• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

PA600'de kendi setimizi nasıl oluşturabiliriz? Lütfen Yardım

Müziksiz Asla

Gold
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Pa600Qt
Merhabalar. Ben genelde çok dağılmayı sevmediğim için Ce set ile kendi çapımda eğleniyordum. Ancak diğer setlerde gerçekten güzel ses ve ritimler var. Tabi hepsinin kiti farklı. Nasıl kendi setimizi oluşturabiliriz, illa ki bir yolu olmalı :)

Konuyla ilgili yardımlarınızı rica ediyorum. Sevgiyle kalın.

Cevap: PA600'de kendi setimizi nasıl oluşturabiliriz? Lütfen Yardım

Kendi setini yapman,buyuk zaman tecrube emek ve Bilgi isteyen birseydir,piyasadaki butun setleri tek tek deniyeceksiniz,en sevdiginiz ritim ve seleri ayri ayri toplayip birlestirerek yeni bir set yapacaksiz,eger daha once yapmadiysaniz buyuk bir zaman ve emek lazim,yani vaktinin cogunu aletin arkasinda gecirmeniz lazimmm.gercekten kolay birsey degilll

Güzel diyorsunda bende nasıl yapılabileceğini sormuştum zaten. :)

bu vıdeolara bakarak fıkır sahıbı olabılırsın

Günaydin ustam

önce istediginiz ritimin hangi drum ,perc kitlerle, acc, bass larin calsitiginizi bir not etmeniz gerekecektir kitleri drumlari baska bir drumkitle calsitirmak istiyorsaniz bunu ya edit yapmaniz veyada yeniden yazmanizda mümkündür ayrica acclerdeki sesleri ileki yazilmis olan seslerle kulanmak zorunda degilsiniz öylece bir setten sectiginiz ritimi alip ya sizin kulanmakta oldugunuz sete ilave yapabilirsiniz yada tektek bu sekilde ritimleri setlerden alip kendinize set yapabilirsiniz eyer herhangi bir setinizin üzerine ilaveler yapmak istiyorsaniz ram daki kac mb yer kalmis ona dikat etmelisiniz.

ayrica bu dedigim not alma konu korgun kendi sayifasinda bir programi var onunlada bu mümkündür yanliz bu programin ücretli oldugunu biliyorum fakat tam olarak emin degilim

saygilarimla

Moderatör tarafında düzenlendi:

@Tufan54
Bahsettiğiniz videoları izleyip uğraştım. Ancak anlatılan gibi bir durum söz konusu olmadı. Yani yapamadık.

@Ertan1970
Bahsettiğiniz programda bunu yapmak kolay ise çok parada değilse temin edeceğim mecburen. Çünkü bu işlem ile uğraşırken kendi setimi de bozdum sanırım. Çok set yükle sil yaptığım için kendi setimin drum kitlerini eksik alıyor olabilir.

MB değerini nasıl girebilirim?
Eski kalıntıları komple silip kendi setimi tekrardan nasıl yükleyebilirim?

Teşekkürler her birinize.

Ustam tekrardan merhaba

orgunuza format atsaniz kalitilari silip fabrika dönüsümne getirebilirsiniz media tusundan silebilirsiniz format atabilirsiniz

sanirim siz ce seti kulaniyorsunuz veyada orgunuzu alirken üzerinde yüklüydü
fakat sunu belirteyim format atmadan SD kartinizi cikartin o kart sadece kilit kartidir sonra format atin os yenide yükleyin ve SD kartinizi yeniden takin(kati cikartmadanda format atabilirsiniz fakat sd karta yanlis bir islem olmasin diye sd kartinizi cikartmanizi yazdim) yapacaniz son islem ise cüney beyin setini tekrardan usb beleginize korg türkiye sayifasindan usb nize yükleyip orunuza tekrardan usb den yüklemeniz gerekiyor tüm islemden sonra büyük bir ihtimal orgunuz fabika cikisina dönmüs olacaktir

burda bir konu söylemek istiyorum belki arkadaslarim ustalarim biliyorlardir fakat tekrardan söylemek istedim

kesinlikle baska set yüklerken global dosyasini beraberinde yüklemeyiniz ne olursa olsun isterse pa600 seti de olsa kendi globalinizden haric baska global yüklemeyiniz tüm yaptiginiz ana ayarlar keninize göre ayalrladiniz ister koma olsun ister efekt olsun v.s ayarlar sizin globalinde sizin istediginiz gibi ayarlanmisitir ve baska set yüklerseniz globale birlikte o kisinin globaldeki tüm ayarlarinla beraber yüklemis olsurusnuz ve sonucta baze ayarlar eskisi gibi olmaya bilir o nedenle asla baska set yüklerken globali yüklememyiniz baska setteki globali silmek 1 dakika bile degildir bunu bilgisayarinizda gerceklestirebilirsiniz veyada orgunuzun üzerinde de yükleme yaparken gercekslestirebilirsiniz

saygilarimla

Ertan bey dediğiniz gibi komple sıfırladım.

Global meselesi için , indirdiğimiz setlerin içinden hemen pc'den GLOBAL dosyasını silmemiz yeterli olacaktır sanırım!

Başka setten ritim almayı da TUFAN bey'in gösterdiği video üzerine birazda mantık yürüterek sonuçlandırdım.

Ancak her bir varyasyonun tüm içeriklerini tek tek düzeltip kaydediyor olmama rağmen ritimden çıkıp tekrar girdiğimde, en son DK'leri tüm varyasyonlara uyarlamış olarak görüyorum. Bunu yapamadım bir türlü.

Bunu halledince başka şetlerden sound almaya çalışacağım.

Ayrıca setin boyutlarını nasıl görebiliyoruz içinde yüklü olan setin?

Ustam tekrardan merhaba

yüklenmis olupta nekadar bos yerinizi ögrenmek icin ilk önce sound dügmesine basiniz sonrada tekerlegin altinda menu dügmesine basiniz ekraninizda user pcm sampel yazan yere basarsaniz ram da nekadar bosluk oldugunu ögrenebilirsiniz ayrica pcm ram i kople burdan silebilirsiniz

ritim konusuna gelince diyelimki misket ritimini sectiniz ve ona ayit olan drumlari pcm ram yerinede atiniz ama ritim baslatiginizda drum kit emo olmasi gerektiginde sizin drum kit ahmet yaziyor bu siralamadan kaynaklaniyor

bunu nasil cözebiliriz
1 ritimi seciniz 2 record (kirmizi dügme) basiniz ekranda record/edit current styel yazan yere tirnaklayiniz asagda okey dügmesine basiniz
simdi yazilan ritimin drum kit acc ler sayifasinda drum yazan yere basiniz
ekranin ortasinda Trk:drum yazisina bakiniz orda eyer not etiginiz drum kit yerine baska drum kit varsa o drum kitin üzerine tiklayiniz
simdide user dk dan not etiginiz drum kiti bulunuz üzerine tiklayiniz
ve ritimi calistiriniz yani star/stop dügmesine basiniz
sonra ekranin üst sag tarafina ok isaretine bir kere tiklayiniz
ekrana write style yazan yere tiklayiniz sonrada ok basiniz areyou sure diye yazi gelecek evet diye yani yes diye tiklayiniz ve yine ekranin en üst tarafinan ok isaretine tiklayip exit form record yere tiklayiniz hepsi bu

yazdiklarim cokmus gibi geliyor ama islem okadarda cok degil ben sadece size bu sekilde yazmanin daha dorgu oldugunu düsündügüm icin detayli yazdim

saygilarimla

Valla bu kadar uğraşıp yazdığınız için çok teşekkür ediyorum. Ekran görüntüsü de aldım. Bu değerli bilgileri yarın öbür unutursam tekrar bulabileyim :)