• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

korg pa3x kitlenme sorunu!!!

• Konbuyu başlatan stetra
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 39
  • Görülen : 24K

stetra

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
korg pa3x
slm arkadaşlar bende pa3x 76 mevcut.bildiğiniz gibi set yazılmadı . ordan burdan toplayarak set deniyorum. alet arada bir kitleniyor. dün birtane set yükledim bir kitlendi o kitleniş .bende power düğmesinden kapadım.tekrar açtım ilk açılıştaki korg yazısı gelior sonraki yükleme bölümünde kalıyor yaklaşık 10dk bekledim .can eloktronikte teknik servisle görüştüm hiç bir bilgileri yok sadece restore etmem gerekiyormuş internetten bul diolar varsa tabi.
bende internetten hemen fabrşka ayarlarını yani restore dosyasını indirdim link aşşağıda 60 mb. birde işletim sistemi var ilk bunu kurun oda 200 küsür mb. dosyaları zipten çıkarın .açılışta intro 1 e basılı tutun.
buyrun arkadaşlar.

link :

Cevap: korg pa3x kitlenme sorunu!!!

3x teki O.S silme sorunu sadece set yükleyip silmekten kaynaklanmıyor.

Alette ciddi bir açık var ve bu açığın kapatılması gerekli.

Donanımsal hatalar da var... (orgu kapatırken ÇAAT die amfiden ses vermesi gibi)..

korg pa 3x kullanmaya başlayanlara önerim kesinlikle pa800 veya 2x globallerini yüklemesinler 800 ve 2x ses veya ritimleri ayrı dosyalar halinde yükleyin.
editlemelere başlamdan önce ram i formatlayın.

editleme yapaken sıksık yükleme silme yapılacağı için flaş bellek yerine pc bağlantısını kullanmanızı öneririm korgpa sitesinde driverlar var

Moderatör tarafında düzenlendi:

bencede arkadaşlar mantıklı madem set çıkmadı ve pahalı bi fiyata aldınız neden? bu kalvayeye nerden baksan 3/5 ay sonra set çıkar o zamana fiyatlar dahada düşer korg pa3x e nasıl set yapacağınızı kısadan anlatayım sorunsuz kullanabilirsiniz ki zaten dokunmatiklerde problem oldugunu duydum
ilk önce orgu tamamen fabrika ayarlarına dönüştürün
daha sonra sample bankanızdaki loop ritimleri ve kullanacağınız seslerin kmp lerini tane tane yükleyin yüklediğiniz loop kitler ve drum kitlerle tüm ritimlerinizi yapın
daha sonra tane tane elektro yay mey ney vs.. kmp lerini yükleyin ve editleyin
bunu sizde yapsanız 5 aydan önce bitmez o zamanada fiyatlar 6000 tl ye düşer
fakat set yapılmadı demeyin set yapmak kolay değil cüneyt ertaç olsun korg distiributorluğu olsun ketron olsun herkes uğraşıyor ve işçiliklerini beyeniyorum cizane ama nacizane görüşüm pa3x için acele etmedinizmi?

bencede arkadaşlar mantıklı madem set çıkmadı ve pahalı bi fiyata aldınız neden? bu kalvayeye nerden baksan 3/5 ay sonra set çıkar o zamana fiyatlar dahada düşer korg pa3x e nasıl set yapacağınızı kısadan anlatayım sorunsuz kullanabilirsiniz ki zaten dokunmatiklerde problem oldugunu duydum
ilk önce orgu tamamen fabrika ayarlarına dönüştürün
daha sonra sample bankanızdaki loop ritimleri ve kullanacağınız seslerin kmp lerini tane tane yükleyin yüklediğiniz loop kitler ve drum kitlerle tüm ritimlerinizi yapın
daha sonra tane tane elektro yay mey ney vs.. kmp lerini yükleyin ve editleyin
bunu sizde yapsanız 5 aydan önce bitmez o zamanada fiyatlar 6000 tl ye düşer
fakat set yapılmadı demeyin set yapmak kolay değil cüneyt ertaç olsun korg distiributorluğu olsun ketron olsun herkes uğraşıyor ve işçiliklerini beyeniyorum cizane ama nacizane görüşüm pa3x için acele etmedinizmi?

Aynen Katılıyorum.. Çok aceleci davranıldı, B irazda Gaz verildi:)

keşanlı mustfa kardeşime katılıyorum. pa2x in 2. eline 5000 lira vereceğime 3x alırım, ki aldım.iyiki de almışım farkıda gördüm. çok fark var. kitlenme sorunuda sürüm yükseltesiye kadar dewam eder.

3x teki O.S silme sorunu sadece set yükleyip silmekten kaynaklanmıyor.

Alette ciddi bir açık var ve bu açığın kapatılması gerekli.

Donanımsal hatalar da var... (orgu kapatırken ÇAAT die amfiden ses vermesi gibi)..

Korg pa3x hakkinda ilk defa ciddi dogru ve teknik hatalari tespit eden bir gorus okuyorum bu klavyeye sazan gibi atlayan muzisyen arkadaslar ileride bayagi basi agriyacak softwear eksiklikler bir sekilde belki!!! duzeltilir ama hardwear nasil olacak onu bilmiyorum korg 3xde maxwave diye bir firmanin cikardigi saund parlatma teknolojisini kullanmis bu teknoljiyi bircok laptop ve tv firmalari spaeker'lerinde hala hazirda kullaniliyor biraz kasa duzeltilmis birkac ses eklenmis onun disinda hic bir yenilik gormedim aceleye gelmis ve dikkat edin ilk parti turkiyede satildi kapis kapis gitti hic kimse hatalari gormeden aldi insallah bu buyuk hatalar duzeltilir .

arkadaşlar kime inanacağımızı şaşırdık biriniz harika fevkalade elimizdeki settler yeterli diyor birileride yok kardeşim set met hikaye
bence 2x daha baba 3x e göre birileride yeniliği herzaman takip etmek lazım diyorlar ama müzisyen arkadaşlar nevaleleri paylaşmaya gelince parasız bir sey vermiyorlar emege tabik isaygı gecelerce uğrasıyorlar arkadaslar ve yapıyorlar setleri alan arkadaşlarda kendileri yapmış gibi ortaya sürüyor bu sefer benim yaşımdaki arkadaşlarıma sesleniyorum ben 36 yaşındayım burada yeni gençler cok iyi bir komplo teorisiyle işin su yolunu götürüyorlar büyüklerede saygı diyorum ben 3 x set olacaksa güzel bir set yapılır ve herkez kullanılır yetkili arkadaşlardan genel bir müzik derneğine öncü olmalarını istiyorum iyi bir dernek yapmak vede coğunluktayız azınlıkta değil ama bunu güzel bir kamulaşma haline getire biliriz ve alacak arkadaşlarında kafasını karıştırmamış oluruz benim full pa1x var ama bakıyorum her seyde bir sorun yazılıyor cıkartılıyor birde aletin iyi taraflarını yazarsanız bizlerde onları öğrenmiş olalalım arkadslar saygı ve sevgiler piyanist bekir

Arkadaslar pa3x avustralyada hic ama hic tutulmadi, turkiyeye ilk satislari vermisler cunki biliyolarki turkler arastirmadan direk atlicak. bence herkes beklesin almasin

valla hocam zaten nerde patlak mallar olur türkiyeye yollarlar onlarda işi öğrenmiş. İphone 4 olayına dönmüş bu, iphone 4 ün ilk partilerinde sorun çıktı bariz apple kendiside kabul etti ama iş işten geçti ve türkiyeye postaladı resmen bozuk malları sabahlara kadar sıraya girip aldılar hemde ne alma. hatta sonra arkadaşım bildiği halde gitti aldı. yeniliğe çok açığız.