aç adı ne olursa olsun sonu .CRD olsun
BACKUPLARI 01 den 12 ye kadar tek tek çırılçıplak USB disket sürücüsündeki sözle Disketlere yerleştir. birde bu şekilde dene lütfen