• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Or 700 v2 satıp pa 800 almak istiyorum.Düşünceleriniz arkadaşlar...

Cevap: Or 700 v2 satıp pa 800 almak istiyorum.Düşünceleriniz arkadaşlar...

ben or700 v1 i uzun süre kullandım üzerinde çok şeyler yaptım or700 de mp3 soundu var çok temiz bir sound gerçekten ama canlı müzikte insan şöyle davullar basları güçlü gelen canlı sound arıyor or700v1 i sattıktan sonra bir süre yeni bir alet almak için baya kafa yordum 2500 lira gibi param vardı 3 seçenek üzerinde durdum or700v2 pa80 ve sx3000
or700v2 gerçekten kullanımı çok zevkli ve yeni sample sesleri çok güzel swiçler hiç arıza yapmıyor çok pratik fakat klavyesi çok kötü ve soundu zayıf değil mp3 kalitesinde bir alet ayrıca daha öncede kullandığım için birazda değişiklik istediğimden almadım
pa80 zaten belli ama ben bu aleti sevmiyorum kullanıcısı çok sıradan bir org oldu kartla martla uğraşmak ayrı sıkıntı karizması sıfır herkezin anladığı gelip kurcaladığı bir alet kendime yakıştıramadım
fazla kimsenin kullanmadığı kullanımı karışık piyasası az olan fakat bunun yanında kasası metal çok sağlam klavyesi çok kaliteli yarı ağırlaştırılmış soundu çok gerçekçi ve güçlü canlı müzik için çok sağlam bir soundu olan aradığım her özelliği bulunan sx3000 ni aldım aletin piyasası yok satması zor ama yinede aldım çok beğendim en sevdiğim tarafı kimse bu aletten anlamıyor görüntüsü ve tipi çok güzel önümde çalarken göz dolduruyor karizması var aletin:)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Hocam bu cihazda usb varmı yoksa kartlımı

Benim burada pa 80'le ilgili her hangi bir düşüncem olmadı zaten ki pa 80 olsa bunu hiç düşünmem or 7oo pa 8o'den daha iyi alet sadece pa 800'le ilgili düşüncelerinizi almak istedim bugünde bir öğretmen arkadaşımla istişare ettik ve arasındaki farkın drum kitlerdeki net vuruşlar oldugunu anladık ki benide rahatsız edende buydu ancak batı ritimlerinde veya dabrukalı tek ritimlerde harika ve alt yapı bas gitar,yaylılar,gitarlar kısacası akor bölümü harika neyse sonuçta yormlarınızı bekliyorum.

Teşekkür ederim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

[QUOTE = profesör ; 50550 ] Hocam met cihazda usb varmı yoksa kartlımı [/ QUOTE]

Bu alet dediğiniz or 7oo kullandıgınza göre biliyorsunuz pa 8oo'de usb var.

v2 güzel org .ama alma gücün olduktan sonra tabiiki pa 800 daha güzel org.hiç düşünme hemen al.ben seni iyi anladım.v2 aslında terkedilmeyi hakeden yapıda bir org değil .sen bunu demek istiyorsun bence.imkanın varsa onuda tut diycem ama iştee.

evet abicim trakya yöresi için yamahanın tınıları biraz hafif kalıyor.
ama or700 v2 ile de fevkalade rumeli çalışmaları yapanlar da var.
ancak biz insanoğlu herşeyin en iyisini istediğimiz için eldekinle yetinmesini bilmiyoruz.
sen en iyisi pek ayrıntıya girme kararını zaten vermişsin. al bi pa800 tak usb yi.
ister rumeli ister makedon ister alaturka yap,sağlam kullanırsan kolay kolay arıza çıkarmaz.
saygılar...

v2 güzel org .ama alma gücün olduktan sonra tabiiki pa 800 daha güzel org.hiç düşünme hemen al.ben seni iyi anladım.v2 aslında terkedilmeyi hakeden yapıda bir org değil .sen bunu demek istiyorsun bence.imkanın varsa onuda tut diycem ama iştee.

Beni anladıgınıza sevindim ve samimiyetinize inanıyorum.Ben gerçekten orgun performansından memnun oldugumu söylemek isterim ama beni doyurmuyor.İnanın elimde olsa ben bu orgu satmam hatta bir öğretmen arkadaşım bu konuda batı ve oryantel seslerinde harika oldugunu yemek müziklerinde özellikle kullanılabilirlik açısından harika oldugunu kitlerin özellikle korg gibi olmadıgını söyledi.Ben satmak istemem ama malum zor bunu vererek üstüne 1ooo TL verebileceğim bir pa 8oo beni memnun edecektir.

evet abicim trakya yöresi için yamahanın tınıları biraz hafif kalıyor.
ama or700 v2 ile de fevkalade rumeli çalışmaları yapanlar da var.
ancak biz insanoğlu herşeyin en iyisini istediğimiz için eldekinle yetinmesini bilmiyoruz.
sen en iyisi pek ayrıntıya girme kararını zaten vermişsin. al bi pa800 tak usb yi.
ister rumeli ister makedon ister alaturka yap,sağlam kullanırsan kolay kolay arıza çıkarmaz.
saygılar...

Var oldugunu biliyorum.Bende gayet güzel rumeli çalışmaları yaptım ve çoğu kişilerden orgla ilgili olumlu tepkilerde aldım.Ancak şu var ben dolgunluk istiyorum.Yoksa org hem okulumda hemde programlarda gayet iyi performans veriyor ve herkesde beğeniyor.
Benim isteğim ritimlerde dolgunluk vermesi ki çoğu pa 8oo vya pa2x ritimlerini editleyip üzerine yazdım ancak or 7oo onlar gibi net bir ses vermiyor kitleri zayıf kalıyor.

Var oldugunu biliyorum.Bende gayet güzel rumeli çalışmaları yaptım ve çoğu kişilerden orgla ilgili olumlu tepkilerde aldım.Ancak şu var ben dolgunluk istiyorum.Yoksa org hem okulumda hemde programlarda gayet iyi performans veriyor ve herkesde beğeniyor.
Benim isteğim ritimlerde dolgunluk vermesi ki çoğu pa 8oo vya pa2x ritimlerini editleyip üzerine yazdım ancak or 7oo onlar gibi net bir ses vermiyor kitleri zayıf kalıyor.
aynen sana katılıyorum bizim ege yöresi için söylüyorum 100 piyanist şantörden
80 i korg kullanıyor.korgun ölüsünde bile (i3,is serileri) drum kit percussionlar gümbür gümbür geliyor.özellikle de krosslar.bunlar bi piyanist için çok önemli şeyler.sesler de başka markalara nazaran doyurucu. ve bi o kadar kulağımız alışmış eskiden beri
ne bileyim yani bağımlılık yapmış.bende yamaha kullandım eskiden ama alaturka
yapacaksan korgtan başkada makine yokk!!
fazla uzatmaya da gerek yok konu başka yerlere kaymasın :)

İlgi ve alakanıza Teşekkür ederim.