• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg Pa800 Soru Cevap

Cevap: Korg Pa800 Soru Cevap

hocamm ufak bir sorum olacak pa2x setini pa 800 e yükleme şansımız var mı yada pa2x setinden beğendiğim bir ritmi veya bir seti pa800 e yükleye biliyormuyum nasıl olacak saygılarr

hocamm ufak bir sorum olacak pa2x setini pa 800 e yükleme şansımız var mı yada pa2x setinden beğendiğim bir ritmi veya bir seti pa800 e yükleye biliyormuyum nasıl olacak saygılarr

Arkadaşım ayıklama yapma durumunu bilmem; fakat setin olduğu gibi yüklenmesi ramdan yana sorun çıkarıyor diye biliyorum.Deneme bence.Zaten yeteri kadar set var.Bellekleri sürekli formatlamak ve oraya sürekli veri yüklemek o makineye aslında zarar vermektedir.Fazla kurcalama derim.İki günlük keyif için yüklü meblağlarda sıkıntı çekme.

Moderatör tarafında düzenlendi:

arkadaşlar pa800 aldım vahde set yüklü 64mb başka bir set tavsiye edermisiniz?
birde flaş belleğe ritim yükleyip orga yükleme yapmadan flaşdan çalıyormu acaba?

Moderatör tarafında düzenlendi:

korg pa800 MIDI yükleme esnasında kilitli olan MIDI ler yanlışlıkla yüklenmiş. erase yapamıyoruz silmek için bilen varsa yardımcı olsun lütfen

Merhaba, pa 800 almayı düşünüyorum ve 128mb ram taktırmak istiyorum. eğer 128 mb ram taktırırsam ram yanma gibi bir ihtimal olur mu ? 64 mb ramlarda bir sorun olduğunu ve yandığını anladım bu zamana kadar gördüklerimden. yardımcı olursanız sevinirim..

Merhaba, pa 800 almayı düşünüyorum ve 128mb ram taktırmak istiyorum. eğer 128 mb ram taktırırsam ram yanma gibi bir ihtimal olur mu ? 64 mb ramlarda bir sorun olduğunu ve yandığını anladım bu zamana kadar gördüklerimden. yardımcı olursanız sevinirim..

128 mb ramlarda yama riski yok,64 ler de de yanma riski var ama sana bağlı yani kullanıcıya bağlı,bilincsizce kullanmaya gmiyo pa 800 ,bir şeyi yapmadan evvel araştırmak bilgi toplamak bişeyleri öğrenmek gerekiyo,kafana göre kullandığın zaman ramı yakarsın,
ramın yanmaması için ufak defek şeyler yapmalısınıki yanmasın,
bi kaç tane örnek verim,

başka set yüklemeden evvel eski seti komple silmeniz gerekir,

seti yüklediğiniz zaman orgu mutlaka kapatıp yeniden açmalısınız,

eğerki setinize sample atacaksanız,ramdaki boşluğa göre hareket etmelisiniz,yani atacağınız samplelerin mbgytına bakıp ona göre atmalısınız,

ramı fazla zorlamamak için,setin mbgytı 50 55mb olursa ram kolay kolay yanmaz,bunlar kısaca örnek verdim,dikkatli kullanmak gerekiyo,

pa 800 e nasıl ses kaydedip üstüne bağlama calarım bunu yapmak ronaldlarda cok kolaydı bunda neden zor yardımcı olursanız cok sevınırım kırıkkaleden emrah

Ksf doslarını ve wav formatındakı taksımlerı nasıl orga atabılırım acaba bılen warmı?

slm arkdaslar pa 800 cıftetellı mıdısı lazım bana yardımcı olabılecek arkdaslar varsa tsk ederımm

teşekkürler