• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland BK-5OR ile ilgili elestirilerimiz ve beklentilerimiz!

Cevap: Roland BK-5OR ile ilgili elestirilerimiz ve beklentilerimiz!

1000 euroya mp3 çalan,emo çalışması olan,üstelik hoparlörlü,siteden destek vermeyi vededen,
dalında rakibi şu an yok..
ve rolandın tr. de yeniden çıkış orgu olacak kesinlikle.
bu org satar diyorum..

bencede bk5 çok iyi olacak bende exr 46 var ne hemen kıyaslama yaptım dahadoğrusu pek gerek kalmadı fark ortada

Mühren kardeşim ben 2/4 - 9/8 konusunda tereddtütte kaldım bir kaçtane daha varsa bu ritimleri duymak isterim bu cihaza çok ısındım şahsen:D

arkadaşlar roland bk-5 tr yi serkan kardeşim antepe getirdi bizlere alet üzerinde ne var ne yok gösterdi tanıttı ha kimse karşısında bi pa 3x veya tyros 4 beklemesin bu zaten mümkün deyil ama görülen şu ki bk 5 iyi bir alet yaylıları elektroları kanun sesleri kısaca tsm thm sesleri çok güzel ayrıca edi zurna olmaması öyle çokta önemli deyil zurna arayanlar için üzerinde işini görecek zurnalar var ritim kalitesi iyi üzerinde emonun ritimleri var alet mp3 ve wave okuyor transpoze yapıyor tempoyla oynaya biliyorsunuz bu fiyata bunlar fazla bence

Bu edi zurna takıntısı herkesde var ben orgtan sildim edi zurnayı sevmiyorum çünkü dinleyici edi zurna diye bağırmıyoda bi g600 e40 gibi klarneti olursa bende alıcam ne pa80 ne pa80
g600 e40 klarneti gibi tat vermiyo

bu alet zuhalde varmı şu anda teşir ürünü olarak?

batı ritim ve sesler düz bk-5 le aynımı biliyormusunuz arkadaşlar?

Gerçekçi olmak gerekirse Rolanddan hiç beklemezdim böyle bi aleti çıkarıp emoya çalışma yaptırıp piyasaya süreceğini...Gerçekten şaşırttı bu aniden ortaya çıktı ve gündeme oturdu bk5..

Alette gördüğüm eksiklikler;

1-doğu düğünlerinde olmazsa olmaz edi zurna bu önemli arkadaşlar..
2-cihazın bazı sesleri efekt olayından sanırım çok kuru geliyor, biraz efekt ayarlarıyla oynansa daha güzel işler çıkar bu aletten..( cihazdaki set biraz aceleye gelmiş gibi )
3- 2-4 ritmi düğünde ne çalanı ne oynayanı tatmin eder, ya videodaki ritim kötü yada bende sorun var. bizim bu tarafta bu tarz 2-4 ler gitmiyor.. izlemiş olduğum videolardaki ritimle bizim yörede düğün yapsan insanı linç ederler :D şaka bi yanada 2-4 ritimleri güncellemelerde umarım düzeltirler

aletin + larına gelecek olursak
1-o sınıftaki bi aletin mp3 okuması şaşırtıcı ve sevindirici.
2-alet küçük ,ufak tefek kolunun altına al gez gbisinden duruyor ve kendi hoparlörü ile çekilmiş bi video vardı bu sitede ilk paylaşılan, bizim türkler arkadan konuşuyordu abi emo yapmış aleti, klarnete bak, saza bak filan .D arkadaşların orgu övmesinden cihazı dinleyememiştik bi türlü..
3- NEY SESİ MÜTHİŞTİ... BU SON ATILAN MÜRHEN HOCANIN VİDEOLARINDA BELLİ DEĞİL..İLK TR DE ÇEKİLEN VİDEODA ARKADAŞ KLARNETLE GİRİŞ YAPTIĞINDA İŞTE BU DEMİŞTİM..tuşa sert basınca klarnet tavır alıyor..
4-Emo ve zuhal müzik desteği ile kullanıcıları kimsesiz kalmayacağa benziyor ..
5-Roland her zaman bana çok özel gelmiştir.. Hele o batı ritimleri ve slov tarzı ritimleri, klarnet ve yaylı seslerini hiç bi orgta bulamadım...

bu alet alınır.. fiyatına göre bence çok iyi.. pa500tr ile aynı fiyatta sanırım şu an.. ben pa500tr ye 1000 euro para verene kadar bk5 alırdım...

Moderatör tarafında düzenlendi:

arkadaş anlamıyorum edi zurnada edi zurna diyorsunuz . ya bu dünyada edi zurnadan başka zurna yok mu san ki ?

degerli roland kullanicilari!
ilk yazimda bahs etmis oldugum üzre, sahsen bende roland ve zuhalmüzikin calismalarini taktire sahyan buldugumu belirtmistim. Fakat pozitif gelismelerin yani sira görmüs oldugumuz eksikleride belirtmekle bir ürün ilerleme kayit ede bilir diye düsünüyorum.
Roland bizim kara kasimiz gözümüz icin veya türk müzigine duymus oldugu hayranlik adina bu aleti üretmedi. Gw8 ve prelude modelleriyle zuhal müzikin yapmis oldugu ritim calismalariyla iyi satis elde edildi ve bu rolandin gözüne carpti bir anda. Yoksa neden 12 senedir bizim piyasaya yönelik bir org cikartmadilar dersiniz? Simdi yazilari görür gibiyim, em-40or em-47or vs. Roland bizi diggate aldi deniliyor! alacak kardesim! Hepimiz sonucta para ödeyerek aliyoruz bu ürünleri. Is distribitörde biter ve zuhalmüzik gereken baskiyi yerinde ve zamaninda yapti. Fakat eksikleri dillendirmemiz gerekiyorki gerek zuhal gerekse emo ve diger bu forumu takip eden üstadlar sadece övgü degil eksik taraflarida göre bilsinler, ve getirilen saglikli elestiriler dogrultusunda calismalarina yön versinler. Evet acikcasi beni yaylilar tatmin etmedi. Köprü sesini barindiran bir keman yok. Zurnalar is görür kullanicilarinda yazmis oldugu gibi fakat is görmek degil kaliteyi bulmak hedef ve bunu istemek bir kullanici olarakta benim hakkim kardesim. Aletin ayrica distan adaptörlü olmasi benim fikrimce aletin siniflandirmasini düsürüyor. Tekrar vurguluyorum bu benim fikrim. Düsük kaliteli malzeme ile üretilen bir pa55 tr vardi zamaninda korgun. Birde rolandin e-14tr vardi fakat sonuc ortada. Bu sefer böyle olmasin tüm cabam ve dilegim. maksadim yanlis anlasilmasin tüm emegi gecenlere sonsuz tesekürü borc biliyorum ve bende heyecan duyuyorum fakat görmüs oldugum eksikleride yazmaya devam edecegim.
saygilarimla

bence bu alet yine ara model bunun üst modeli gelecek tahmin ediyorum o zaman kimse bir kusr bulamayacak kadar iyi olacak....