• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

necarman manyetik...

musyshen

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
yamaha A2000, Korg pa3x pro, bağlama
slm arkadaşlar bağlamamın manyetiklerini değiştirmek istiyorum...
aranızda necarman ns44 veya nk 44 rainbow modelini kullanan var mı? ya da dimarzio dp102 ye göre kıyaslama yaparsak tercihiniz hangi yönde olacaktır...
saygılar...

Cevap: necarman manyetik...

dimarzo kullanan başka bir manyetiğe alışamaz.bir kere taktır senelerce kullan.kıyas bile yapılamaz.en babası ise dimarzo x2n yani çubuklu olan ama 4 telli içinse dp102 de olur.ama favorim x2n.

Dimarzio DP 102 ve X2N Gitar manyetigi, eger sazla rock veya metal türü müzik calacaksan uygundur.

Arkadasim, taninmis baglama virtözünün baglamasinda bir kere Dimarzio X2N gören herkes basladi X2n taktirmaya. Aslinda saz icin hicde uygun olmayan bir Manyetiktir.

Kullaktan dolma bilgiler paylasmiyorum, Necarmanin NK44 leri harika, bosuna paranizi marka ve reklamlara harcamayin.

Imkanin varsa, ikisinide baglamana takdir dene, farki gör, eminim Necarmani tercih edersin..

Birde ekleme yapayim, Dimarzio DP102 Dimarzio X2N 'dir yani ikiside ayni manyetik..

Moderatör tarafında düzenlendi:

okan09okan09

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bende Necarman manyetiği kullanıyom. Tek Kelimeyle süper. Tavsiye ederim.

ikiside yerine göre tatlı ama bağlantı en önemli unsur

Değerli Kardeşim.Bütçene göre Necarman al ama bütçen yeterliyse Schaller yada Dimarzio al.Ben 3 Telli Electro Bağlamada Necarman NS51,4 Telli Electro Bağlamada Schaller kullanıyorum.İyi çalışmalar.

bende necarman kullanıyorum çok memnunum

Bendede Necarman NK45 Var Çok Memnunum. Tonları Net. Bağlama Manyetiği Bana Göre Necarmandır. Dimarzioda Kullandım Fakat Dimarzio Sert. Düğün Çalacak Arkadaşlar Özellikle Dimarzio Düşünmesin Çünkü Sert Tonları Vardır.O tesisat Doyurmaz net Çıkartmaz Boğuk Verir Denedik Çünkü.Studio Kayıtlarında Felan Performansı Güzel Ama Necarman Kullandık Kayıt Olsun Düğün Olsun Salon Düğünleri Olsun Yani Açık Alan Kapalı Alan Gayet Hoş. Hem Sert Hem Yumuşak Hemde Gevrek bi Tonları Var.Diğer Manyetikleri Bilmiyorum Ama Benım Nk45 Öyle. Bağlantıda Çok Önemli ;)

Nk45 Kullanıyorum Çok Memnunum.