• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

pa1x ile pa800 arasındaki farklar

macitvega

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
ketron x1 + yamaha dx7 II hd
dostlarım bu gün pa800 ümü verip pa1x aldım aralarındaki farkı paylaşmak istedim
pa800 64mb - pa1x 32 mb
hafif - ağır
soundları kötü - soundları süper
tuşe normal - tuşe süper
parçalar çinden gelme - parçalar orjinal
set kısıntısı yok - set sıkıntısı var (şimdilik)

arkadaşlar gerekli ritimleri ve sesleri dizayn edip set yapacağım emo bord u olan arkadaşlar satmayı düşünürse bana bu no dan ulaşabilirler 0532 504 00 79 macit saygılar

Cevap: pa1x ile pa800 arasındaki farklar

evet sevgili arkadasim cok fark var bende pa 800, u verip tekrar pa1x aldim harika bir alet saundlarda cok fark var yani pa 1x i tercih ederim birde senkal set,i yukledinmi supper.

Pa800 ün ses kalitesi 1x e on basar. 1x de rx teknolojisi ve ekolayzer yok. Efektler de az. Pa800 de sorun , çok düzgün set olmaması,kendi sampleleri parmakla sayılacak kadar az olması, seslerin ve kitlerin çoğu eski cihazlardan devşirme. Çoğu pa800 setlerdeki sesleri inceledim de ,ses gainleri nerdeyse sonuna kadar açık. Bu ayarsızlık bile seslerde peak yapar. tesisatta iyi ses çıkmaz gibi sorunlar olur. Pa800 işlemcisi 1x in işlemcisinden teknolojik olarak çok daha uygun.
Tekrar tekrar söylüyorum , Pa800 ün karakterine göre sample yok, olan da iyi yapılmamış ve çok çok az.

pa800 ün ses kalitesi pa1xe 10 basar cümlesine katılmıyorum.
çok yanlış bir düşünce. ve adım gibi eminim siz pa1x i hiç dinlememişsiniz.
bende pa800ü verip pa1x alanlardanım. pa1x çok çok harika bir alettir.

işi bilenler bilir pa1x tabiki daha kaliteli sağlam güzel bir alet pa 800 bence tam bir fiyasko alette birkere tip yok ayrıca içide mum gibi utanmasalar karbondan yapıcaktılar aleti..tamirci raflarında şampiyon olmuş bir alet rem yakma ekran sorunu tuş göçmesi düğme kopması gibi..
ne hikmetse set sevdası yüzünden piyasada çok tutuldu ama bu aletten bir çok sektör özellikle tamirciler köşeyi döndü..bence doğru terciğ hayırlı olsun arkadaşım

Ondan değil ,çok fazla satıldığı için ve kullanıma bağlı olduğu için arıza oranı da elbette fazla görülür. Ayrıca pa1x i de kullandım. Biliyorum. Beton ve kömür torbası kadar ağır cihaz.

ağır olması çok çok iyi bu sana benim malzemem çok kaliteli diyor bu arada pa1x çilere müjde set yapımına başlanmıştır çok tatlı ve süper set yapıyorum yanlız yardımlarınızı bekliyorum pa800 deki seslerimi alamadım o yüzden sıfırdan başlayacağım rx teknolojisi yok değil rx olarak ses edit yok yapılmamış onuda yapacağım rx dediğimiz olay yavaş basınca ayrı ses hızlı basınca değişken ses demek alet teknoloji olarak çokta eksik değil 800e bu arada itiraf ediyorum umoset i yükleyip sahneye çıktım kulağım alışmadı soundlara güzeldi ama istediğim gibi değildi kafama göre editleyeceğim pa1x hakkında paylaşımlarınızı bekliyorum yorumlarınızı kafama koydum bu aleti tekrar ayağa kaldırmayı planlıyorum + set ücretsiz olarak yapılacak

senkal set göndersende denesek? en iyi setin içerisinde değişiklik yapıp set yapmak istiyorum

KORG olsunda gerisi yalan.

:) yok hocam ketronlarda parasına güzel aletler audya5 e gücüm yetmiyor o yüzden şimdilik pa1x setide düzenledikten sonra manyak set olacak sample arşivim var fakat yeni sesler eklemek isterim pa1x e