• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland BK-5OR ile ilgili elestirilerimiz ve beklentilerimiz!

pianist24

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Korg pa80
Degerli roland severler!
bende bir zamanlarin fanatik rolandcilarindanim ve gelismeleri gurur ve heyecanla takip etmekteyim.
Tartismasiz emo ve Zuhalmüzikin atmis oldugu güzel adimlar taktire saayan bir olay. Dahada önemlisi artik firmalari bize yönelik üretmeye mecbur birakmamiz ayri bir onur ve gurur. Isini cok iyi yapan ve artik bence belirgin bir referans haline gelmis isimler artik bu firmalar tarafindan tercih edilmekde. Bunlarin basinda emo, batuhan düvencü, can basar gibi isimleri tüm firmalarin ürün tanitimlarinda göre biliyoruz. Korgun pa80 ni ilk piyasaya sürdügünde bir arab kart vardi kalitesini hatirlayip gülümseyenleriniz vardir aranizda. Tamam ilkti sample olayi, 8 mb kapasite vardi, fakat sonuc ortadaydi. Su an ilerledigimiz yol cok güzel ve biz piyanistler icin cok faydali. Org icin özel bir websayfasi tasarlanmis, kullanici görüslerine bas vurulmakta, ritim yazmayanlar icin updateler olacak, vs. Ben e-35 den baslayarak g-1000 e kadar rolandda kaldim sonra 2002 yilinda korga gectim. Sample olayi tek nedenimdi korga gecmemin. Simdi ise rolandim yeni bir org üretmis ve kaliteli sayila bilinecek sesler barindiriyor. Fakat ben rolanda gecmekte tereddütlüyüm.
Orgtaki simdiden gördügüm eksikler nelermi?
1. edi zurna yok,
2. org distan adaptörlü,
3. söyle kaliteli sample edilmis köprüsesinide barindiran bir keman yok,
4. kanunun samplekalitesi düsük,
5. gördügüm kadariyla tempo artirmak veya düsürmek icin teker yok.
Degerli serkan kardesim bu mesaji okuyacak olursan lütfen bana darilma bu sadece benim kisisel görüslerim ve fikirlerim daha mükemmeli bulmak icin.
saygilarimla

Cevap: Roland BK-5OR ile ilgili elestirilerimiz ve beklentilerimiz!

Sağlam keman bekledim.Ritimlerden bişey anlaşılmıyo mp3 demolar olsa daha farklı olabilir.

gercekten sızlerı anlıamıorum adamlar profesyonel goruntu kayıtı yapmıslar tonlar tane tane gelıyor ve sız cıkmamıs bı orgun elestırısını yapıyosunuz bu sekılde ılerleme hıc bızaman olmaz roland cok uzun suredır boyle bı aletle bızı tanıstırmamıstı ve alet gercekten de ılk adım olrak harıka bı performansta...

plemik yapmayın herkes fikrini özgürce söylesin arkadaşlar,gündem yaylılar ve vb yok.yaylısı çok kötü,

bu cihazi ses ritim ve kullanim olarak kendi segmentinin uzerindeki farkli markalarin kendini piyasa anlaminda buyuk oranda ispatlamis ve ayrica uzerinde uzun zamandir ses ve ritim datasi olarak calisilmis modelleri ile kiyaslamak o parametrelerle degerlendirmek ne kadar dogru bilemiyorum.bana gore bk5 tr calismasiyla ortaya cikan sonuc roland in turkiye gercegini algilamasi ve buna uygun basarili bir baslangic adimi atmasidir.bu adimlarin her marka ve model tarafindan rekabetci bir ortamda gerceklesmesinden en kazancli biz kullanicilar oluruz.saygilar

bu cihazi ses ritim ve kullanim olarak kendi segmentinin uzerindeki farkli markalarin kendini piyasa anlaminda buyuk oranda ispatlamis ve ayrica uzerinde uzun zamandir ses ve ritim datasi olarak calisilmis modelleri ile kiyaslamak o parametrelerle degerlendirmek ne kadar dogru bilemiyorum.bana gore bk5 tr calismasiyla ortaya cikan sonuc roland in turkiye gercegini algilamasi ve buna uygun basarili bir baslangic adimi atmasidir.bu adimlarin her marka ve model tarafindan rekabetci bir ortamda gerceklesmesinden en kazancli biz kullanicilar oluruz.saygilar

Degerli roland severler!
bende bir zamanlarin fanatik rolandcilarindanim ve gelismeleri gurur ve heyecanla takip etmekteyim.
Tartismasiz emo ve Zuhalmüzikin atmis oldugu güzel adimlar taktire saayan bir olay. Dahada önemlisi artik firmalari bize yönelik üretmeye mecbur birakmamiz ayri bir onur ve gurur. Isini cok iyi yapan ve artik bence belirgin bir referans haline gelmis isimler artik bu firmalar tarafindan tercih edilmekde. Bunlarin basinda emo, batuhan düvencü, can basar gibi isimleri tüm firmalarin ürün tanitimlarinda göre biliyoruz. Korgun pa80 ni ilk piyasaya sürdügünde bir arab kart vardi kalitesini hatirlayip gülümseyenleriniz vardir aranizda. Tamam ilkti sample olayi, 8 mb kapasite vardi, fakat sonuc ortadaydi. Su an ilerledigimiz yol cok güzel ve biz piyanistler icin cok faydali. Org icin özel bir websayfasi tasarlanmis, kullanici görüslerine bas vurulmakta, ritim yazmayanlar icin updateler olacak, vs. Ben e-35 den baslayarak g-1000 e kadar rolandda kaldim sonra 2002 yilinda korga gectim. Sample olayi tek nedenimdi korga gecmemin. Simdi ise rolandim yeni bir org üretmis ve kaliteli sayila bilinecek sesler barindiriyor. Fakat ben rolanda gecmekte tereddütlüyüm.
Orgtaki simdiden gördügüm eksikler nelermi?
1. edi zurna yok,
2. org distan adaptörlü,
3. söyle kaliteli sample edilmis köprüsesinide barindiran bir keman yok,
4. kanunun samplekalitesi düsük,
5. gördügüm kadariyla tempo artirmak veya düsürmek icin teker yok.
Degerli serkan kardesim bu mesaji okuyacak olursan lütfen bana darilma bu sadece benim kisisel görüslerim ve fikirlerim daha mükemmeli bulmak icin.
saygilarimla

tempo için teker var.tanıtımda ben kullanmadım.keman sesi bence gayet başarılı.(bunu keman çalan ve eğitmenliği yapan biri olarak söylüyorum.)3,4 çeşit hatta daha fazla kanun var.edi zurnanın olmaması fazla birşey değiştirmez.

Bu alet Roland'ın Türk kullanıcılarını dikkate aldığının en somut göstergesi. Rolan'ın son yıllarda piyasaya sürdüğü EXR 40, EXR 46 OR, GW-8, Prelude, BK-5 OR Türk müzisyenlere hitaben yapılan klavyeler. Roland'ın bu son orgu ne kadar ses getirir bilinmez ama gittikçe çıtayı yükseltiyor.

alet cıksında ondan sonra eleştiririz cocuğun donunu gormezden eleştermeyelim bence buda bi fikir... bana gore....

Bence sınıfının en iyisi diyebileceğimiz kadar temiz bir soundu var ritimler Emo'nun zaten tarzlardan belli gayet temiz ve prof. aranjeler var.Bence iş yapacak kadar iyi bir alet.

Edi zurnayı büyük bi eksiklik gibi görmek çok saçma bu arada...