• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Or 700 v2 satıp pa 800 almak istiyorum.Düşünceleriniz arkadaşlar...

obsessed

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg pa 8oo & Korg is40
Merhaba ben uzun yıllar korg kullanıcısıydım ancak geçen 6 içinde yamaha psr or 700 v2 kullanıcısı olarak aranıza katıldım.Bana ritimleri hoş veya sesleri güzel olsada dolu dolu gelmiyor.Yani ritimler tam sert ve net değil gib bu yüzden özellikle rumeli müzik anlamında korg beni yeterince tatmin ediyor gibi geliyor sizler ne dersiniz.

Teşekkür ederim.

Cevap: Or 700 v2 satıp pa 800 almak istiyorum.Düşünceleriniz arkadaşlar...

bence pa 800 derım usta guzel alet bende 6 ay kullandım yamaha sonra pa 800 valla mermı gıbı alet tabı guzel kullanıursan

Merhaba ben uzun yıllar korg kullanıcısıydım ancak geçen 6 içinde yamaha psr or 700 v2 kullanıcısı olarak aranıza katıldım.Bana ritimleri hoş veya sesleri güzel olsada dolu dolu gelmiyor.Yani ritimler tam sert ve net değil gib bu yüzden özellikle rumeli müzik anlamında korg beni yeterince tatmin ediyor gibi geliyor sizler ne dersiniz.

Teşekkür ederim.

aslında bu bir polemik konusu ama ben polemiğe girmiycem. zevkler ve renkler tartışılmaz tabi, bana görede yamahanın ses ve ritimleri çok daha pro. siz zaten fikrinizi belirtmişsiniz, başkasının fikrini almanız çok saçma geldi bana. bence 1 tane pa 800 alın ve keyifle kullanın ve bu tarz konularada çok takılmayın derim...

Anlıyorum konuyu kilitleyebilirsiniz.

Teşekkür ederim.

arada zaten uçurum fiyat farkı var tabiki pa800 daha iyi alet sorman bile hata bence orgları karşılaştırırken aynı fiyatlı olanları karşılaştırmak doğru olur

arada zaten uçurum fiyat farkı var tabiki pa800 daha iyi alet sorman bile hata bence orgları karşılaştırırken aynı fiyatlı olanları karşılaştırmak doğru olur

Ama her zaman fiyat farkına aldanmak doğru olmayabiliyor abicim.Mesela sen Or700TR V2 ile pa800'ü fiyat bakımından karşılaştırırsan doğru olmaz.Tamam pa800 daha pahalı ama neden pahalı???Bunu düşünmek lazım.Şu an piyasanın nabzını tutan marka korg.Sakın yanlış anlaşılmasın asla marka fanatikliği yapmıyorum.Ben korg da kullanıyorum yamaha da.Ama pa800 ve or700 her ikisi de oldukça başarılı aletler.Korg çok tutulduğu için piyasası hiçbir zaman düşmüyor.10 yıllık pa 80 ler bile 2500 liradan alıcı buluyor.2500 lira pa80 e verinceye kadar sıfır Or700TR almak daha mantıklı.:cool:

Ama her zaman fiyat farkına aldanmak doğru olmayabiliyor abicim.Mesela sen Or700TR V2 ile pa800'ü fiyat bakımından karşılaştırırsan doğru olmaz.Tamam pa800 daha pahalı ama neden pahalı???Bunu düşünmek lazım.Şu an piyasanın nabzını tutan marka korg.Sakın yanlış anlaşılmasın asla marka fanatikliği yapmıyorum.Ben korg da kullanıyorum yamaha da.Ama pa800 ve or700 her ikisi de oldukça başarılı aletler.Korg çok tutulduğu için piyasası hiçbir zaman düşmüyor.10 yıllık pa 80 ler bile 2500 liradan alıcı buluyor.2500 lira pa80 e verinceye kadar sıfır Or700TR almak daha mantıklı.:cool:

evet sana katılıyorum pa80 ile or 700 ü karşılaştırmak yerinde ikiside aynı fiyat
tercih meselesi isteyen pa 80 isteyen or700 alır her aletin kendine göre iyi ve kötü yanları vardır kişilerin isteklerine göre verimleri değişir

or700 üzerine 1500tl verip alınıcak alet deil pa800, pa2x pro desen hadi neyse, pa800 milleti kanser ediyor, alışmak bir dert malkzemenin kalitesizliği ayrı bir dert ha ama ne var nevale bol

Benim burada kıyaslama gibi bir düşüncem olmadı zaten elbette ikisi arasındaki fark fiyatındanda belli oldugu gibi göz ardı edilemez.Burada or 700 v2'yi kesinlikle kötülemiyorum yanlış anlaşılmasın tam tersi keyile çalıyorum ritimler yazıyorum veya editliyorum ben sadece rumeli düğünleri için beni doyurmadıgını düşünüyorum.Yoksa son aldıgım duyumlarda ki sağlam kişilerden mp3 board çalışması yakın zamanda bitecek ve pa 8oo'e takılandan daha makul bir fiyata takılabileceği üst düzeyde bir kaç çalışmaınında oldugu konusunda....
Sadece gerçekten değermi yoksa sabır edip özellikle dışarıdan drumkit yükleme veya ses yükleme gibi ekstraların olabilme olasılıgının yüzdesi ne olabilir.vs.vs.

Ben fiyat için söylemiyorum ritim ve özellik açısından söylüyorum yoksa burada kötüleme gibide bir niyetim yok or 7oo v2'yi zevkle çalıyorum ritimler yazıyorum sadece doyurmadıgını düşünüyorum.Sizlerinde fikrini almak istedim.