• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

PA600'de kendi setimizi nasıl oluşturabiliriz? Lütfen Yardım

Cevap: PA600'de kendi setimizi nasıl oluşturabiliriz? Lütfen Yardım

Ertan bey bahsettiğiniz yerden ritmi 4 varyasyon dahil olmak üzere düzenleyip aldım. Teşekkür ediyorum.

Bu 4 varyasyon dışında ataklar ve introları da mı aynı şekilde almak gerekiyor. Yani introda bu şekilde düzenlemek yeterlimi? Vuruşlar falan olması dolayısı ile biraz kafam karıştı.

Ayrıca nasıl olduda tek ritim 10 mb yer kapladı bunu anlamadım.

Sample sesleri de alayım dedim ama performans olarak aldığımda boş geldi. Bunun için gerekli soundları pratik olarak alma yolu var mı yoksa yine ritimde olduğu gibi önce eski seti yükleyip Performans sesini oluşturan soundları öğrenip, sonra yeni seti yükleyip o şekilde mi eski setten alım yapmalı.

Tüm bunlara gerek bile yok esasında. Balık tutmayı ve olayın mantığını kavradık.Tek tek işime yarayan şeyleri kendim set haline dönüştürebilirim belki artık. Tabi varyasyonlar dışında introları vs. almayı da öğrendikten sonra.

Yardımınız için tekrar Teşekkürler. Tufan bey'in gönderdiği link içinde kendisine teşekkür ediyorum.

hayirli aksamlar ustam

performanc sesini alirsaniz sound bölümündeki almis oldugunuz performancin ana sesinide almak zorundasiniz

tüm sampel sesler ana sesler sound bölümündedir performanc ise sizin sound bölümüne aktardiniz sesleri alip düzenleme yapip performanc yerine kayit etmektir misal-(efekt verme 3 ses karistirm v.s gibi ayarlar)

hocam yapilan ritimler tektek ayri ayri drum kitlerle setlere yapilmamsitir böyle olsa zaten birkac ritim ancak setlere atilir oysa baze 1 drum kitle cok sayida ritimler yazilmistir bunu anlamak icin ritimleri calsitiriken tektek ekrana bakip oradan bilgi alabilmek mümkündür

bir tavsiyede bulunmak istiyorum bir set üzerinde calismalarinizi sürdürürseniz daha güzel sonuclar elde edebilirsiniz eyer cok sayida degisik degisik setlerle ugraisrsaniz cok güzel sonuclar elde edemesiniz
bu benim görüsüm cünkü kafaniz cok karisabilir

saygilarimla

Çok teşekkür ediyorum.