• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland BK-5OR ile ilgili elestirilerimiz ve beklentilerimiz!

Cevap: Roland BK-5OR ile ilgili elestirilerimiz ve beklentilerimiz!

degerli ustadlar bu edi zurna olayinda en onemli sorun telif hakki meselesidir .roland piyasadaki paylaasilan ses ve ritimleri aletin samplesine kafasina gore yukleyemez ve yuklemez.bu calismayi emo ya yaptirmasinin sebbebi de budur.emo ustad kendisine ait olan sample ve ritimleri kullannmistir ve roland la sozlesme yapmistir.bu yuzden edi zurna olayi zor bir durum.edi zurna sesinin piyada paylasiliyor olmasi sesin sahibi olmadigi anlamina gelmez

iyide üstad bu edi zurnanın telif hakkı olabilmesi için bir isim sahip lazım ve noterden baglı bir yazı olması lazım. bunu haricinde yamaha or700v2 plus koyuldu bunun için yamaha kalkıp bu edi zurnanın sahibini mi arayacak piyasa sesi olmus artık telif hakkından bahsedilemez ki sahibi kimdir nedir neyin nesidir belli degil ve telif hakkı varmı oda bilinmiyor tamamen anonim olmus bir ses.

Re: Cevap: Roland BK-5OR ile ilgili elestirilerimiz ve beklentilerimiz!

iyide üstad bu edi zurnanın telif hakkı olabilmesi için bir isim sahip lazım ve noterden baglı bir yazı olması lazım. bunu haricinde yamaha or700v2 plus koyuldu bunun için yamaha kalkıp bu edi zurnanın sahibini mi arayacak piyasa sesi olmus artık telif hakkından bahsedilemez ki sahibi kimdir nedir neyin nesidir belli degil ve telif hakkı varmı oda bilinmiyor tamamen anonim olmus bir ses.
Can Başer Ustad edi zurna samplesi için kimlerin aracı olduğunu, sesin sahibinden nasıl izin alındığını sitede anlatmıştı sanırım.

son kullaci ile firmarin bu konulara bakis acilari cok farkli ustad.aletin satmayacagini bilse dahi teliff konusunda risk almaz

Cevap: Re: Cevap: Roland BK-5OR ile ilgili elestirilerimiz ve beklentilerimiz!

Can Başer Ustad edi zurna samplesi için kimlerin aracı olduğunu, sesin sahibinden nasıl izin alındığını sitede anlatmıştı sanırım.

mustafa hocam valla ilk defa duyuyorum böyle birşeyi karma setlerde dolasıyor dicemde karma setinde kimn yaptıgı belli degil adam davada açamaz. edi zurnanın sahibini şimdi merak ettim açıkcası. ama yinede roland izin alabilirdi edi zurna iiçin yani sncta türkiye disbirtörü var burada can başar nasıl bulduysa zuhalde bulabilirdi veya emo yeni edi zurna gibi bir zurna yapabilirdi. bu kadar yazı yazdım edi zurna için takıntı yaptında diyebilirler ama ben hem kullanıcı için hemde zuhal müzik aleyhine söylemekteyim yani iyi niyetli yaklasıyorum polemik yaratmak için degil bu edi zurna veya benzer güzel zurna koyulsaydı hem zuhal müzik için alet daha çok satılırdı hemde kullanıcılar için iyi olurdu. bu saatten sonra belki düzeltilemez ama büyük bir eksik gerçekten diger seslere sözüm yok güzel sesler demolarda dinledim.

ustalar bana kizmayin ama dj orhan edi zurna meselesinde dogrulari söylüyor bende pa800 ile programlara degisik sazcilarla ciktiysam edi zurnayi halaylarda istediler.
djorhan arkadasimiz dogru söylüyor roland edi zurna veyada edi zurnaya yakin bir zurna sesi koysaydi cok iyide olurdu

zaten bizler aletlerde ne olmasi gerekeni dile getirdik sira roland harekete geciyor bakin bk5 or emo ya vermesinden paybicin demeki hersey bizim elimizde

saygilarimla

bu edi zurna neymiş böyle, rolandı sallıyor ))) roland bk5 or ; emo müzik ile anlaşıp en mantıklı işi yaptı.demek ki roland bundan sonra emo ve emo gibi üstadlardan başta Türk müziği için destek alacak.

Ne edi zurnaymis be.sirf edi zurna olmadigi icin bu aleti pazartesi gunu alacagim.hatta hic zurna sesi olmasada olur piyanistmiyiz zurnaci mi.birakin su zurna takintisinida aletin piyanolari nasil pad lari nasil tonu tinisi nasil diye biraz merak edin arkadaslar

Arkadaşlar aletde kaç mb sample yüklü bilen varmı?

Ne edi zurnaymis be.sirf edi zurna olmadigi icin bu aleti pazartesi gunu alacagim.hatta hic zurna sesi olmasada olur piyanistmiyiz zurnaci mi.birakin su zurna takintisinida aletin piyanolari nasil pad lari nasil tonu tinisi nasil diye biraz merak edin arkadaslar

armoni arkadaşım piano ile halay çalarsın artık :) piyanist piyanodan ibaret herhalde. dogu dügünü yapıldıgında zurna şart oluyor tabiki ihtiyacı olmayanların umrunda bile olmaz. batı müzigi yapan bir insana piyano sesi koyma veya oyuncaklardaki piyano sesini koy bak bakalım nasıl isyan ediyor :)

Tartisma ya girmeyecegim

Moderatör tarafında düzenlendi: