• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Org seçimi için yardım (Bk-5 vs Pa500tr)

Cevap: Org seçimi için yardım (Bk-5 vs Pa500tr)

dostum bunlar benim videolarım. bende ev kullanıcısıyım... bir bak istersen...

Volkan.B isimli bir üye var kardeşim.. kendisi ilk önce bk-5 kullanıyordu sonra pa500 aldı... sen bence ondan yardım şste formda ara bul... ben bk-5 kullanıyorum memnunumda.. ama o arkadaş ikisini kullandı en iyi cevabı ondan alırsın....
Eğer ses ritim kriter olsaydı farklı şeylerde söyleyebilirdim. Fakat arkadaş öncelikli olarak sağlamlık ve kullanım kolaylığı demiş.

Roland zaten oldukça kaliteli ve sağlam. Pa 500'ün sağlam olmadığını söyleyen arkadaşları ben pek anlayamıyorum. Haftada bir kaç defa salondan salona arabada karga tulumba cihaz taşınırsa, üzerine içecek, ıvır zıvır malzeme konursa, sahnede başında loş ışıkta sigara içilirse vs. hangi cihaz olsa zamanla haşat olur. Cihazı evinin bir köşesine koy senelerce kullan, sorun yok.

Kullanım kolaylığına gelince; Pa500 piyasadaki en pratik aletlerden birisi. Bk5 bu konuda biraz sıkıntılı.

Kullandığım cihazları yazayım ki markaya bağlı olmadığım anlaşılsın.

Roland
e16tr
e40
e500
em50or
g600
g800
g1000
gw8
bk5or

Korg
ix300
i3
is40
i30
pa60
pa500tr

Ketron
xd9
sx3000

Yamaha
s650
or700 v2+
ve şuan hedefimde a2000 (ve/veya pa3x) var.

Görüldüğü gibi markaya bağlı birisi değilim. İki aletinde artıları eksileri var ama pa 500 tr bir değil birkaç tık önde bk5'den. Bk5'inde öne çıktığı noktalar elbette var ama genel olarak görüşüm budur.

Benim tavsiyem pa500 dür ama bk5 düşünürsen oda kötü cihaz değil kesinlikle.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Ben de sizi bekliyordum. Her iki orgu da kullanan birinden yorum almak gayet iyi oldu. Pa500'ün kalitesizliğine o kadar vurgu yapılıyor ki, insan ister istemez tereddüte düşüyor. Szi bu konuya açıklık getirdiniz net olarak. Teşekkürler.

pa 500 ü kullanmış biri olarak alma derim bk 5 daha iyi hayırlı akşamlar

dürüstçe söyliyim hayatımda ilk defa bişeyden bu kadar pişman olmuştum benim şahsi görüşüm sebeplerine gelirsek
1 tuşlar ve kasa çok dandik bana göre
2 hoparlörleri ara ara sınır bozucu bi cizirti yapıyodu
3 halay falan çalamazsın çünkü zurna sesleri çok kötü hatta o seslere zurna bile denemez
4 ekranın altında ana kartı var galiba çok ısınıyo
yanı bende sıfır almştım 2200 e ama 1500 zor sattım 6 ay kullandım ama hiç tat alamadım ama bu kişiden kişiye değişir amacım sana fikir vermek bence al bk5 kafan rahat olsun mp3 de var daha ne olsun üstadlar devamlı ritimde yazıyo

Bende pa500 tr kullandım bir dönem iki aletinde artı ve eksilerini yazmaya çalışacağım..
Korg pa500 Roland bk-5 OR
polifoni 96 ------------------------------------------------polifoni 128
saund .eh işte--------------------------------------------daha iyi
kullanım kolaylığı-------kolay-----------------------------sahne için kullanımı sıkıntılı
ritm zenginliği----------iyi-------------------------------------iyi
Kasa sağlamlığı-------iyi ------------------------------------- daha iyi
tuşlar----------zayıf--------------------------------------------daha iyi
mp3 --------yok-------------------------------------------------var
sample atma ---yok-----------------------------------------yok
ikinci el değerleri ---daha iyi-------------------------------durgun
ekran ------iyi dokunmatik-----------------------------------küçük ekran

bk-5 teki davul tonları bile yeter alman için.Ben de zamanında 2 cihaz arasında kalmıştım ama bk-5 her yönden kalitelki ve tam f/p cihazı.Demo yapan yok demişsiniz.Bence biraz bakının gerektiği kadar demo var.

dahada istersen bk5 ve demo bölümlerine bakabilirsin sitemizin.

evde kullanacaksan bk5 ama sahne alıp başkaların yazdığı setleri kullanacaksan pa500 al bende ev kullanıcısıyım sizin gibi bk5in rtim güncellemelri cok ve devamlı ayrıca bk5 rtim yazanlar OmerX, Muhren, Batuhan, Serkan, EMO, SMS, Alper, Erhan daha ismini sayamadığım birçok profosyonel bedava rtim yazmakta ve ayrıca zamanla sende kendi rtimlerini yazabileceksin ben diğer arkadaşlarında dediği gibi bk 5 derim simdiden hayırlısı olsun..
(not : daha gecenlerde 9 tabe omerx rtimleri yayımlandı hemde bedava bunları pa500 de ancak para ile satın alırsın ayrıyeten birde unuttuğum en önemli noktası mp3 board ve karaoke yapabilme mikrofon bağlanabilme )